Zeeland PZC Hommeles over jop in Wemeldinge im SIEBEL MET DIAMANT! OP ALLE SIERADEN BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 HANDTEKENINGENACTIE WD-fractie verbaasd dat brief bewoners pas dag na besluit wordt doorgestuurd Startsein voor nieuwbouw van De Beukelaar Openingsactie Middelburg! Kinderen schrijven gedichtenbundel almanak Rollator Scouts hadden nog een feestje in te halen 21 Donderdag 14 april 2011 Die oude klinkhamer heb ik zelf helemaal ontroest Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl I H—ill l IMWMWnl I'll HIIHiHlWi—HIHIIIHIWmilNiWMhlIl door Lilian Dominicus wemeldinge - Bewoners in en rond dorpscentrum De Wemel in Wemeldinge hebben grote moeite met de komst van een jongeren- ontmoetingsplek (jop) in de kel der van het gebouw. Ze hebben aan de gemeenteraad en het colle ge van burgemeester en wethou ders van Kapelle een brief ge stuurd die door circa 30 personen is ondertekend. De WD-fractie is verbaasd dat de brief pas een dag na de raadsvergadering van 5 april, toen het besluit voor de jop is ge vallen, door de griffier is verspreid. „De brief was dermate relevant dat het de besluitvorming had kun nen beïnvloeden", zegt Tiny van Loon van de WD. Volgens wet houder Leo Kosten (SGP, dorps- en verenigingsgebouwen) was de lijst met handtekeningen echter bij hem niet bekend. „Die brief had ik wel en tijdens de raadsver gadering heb ik daar ook naar gere fereerd. Ik heb gezegd dat de be zwaren die zijn binnengekomen ondersteunen wat ook in de kant tekening van het raadsvoorstel stonden. Namelijk dat de komst van een jop overlast zou kunnen veroorzaken." Kosten zegt de handtekeningen lijst pas tijdens het college-overleg van afgelopen dinsdag voor het eerst te hebben gezien. Dat de raad de brief én de lijst volgens Van Loon vorige week hebben ge kregen, wijt hij aan het duale stel sel. „Wij als college hebben geen inzage wat de gemeenteraad bin nenkrijgt." De bewoners en omwonenden van De Wemel vinden het kwa lijk dat ze uit de krant moesten vernemen dat er een jop komt. De ergernis is bij bewoners nu al groot, schrijven ze, omdat er 'dage lijks voor het dorpscentrum ge voetbald wordt door handjeugd en daarnaast afval wordt achterge laten door deze jongeren, zoals glas en sigarettenpeuken'. Ze den ken dat het beter zou zijn de jop naar het open terrein bij de voet balvereniging te plaatsen, 'waar naar hartelust gevoetbald kan wor den'. 's-cravenpolder - Een aantal cliënten van Siloah Gehandicap tenzorg gaven gisteren het start sein voor de nieuwbouw van 'De Beukelaar' aan de Langeweg in 's-Gravenpolder. De oplevering van dit nieuwe com plex voor achttien cliënten met een verstandelijke beperking in zelfstandige appartementen is voorzien in het voorjaar van 2012. In de nieuwbouw komen onder meer drie huiskamers voor de cliënten. De nieuwbouw komt op de plek van de oude Beukelaar. Dit pand is inmiddels gesloopt. Cliën ten zijn tijdelijk ondergebracht in seniorencomplex De Boog. Cliënten sloegen gisteren de eerste paal voor de nieuwbouw. De Beu kelaar is een gezamenlijk initiatief van R&B Wonen en Siloah. Cliën ten onthulden tevens samen met directeur Peter Bevers van R&B Wonen en wethouder Jan Zandee van de gemeente Borsele het bouwbord. Juweliers -20% door Lilian Dominicus KRUININGEN - Burgemeester Jan Huisman van de gemeente Reimers- waal reikte gisteravond in de biblio theek van Kruiningen een gedich tenbundel over de oorlog uit aan ba sisschoolkinderen van groep 7 en 8. Deze kinderen schreven vorig jaar gedichtjes voor een leeropdracht die het comité Herdenkingen Krui ningen opstelde. Die organiseert sinds vorig jaar de jaarlijkse herden king van de Watersnoodramp en de Dodenherdenking. De gedicht jes hingen vorig jaar bij de Doden herdenking op 4 mei in Ons Dorps huis aan de muur. Het comité was erg onder de indruk van de gedicht jes en besloot ze te bundelen. Tip? redactie@pzc.nl De rollator stond op de stoep naast de voordeur van een huis aan het Middelburgse Damplein. Te koop, ver meldde een bordje dat op de zitting lag. Ter aanmoediging van mogelijke liefhebbers was er een rijtje pluspun ten toegevoegd. "Van oud vrouwtje ge weest. Altijd binnen gestaan. Geen btw, bijtelling of wegenbelasting'. Dat zijn sterke argumenten, bij de ver koop van een auto. Maar of dat po tentiële kopers van een rollator over de streep haalt, is maar de vraag. Om dat de rollator een uitbundig gebruik uitstraalde, zag de geïnteresseerde pas sant toch maar af van de koop. Hier en daar miste al wat verf en ook op andere punten bleek dat hij al zijn ki lometertjes had gehaald. 'Komt waar schijnlijk niet door de keuring', dacht de passant. „En je zult zien, hij is mis schien ook nog opgevoerd." Ko Lobbezoo, 75 jaar en bewoner van De Beukelaar, heeft de bouwhelm gegeven aan zijn nicht Mattie Hieftje. foto Ronald den Dekker Deze actie is geldig vanaf 14 april t/m 23 april 2011 bij Siebel juweliers, lange Delft 57 in Middelburg. Ook Siebel Juweliers Goes viert mee! Vraag naar de actievoorwaarden of kijk op www.siebeljuweliers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49