Cultuurhistorie Ideale omgeving voor honden die niet winnen zeeland 123 Digitale reisinfoborden nog een week op zwart Tekst Kwijt te gast in naburig dorpshuis Maak zelf krulbolbaan dankzij cursus 'Ik hou van Holland' in café Ter Nose Informatieavond over lymfeklierkanker donderdag 14 april 2011 Z „Wat we hier doen is puur cultuurhistorisch erfgoed" vindt organisator Ad Baijens. „Het tellen van patrijzen om hun aantal te bepalen, gebeurt al heel lang op deze manier." West-Zeeuws-Vlaanderen is een prima regio voor het organiseren van jacht- wedstrijden voor staande honden. De wind is goed, zodat de honden de pa trijzen kunnen ruiken; de akkers zijn uitgestrekt en de wildstand is prima. WATERLANDKERKJE Toneelvereniging Tekst Kwijt uit Hoofdplaat speelt komende zater dag de voorstelling 'Een Bedevaart naar Bonaire' in het dorpshuis van Waterlandkerkje, de woonplaats van regisseur Cees van Oostrum. Tekst Kwijt speelde het stuk eerder vier keer voor een volle zaal in het eigen dorp. De show begint om 20 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de deur en kosten 7 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen de helft. EEKLO Wie zelf een krulbolbaan in z'n tuin of elders wil aanleggen, kan te recht op een tweedaagse cursus van het Plattelandscentrum Meet jesland. Vandaag en op dinsdag 26 april zijn er bijeenkomsten in de Huysmanhoeve, Bus 1, in Eeklo, bei de keren om 10.00 uur. Vandaag leren deelnemers de den- ders aanleggen, volgende keer ko men de ondergrond en het aantril- len aan bod. Toegang is gratis. TERNEUZEN Twee teams spelen zaterdag een Terneuzense versie van het beken' dé Tros-programma 'Ik hou van Holland' in café Ter Nose aan de Markt. Vanaf 20 uur stelt instel lingskok Patrick de Letter de meest vreemde vragen. Antwoorden ver eisen niet alleen algemene kennis, maar ook inzicht in lokale verhou dingen. Het publiek in de kroeg zorgt voor een uitbundige sfeer, verwacht uitbater Martin Ververs. GOES De Lymfeklierkankervereniging Ne derland houdt dinsdag 19 april in het Admiraal de Ruyterziekenhuis in Goes een informatieavond voor lymfeklierkankerpatiënten en hun naasten. Internist R Kan houdt een inleiding over diagnose, behan deling, gevolgen en nieuwe ontwik kelingen rond Hodgkin- en non-Hodgkin lymfomen. Fysiothe- rapeu Tim van der Schoot praat over herstel en balans. De bijeen komst begint om 19.30 uur. door Harmen van der Werf terneuzen - Op het busstation bij de sluizen in Terneuzen lijkt geen zegen te rusten. Het was nog niet klaar, toen in 2003 de tunnel open ging. Een toilet voor de bezoekers was nog vergeten. In 2006 kwam dat er eindelijk toch, voor de lieve som van 80.000 euro, omdat de ar chitect eiste dat het toilet in zijn ontwerp moest worden ingepast. En sinds begin maart hangen er di gitale reisinformatieborden die het nog steeds niet doen. Het probleem is dat de informatie borden op het Terneuzense bussta tion niet a la minute op het elektri citeitsnet kunnen worden aange sloten. Nieuwe kabels moeten wor den getrokken. Daarvoor moeten eerst graafwerkzaamheden plaats vinden. Voor volgende week don derdag staan die nu op de plan ning, laat een provincieambtenaar desgevraagd weten. „Dit is althans de laatste stand van zaken", houdt hij een slag om de arm. In Zeeuws-Vlaanderen zijn inmid dels drie digitale reisinformatiebor den actief, twee bij het ziekenhuis in Terneuzen en één op het veer- plein Breskens. De busstations in Hulst en Oostburg worden in 2012 voorzien. Die moeten eerst nog worden verbouwd. De begin maart geplaatste digitale reisinformacieborden op het busstation Terneuzen worden eind volgende week aangesloten op elektriciteit, waarvoor eerst graafwerkzaamheden nodig zijn. foto Peter Nicolai Het team van de Italianen neemt de voorbereiding uiterst serieus: met de hand op het hart luistert een deel van de deelnemers naar het nationale volks lied. De hond op de voorgrond mag niet meedoen; die is niet als Epagneul Breton geboren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59