n geniet van rust, ruimte en natuur Veel kanshebbers op de zege bij de mannen sport j 31 donderdag 14 april 201-1 door René van Stee TERNEUZEN - De Marathon Zeeuws-Vlaande- ren belooft met name bij de mannen een open strijd te worden. Het vorig jaar door Sébastièn Schletterer gelopen parkoersre cord (2.27.40 uur) lijkt voor de deelnemers .van de editie 2011 een brug te ver. Op papier [staan diverse lopers op de nominatie om za terdag als opvolger van de ontketende Mid- fclburgse winnaar van 2010 te worden ge- HLmd. luister atleet, atletiekkenner én lid van organisatie van de Marathon ^Buws-Vlaanderen Marcel Mangnus tipt al lereerst Remy Vasseur. De Vlissingse triat leet eindigde vorig jaar in 2.39.44 als tweede achter Schletterer. Na de onlangs gehouden 25 kilometer van Hulst gaf Vasseur echter aan dat hij vanwege pijntjes en kwaaltjes ei genlijk geen goede voorbereiding achter de rug had. „Maar dat belette hem niet om de wedstrijd in Hulst te winnen. Remy is een gerede kanshebber", zegt Mangnus. Een andere kaper op de kust is Ralf Prei- bisch. De in Halsteren woonachtige voorma lige Oost- Duitser loopt al tegen de vijftig. Niettemin liep hij in 2010 twee keer onder de 2.40 en zette hij in Antwerpen 2.34.08 op de klokken. Mangnus: „Preibisch is een man die voor een aangename verrassing zou kunnen zorgen. Qua te lopen tijd en qua prestatie in relatie tot zijn leeftijd." Alwin Vermeulen, de winnaar van 2009 en vorig jaar derde in 2.41.05, is eveneens een kanshebber op de eindzege. Dat geldt even zeer voor [os op 't Hoog (Haaren). Vorige jaar eindigde hij nog als derde in de Kustma rathon (2.47.34). Bovendien staat een aantal sterke Belgen aan de start, onder wie Filip Van Goethém uit Sint-Gillis-Waas (vorig jaar 2.41 in de marathon van Etten-Leur) en diens plaatsgenoot Patrick Hembrecht. Hij eindigde in 2009 in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen op de vierde plaats in 2.48. „En dan hebben we ook nog Gino Lau- wen uit Westerlo. Hij liep ook al eens rond de 2.45", voegt Mangnus er aan toe. De deelname bij de vrouwen is veel minder groot dan bij de mannen. Titelverdedigster Leonie Ton (Zierikzee) moet verstek laten gaan vanwege een blessure. Ook Monique Allefs uit Hulst, de nummer drie van 2010, is uitgeschakeld door blessureleed. Op basis van prestaties uit het verleden lijkt Saskia Goole uit Kapelle favoriet voor de eindzege in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. „Zij boekt nog steeds progressie. Mede daarom is zij kanshebster", aldus Mangnus. Hij zet ook Sandra Robeijns uit Zele (B) in het rij tje favorietes. „Zij is een ijzersterke loopster die debuteert op de marathon." is de snelste tijd van Erik Gaossen op de marathon. Die liep hij in 2000 in Apeldoorn. 'Geef mij maar wedstrijden zoals de Kustmarathon, de Marathon Zeeuws-Vlaanderen of de marathon van Terschelling' Dat deed Marion ook. „Toen heb ik wel even gedacht: dit kan niet meer. Maar de cardioloog verzeker de ons dat het niet echt kwaad kon. Wel moest Erik flink gas te rugnemen, om te voorkomen dat de klachten zouden terugkeren. En dat heeft hij gedaan." Haar echt genoot, werkzaam als offset-druk ker, het sporten verbieden is nooit bij haar opgekomen. „Nee hoor, dat was absoluut geen optie. Dan zou hij helemaal zitten te verpiete ren op de bank. En echt gezellig thuis zou het dan ook niet meer worden." Erik en Marion Goossen trekken er steevast op maandag samen op uit. Een duurloop van dik drie uur stond begin maart al op het pro gramma. In de laatste weken voor de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen deden ze het rustig aan. Marion geeft toe dat ze de training in haar eentje nooit zou redden. Daarom vindt ze heel prettig dat haar echtgenoot haar grote steun en toeverlaat wil zijn. „Want het was voor hem ste vig aanpassen. Van keihard trainen naar een aanzienlijk lager niveau." Erik maalt er niet om. Want hij heeft ook nog altijd zijn fiets. Niet eens een koersfiets, maar een luxe stadsfiets, waarop hij jaarlijks zo'n zestienduizend(i) kilometer aflegt. „Dat fietsen is eigenlijk een bijpro duct van het lopen. Het is heel goed voor m'n spieren. Zo ben ik bijvoorbeeld nooit stijf na het lo pen." Of hij nooit had willen koer sen? „Nee, want het lopen vond ik altijd leuker. Het fietsen heb ik al tijd gedaan om relaxed bezig te zijn. Niet om mezelf in het rood te jagen. Ik rij altijd zo'n twintig kilo meter per uur. Dan is het echt ge nieten geblazen." Dankzij het fietsen, tijdens toch ten in Zeeuws-Vlaanderen of langs de Vlaamse kust en richting Ant werpen, heeft Erik veel meer oog voor zijn omgeving gekregen. Daar om kiest hij ook nooit voor stads- marathons zoals in Rotterdam. „Nee hoor, geef mij maar wedstrij den zoals de Kustmarathon, de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen of de marathon van Terschelling. Heer lijk, die natuur, die rust en die ruimte." Marion knikt instem mend. het juiste hartritme weer terug keerde. Na de Kustmarathon van vorig jaar belandde hij echter in het ziekenhuis van Vlissingen. „Ik ben toen veel te diep gegaan. M'n hartritme bleef hoog. 150 en meer. Pas vijfenhalf uur later was alles weer normaal. Dan schrik je toch wel even." sens debuut op de marathon in 1995 niet. In de toenmalige Mid wintermarathon van Apeldoorn moest hij er vanwege een heup blessure - in al die jaren de enige zware kwetsuur in zijn loopbaan - na vijftien kilometer de brui aan Een domper die hem lange uit de buurt van marathons hield. In 2000 volgde de herhaling. „Wederom in Apeldoorn. Een prachtige natuurloop. Ik liep een prima tijd: twee uur 39 minuten en 58 seconden. Die heb ik nooit meer kunnen verbeteren. Geen ramp trouwens, want het is een tijd die er mag zijn." Op een toptijd mikt Goossen, vo rig jaar in 2.54.08 nog zevende in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen, niet meer. Vanwege hartritme stoornissen heeft hij het sporten op een lager pitje moeten zetten. Die klachten had hij ook al in de tijd dat hij op de baan furore maak te, maar in dergelijke gevallen duurde het niet al te lang voordat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55