221 zeeland Scouts hadden nog een Waterschap begint met bouw van gemaal <H!5> Asbestplaten en puin gedumpt bij De Piet Joodse grappen en muziek in De Ark jaaruitvoering Mozart in De Zaete NIEUW ONDERKOMEN Jubileumjaar 2010 moest worden overgeslagen, Tholenaar rijdt op betonnen blokken Schilders exposeren in 't Kerkje van Ellesdiek De Kraayert houdt een voorjaarsmarkt Club van 50 houdt spelavond conflict Baarland praat met partijen Na 23 boetes toch maar examen Bemiddelaar in donderdag 14 april 2011 door Rob Paardekam kamperland - Waterschap Schel- destromen begint volgende week met de bouw van een nieuw ge maal bij Kamperland. Dat is nodig, omdat het huidige ge maal onvoldoende capaciteit heeft om de steeds groter wordende hoe veelheid water aan te kunnen. Dat er meer water komt, heeft te ma ken met de verhoging van het win- terpeil in het Veerse Meer. Het is de bedoeling dat het nieuwe gemaal vóór i september in ge bruik kan worden genomen. De sloop van het oude gemaal vindt U rijdt al een Venga mét 7 jaar garantie' voor slechts €16.195.- AutoVermeulen Goes 0113-561812 aulovermeulen.nl WOLPHAARTSDIJK Op het toegansweggetje naar recrea tieterrein De Piet heeft iemand tus sen 30 maart 17.00 uur en 31 maart 8.00 uur puin en 88 asbestplaten ge dumpt. De platen waren per vier ver pakt in plastic met tape eromheen. Het waterschap (wegbeheerder) heeft aangifte gedaan. De politie is op zoek naar mensen die meer over de illegale stort kunnen vertellen. Zij kunnen bellen naar 0900-8844 of (anoniem) naar 0800-7000. HOEDEKENSKERKE Onder de titel 'Als de rabbi zingt' brengt het Friese gezelschap Le- chajim zaterdag 16 april een geva rieerd programma voor jong en oud in kerkgebouw De Ark in Hoe- dekenskerke. Bezoekers kunnen ge nieten van Joodse liederen en mu ziek, die op luchtige wijze worden afgewisseld met grappen en verha len. De avond begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 5 euro. YERSEKE Muziekvereniging Mozart uit Yerse- ke houdt zaterdag 16 april zijn jaar lijkse uitvoering in De Zaete. Het thema van dit jaar is 'Mozart houdt van Holland'. Zowel de slag werkgroep als de fanfare heeft leu ke muziekstukken ingestudeerd die de bezoekers meenemen op een rondreis door Nederland. De dansgroep van Ons Boeregoed ver zorgt een optreden. In de pauze is er een verloting. De avond begint om 19.30 uur. kort daarna plaats. De werkzaam heden worden uitgevoerd door aannemingsbedrijf M.J. Ommen uit Sprundel. Het nieuw gemaal loost het water via een betonnen duiker door de Spuidijk in het Veerse Meer. Om deze duiker te kunnen aanleggen, wordt die dijk van half april tot en met de bouwvak afgesloten voor alle verkeer. Gemotoriseerd ver keer dat vanaf Kamperland naar de Havenweg gaat, wordt omge leid via de Ruiterplaatweg. Fietsers worden vanwege de veiligheid over de minder drukke Paviljoen- weg geleid. door Lilian Dominicus Eigenlijk hadden ze hun feestje vorig jaar al moe ten vieren, want toen werd de scouting Ridder Boudewijngroep uit Yerseke 75 jaar. Maar alles liep in zoio anders dan gepland, want ineens was er een nieuw onderkomen: de ge meente Reimerswaal stelde oude schoolunits van de Prinses Bea- trixschool aan de Oude Boogaert ter beschikking voor het symboli sche bedrag van één euro. En dus werd er in 2010 niet gefeest, maar geklust. Komende zaterdag vieren ze dat ze inmiddels 76 jaar bestaan én dat het nieuwe clubgebouw, 't Wachtschip II, geopend wordt. Als PvdA-wethouder Kees Knuit van de gemeente Reimerswaal za terdagmiddag komt om de ope KORTGENE Een bestelauto is gisterochtend te gen een barrière van betonnen blokken gereden op de Oost-West- weg bij Kortgene. Dat gebeurde op de plek waar een tijdelijke wegom- legging ligt in verband met de komst van een tunneltje. Door het ongeluk werden dertien blokken beton van 500 kilo ver schoven. De 56-jarige Thoolse be stuurder bleef ongedeerd. De auto is total loss. ELLEWOUTSDIJK Kees Bruijnes uit Kapelle en Boete Minneboo uit Colijnsplaat stellen hun werk tentoon in 't Kerkje van Ellesdiek, op zaterdag 16 april van 13.30 tot 16.00 uur. Op 30 april is er nog een open middag. Het werk van Bruijnes bestaat uit portretten en landschappen van Veere. Minneboo heeft zich toege legd op oude zeilschepen en stads gezichten van dat stadje. LEWEDORP Zorgcentrum De Kraayert in Lewe- dorp houdt zaterdag 16 april een voorjaarsmarkt. In de Deltastraat staan van 10.00 tot 16.00 uur kra men opgesteld waar van alles kan worden gekocht. Het gaat om onder meer bloem stukken, boeken, kaarten, sieraden, wafels en houtsnijwerk. Bij het rad van avontuur zijn bovendien ver schillende prijzen te winnen. Die zijn geschonken door onderne mers uit de regio. SINT-MAARTENSDIJK - De Club van 50 houdt zaterdag 16 april een spel avond in Hotel Kom! aan de Markt in Sint-Maartensdijk. Die avond wordt het spel 'Ik hou van Holland', bekend van RTL4, gespeeld. Net als op televisie bin den twee teams, met achterban, de strijd met elkaar aan. Er wor den onder meer woordspelletjes gespeeld en er zijn kennis- en mu- ziekvragen. De avond begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. ningshandeling te verrichten, kan hij met eigen ogen zien hoeveel energie de leiding én de oudere scouts in hun nieuwe onderko men hebben gestoken. Alles heeft een vrolijke lik verf gekregen. „We hebben gekozen voor veel kleur, anders wordt het zo klinisch", zegt Jeroen Boone, een van de volwas sen leden die iedere zaterdag pre sent is om leiding te geven aan de scouts, van jong tot ietsje ouder. VLISSINGEN - Ach, hij maakte zich er nooit zo druk om. Een marifoondiplo ma, wat een onzin. Maar na 23 bekeuringen vond Arie Toet het welletjes: hij ging op examen, ,,'t Is dat het moet hoor", zegt de 81-jarige Vlissinger, die slaagde voor het examen. „Er waren gasten van twintig, dertig die het niet gehaald hebben. Nou ja, ik ben er blij mee hoor." foto Rubel Oreel baarland - De door de Middel burgse rechtbank aangewezen be middelaar heeft al een aantal ge sprekken gevoerd met de partijen die betrokken zijn bij het conflict rondom het dorpshuis in Baar land. Volgens voorzitter Max La Grand van de beheerstichting zijn deze gesprekken constructief verlopen. Hij mag niet inhoudelijk ingaan op de gevoerde gesprekken. „Ik heb een geheimhoudingsverkla ring moeten ondertekenen." De stichting wil de overeenkomst met de beheerder opzeggen omdat een aantal verenigingen het dorpshuis anders niet meer wil gebruiken. De beheerder vecht dat aan. In 't Wachtschip II, het nieuwe onderkomen van de Ridder Boudewijngroep, werd gisteren nog stevig doorgeklust.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50