feestje in te halen zeeland 123 'Er was eigenlijk nooit herrie in ons huwelijk' Dronken brokkenmaker agressief tegen politie BRIÜMÖDE want onverwachts kwam er een verbouwing tussen Onderzoek bedrijfsongeval Yara Extra zand op Damse strand in Yerseke Sportclinics in gemeente Borsele Q Korting donderdag 14 april 2011 B tilroeoptiek brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 zonnebril op sterkte www.tilroe.nl twitter/til roeoptiek kaarten, de rest van de wanden is als een bos geschilderd. „Een va der van een de scouts is daarmee beziggeweest", vertelt Renate Wel- leman, die leiding geeft aan de Welpen. „Het is nog niet af, ook al lijkt dat van wel. Het is nu al mooi, maar hij wil er nog van alles bij schilderen. Maar bij hem thuis moesten er ook een paar klussen a£" Oudste lid, erelid zelfs, is Albert Goeman (90) en hij zal tijdens de feestelijkheden een toe spraak houden. Over hoe het vroe ger was en over hoe de Ridder Boudewijngroep is opgericht. Hij was erbij, toen de Yersekse scouts in 1935 voor het eerste samenkwa men. Toentertijd heetten ze nog padvinders en zaten in een kotje aan de Zanddijk in Yerseke. „Tij dens de oorlog is dat door de Duit sers ingenomen. Na de bevrijding hebben het direct teruggevorderd. Op 27 oktober 1944 begonnen we weer met de padvinderij. Wij wa ren natuurlijk eerder bevrijd dan de rest van Nederland", vertelt hij. De beginjaren werden gekenmerkt door sociaal werk. De Yersekse padvinders waren te vinden in on der meer de kinder- en bejaarden zorg. „Ik kan me nog herinneren dat we met drie jongens naar Schoondijke fietsten, ander ver voer hadden we natuurlijk niet, om er spullen te brengen. Dat dorp lag volledig in puin." Het eerste kamp, op de Goirlese heide, was er een om nooit meer te vergeten. Er onstond brand op de heide en ook het kamp kwam in de rook te staan. „De heer van het kasteel kwam naar ons toe en zei: 'Jullie moeten helpen'. Wij vonden dat wel spannend, natuur lijk. Dat heeft nog de hele week ge duurd. Als dank voor onze inspan ningen kregen we een opgezette buizerd. Die heeft nog lang in het clubgebouw gehangen, maar in middels zal hij wel zijn vergaan." Lange tijd waren de scouts echte padvinders. „Pas in 2961 zijn we met Zeeverkenners begonnen." Opening clubgebouw 't Wachtschip II, scouts Ridder Boudewijkngroep in Yerseke, zaterdag 16 april, 16.30 uur. Informatie: www.ridderboudewijn- groep.nl Het echtpaar Maatje Saaman en Jan van Zweden. foto Ronald den Dekker door Frank van Cooten YERSEKE - Jan van Zweden verza melde zo'n 63 jaar geleden alle moed bij elkaar om Maatje Saa man op straat in Kapelle aan te spreken. Hij had toen vast en ze ker niet gedacht dat het echtpaar gisteren het zestig-jarig huwelijk vierde in zorgcentrum Moerzicht in Yerseke. De 86-jarige Jan kan zich die tijd nog goed herinneren. „De jeugd van Kapelle ging toen uit in Goes. In de oorlogstijd moest je van de Duitsers voor 20.00 uur binnen zijn. Dat schoot dus niet op. Van daar dat de jeugd van Kapelle in het dorp bleef en daar kwam ik Maatje op straat tegen." Toch kwam er nog even een kink in de kabel. De inmiddels 85-jarige Maatje Saaman maakte het uit maar dankzij inspanningen van Ri- nus, de maat van Jan, kwam het stel toch weer bij elkaar. Zaadhandel Van der Have in Kapel le was zijn werkgever. Hij was ook zeventien jaar bestuurslid van ouderenbond Anbo van de afde ling Kapelle. Zijn vrouw is een paar jaar gele den opgenomen in de gesloten af deling van Moerzicht. Jan woont inmiddels dicht bij zijn vrouw in de buurt, in een aanleunwoning. Het echtpaar heeft vijf kinderen, waarvan er twee zijn overleden, tien kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. Het geheim van zes tig jaar huwelijk? „Geven en ne men", zegt Maatje. „Natuurlijk was er wel eens wat maar echt her rie hebben we nooit gehad." sluiskil - De arbeidsinspectie is bij kunstmestfabriek Yara in Sluis kil nog volop bezig met het onder zoek naar het ongeval waarbij vrij dag 1 april twee lassers uit Bosnië ontkwamen. Het terrein waarop de nieuwe Ureum 7-fabriek wordt gebouwd, is al wel grotendeels vrij gegeven. De locatie waar het onge val plaatsvond, is nog afgezet. Yara heeft in een brief aan mede werkers meer inzicht verschaft in wat er aan het ongeval voorafging. Aan het einde van de middag was een laatste las gelegd tussen een vat en grote leiding. De ploeg las sers miste bij vertrek van de site een collega. Een ander ging kijken. Hij bleef weg waarop de overigen gingen zoeken en alarm sloegen. Om onverklaarbare redenen is de eerste lasser het vat ingegaan. Het laswerk was buiten. Hiervoor is zo als gebruikelijk gas in het vat ge pompt om zuurstof te verdrijven en zo een goede las te krijgen. door Rob Paardekam ovezande - Een 48-jarige Goese- naar, die in dronken toestand te gen een boom was gereden in Ove- zande, heeft zich daarna agressief gedragen tegenover de politie. Dat gebeurde dinsdagavond. Rond 23.00 uur kwam een mel ding binnen over een ongeval met beknelling op de 's-Heerenhoek- sedijk. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek dat de Goesenaar met zijn auto tegen een boom was gereden. De bestuurder was bij kennis en zichtbaar gewond, maar zat niet bekneld. Wel constateerde de agenten dat er een alcohollucht in de auto hing. Toen ze de man vroegen uit te stappen, weigerde hij dat. Hij deed de deuren op slot. Uiteindelijk wisten de dienders de Goesenaar uit de auto te praten. Nadat hij was onderzocht, werd hij aangehouden voor rijden on der invloed. Daarop reageerde hij verbaal agressief tegen de agenten. Tijdens de rit naar het bureau pro beerde dea man hen zelfs te bijten. Eén agent werd geschopt. De agen ten hebben daarvan aangifte ge daan. Op het bureau weigerde de inwoner van Goes ook nog eens om een ademproef te ondergaan. Bovendien bleek hij niet in het be zit te zijn van een geldig rijbewijs. yerseke - Het Projectbureau Zee weringen brengt vanaf morgen 8000 kubieke meter zand aan op het Damse strand in Yerseke. Dat gebeurt in opdracht van de ge meente Reimerswaal. Tijdens het aanbrengen van het zand is het strand niet bereikbaar. Naar ver wachting worden de werkzaamhe den eind volgende week afgerond. De dijk bij Yerseke is vorig jaar ver sterkt. Daarbij is ook het Damse strandje aangepakt Toen is al afge sproken dat daar vóór de zomer van 20t2 extra zand zou worden aangebracht. Dit wordt betaald door de gemeente. Het eerste schip met zand komt morgen aan in de Julianahaven. Het nieuwe onderkomen is ruim van opzet. Zo is er een aparte ruimte voor de Verkenners, de lei ding heeft een hokje en de oudere scouts van de Wilde Vaart plaats ten hun eigen bar. „Maar de tap zit er alleen voor de sier, die doet het niet en zal het ook nooit doen. De jongeren van de Wilde Vaart zijn tussen de r6 en r8 jaar en zullen wel zo af toe een blikje cola of bier drinken, maar ze komen hier niet om te zui pen." De Welpen zitten er helemaal prachtig bij. Zij hebben het groot ste lokaal gekregen, dat helemaal in het thema Jungle Book is inge richt. Een lange tafel gemaakt van schilderijtjes op spaanplaat, ooit gemaakt door scouts uit 1986, staat midden in de ruimte. Een van de muren is behangen met oude land foto Ronald den Dekker heinkenszand - In het kader van de Nationale Sportweek biedt de gemeente Borsele zaterdag r6 april verschillende clinics aan. Belangstellenden kunnen onder meer terecht voor mountainbiken, waveboarden en hardlopen. Meer informatie, onder meer over loca ties en tijden, is te vinden op de website van de gemeente. op de complete bril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51