Zeeland PZCL Eindelijk akkoord plan Kennedylaan Eitjes van vlinders verplaatst ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 OVEREENKOMST Gemeente Terneuzen sluit intentieovereenkomst met projectontwikkelaar Lafoma Compromis mtb-route in bossen in de maak Onderzoek naar bedrijfsongeval op terrein Yara nog volop bezig Berkhout schoenmodes T=r durea Volkslied klinkt ook voor honden die niet winnen Donderdag 14 april 2011 Matthaus Passion ook voor de jeugd Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - Na jaren moeizaam onderhandelen hebben de ge meente Terneuzen, projectontwik kelaar Lafoma en aannemer Van der Poel overeenstemming bereikt over de verdere uitwerking van het plan Kennedylaan, aan de rand van de binnenstad. Het voor ziet in de bouw van appartemen ten en extra winkels. Wethouder Frank van Hulle (ruim te): „De komende maanden wor den de plannen verder uitgewerkt. Ze moeten eind december con creet zijn. We praten over zo'n 20.000 vierkante meter grootschali ge en perifere detailhandel, .1000 vierkante meter algemene detail handel, 2500 vierkante meter su permarkt en ruim 60 appartemen ten." Het belangrijkste deel daarvan wordt verwezenlijkt op de braak liggende terreinen aan de west kant van de Kennedylaan, naast het waterschapskantoor en tegen over de bestaande 'meubelboule vard' aan de oostzijde van de Ken nedylaan. Daar is, in de huidige Gamma, een vestiging van super marktketen Agrimarkt gepland. Volgens de wethouder wordt het gebied fasegewijs ingevuld en gaat medio 2013 de eerste spa de grond in. Ook de infrastructuur gaat op de schop. Van Hulle: „De twee winkelgebieden moeten wel veilig met elkaar worden verbonden." In het recente verleden werden plannen ontwikkeld om het door gaande verkeer vanaf het sluizen- complex richting mr. Haarman- weg om te leiden via een nieuwe verbinding langs de Stationsweg, maar daarvan is nu geen sprake meer. Van Hulle benadrukt dat de projectontwikkelaar opdraait voor alle kosten van het project. „Wij betalen in principe geen cent mee." Handelsmaatschappij De Hoop brengt grond in. Nico Bou- sen van Lafoma: „Ook Van der Poel, mijn bedrijf en de gemeente hebben grond in het gebied. We gaan nu de markt verkennen en praten ook opnieuw met onderne mingen, die al eerder belangstel ling toonden voor uitbreiding of vestiging in het plangebied. Daar zitten grote spelers bij, zowel lan delijk als regionaal, maar ook klei nere." Bousen over de uiterst lange voorbereidingstijd: „Het was lange tijd onduidelijk welke richting het op zou gaan. We kwamen er met de gemeente aanvankelijk niet uit. Nu dus wel." door Martijn de Koning breskens - Ooit geweten dat de vijfvlek-sint-jansvlinder bij het Veerplein in Breskens huist? Bij waterschap Scheldestromen weten ze dat nu wel. Verschillende van die beestjes legden de afgelopen tijd eitjes in wortels van rolklavers vlakbij het plein. En laat het water schap die nu net moeten wegha len om daar later dit jaar werk ten bate van kustversterking uit te kun nen voeren. Daarom worden de klavers nu met een speciale kraan voorzichtig naar de andere kant van het plein gebracht, waar de eitjes in alle rust tot rupsjes kunnen transformeren. Overigens verzet het waterschap momenteel om dezelfde reden ook een aantal bijzondere orchi deeën. De daadwerkelijke kustverster- kingswerkzaamheden beginnen na de zomer. De dijk bij Schelde- veste, het Veerplein en hotel De Milliano wordt dan verhoogd. Te gelijkertijd wordt de inrichting van het Veerplein aangepakt. Mo gelijk sneuvelt daarbij het voorma lig restaurant op het Veerplein. Het waterschap en eigenaar De Milliano zijn daarover in onder handeling. HEIKANT Voor de mountainbike-route in het bos bij Heikant is een tussenoplos sing in de maak, is de uitkomst van overleg deze week tussen wethou der Clen de Kraker van Hulst, Fred Schenk (Het Zeeuwse Landschap, HZL) en Reinder de Jong (routebu reau Zeeland). HZL was tegen de eerst uitgestippelde route. Die zou andere gebruikers overlast geven. Het besproken compromis maakt het mogelijk de mtb-route rondom Hulst te voltooien en aan te sluiten op routes naar Axel en Vlaanderen. sluiskil - De arbeidsinspectie is bij kunstmestfabriek Yara in Sluis kil nog volop bezig met het onder zoek naar het ongeval waarbij vrij dag 1 april twee lassers uit Bosnië omkwamen. Het terrein waarop de nieuwe Ureum 7-fabriek wordt gebouwd, is al wel grotendeels vrij gegeven. De locatie waar het onge val plaatsvond, is nog afgezet. Yara heeft in een brief aan mede werkers meer inzicht verschaft in wat er aan het ongeval voorafging. Aan het einde van de middag was een laatste las gelegd tussen een vat en een grote leiding. De ploeg lassers miste bij vertrek van de site een collega. Een ander ging kijken. Hij bleef weg waarop de overigen gingen zoeken en alarm sloegen. Om onverklaarbare redenen is de eerste lasser het vat ingegaan. Het laswerk was buiten. Hiervoor is zo als gebruikelijk gas in het vat ge pompt om zuurstof te verdrijven en zo een goede las te krijgen. IlTL-t gras-met-wortel opgetild en een paar honderd meter verderop teruggeplaatst. Zo blijven de eitjes van de vijfvlek- foto Peter Nicolai Met een kraan worden flinke brokken sint-jansvlinder ongemoeid. Voor deskundig advies naar: wiSwastö Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 comfortable shoes M lichtgrijs blauw Durea' comfortable shoes, 4 keer heter! 'Omdat ik veel sta, wil ik gewoon leuke schoenen met het allerbeste comfort'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57