Hoek en Cédric Roussel gaan per direct uit elkaar Missie Groene 321 sport FC Oss gaat verder met semiprofs Contador verbaast met keus voor Duitse rechter WOENSDAG 13 T/M ZATERDAG 23 APRIL Groene Ster staat met één been in de eredivisie. De Vlissingse zaalvoetballers verslaan laagvlieger FC Inter met 9-5. donderdag 14 april 2011 door Barry van der Hooft terneuzen - De leiding van Hoek rekent erop dat Cédric Roussel van avond zijn spullen inlevert bij de topklassen De Belg werd in januari door de Zeeuws-Vlaamse club als aanwinst gepresenteerd, maar kon geen moment indruk maken. Roussel speelde mede door blessu res slechts vier competitieduels voor Hoek, waarin hij niet tot sco ren kwam. Medio februari raakte de 33-jarige aanvaller geblesseerd in het beker duel met zondag-vijfdeklasser TVC/Breda. Sindsdien speelde hij geen minuut meer voor de hekken sluiter in de topklasse. Roussel ver scheen nog wel geregeld op de trai ning, maar haakte dan vaak weer vroegtijdig af, omdat hij toch nog niet helemaal fit was. Omdat hij dit seizoen vrijwel ze ker geen rol van betekenis meer zou kunnen spelen, besloot Hoek vroegtijdig afscheid te nemen van de dure Belg. De afgelopen dagen werden de laatste plooien gladge streken, om de wegen op een fat soenlijke manier te kunnen laten scheiden. Een aantal andere - vooral Bel gische - spelers heeft te kennen ge geven aan het einde van dit sei zoen eveneens te vertrekken bij Cédric Roussel Hoek. Dwayne Dildick (in augus tus aan de selectie toegevoegd) en Kim van Brabander (in januari) zijn in België op zoek naar een nieuwe club. Stijn Mahieu vertrekt misschien ook. De middenvelder kwam in januari 2008 over van Maldegem, groeide in de anderhalf jaar die volgden uit tot een vaste waarde, maar pendelde dit seizoen tussen basis en bank. Eerder maakten Jörg van Nieuwen- huijzen, Jos van Nieuwstadt (bei den FC Lienden), Hoessein Bou- zambou (VC Vlissingen), Jeroen van den Broeke (Terneuzense Boys), Sven van Ryckeghem (Sint Kruis Winkel) en Rogier Veenstra hun vertrek al kenbaar. Regilio Pi nas is, net als Nick de Jong, op zoek naar een nieuwe club. De huurlingen Brecht Delbeke (Cerde Brugge) en Sam Devinck (FCV Dender) keren vrijwel zeker terug naar hun werkgever. De backs Niels de Loof en Michael Koné twijfelen nog over een lan ger verblijf bij Hoek. Van de huidi ge selectie hebben Ferry Alfons, Giovanni Siereveld, Josimar Patti- nama en Mille Mendes wel al hun jawoord gegeven. Raymond Wolff (Vlissingen) en doelman Robbie de Moor (Ólsa Brakel) zijn de eer ste twee nieuwe spelers. Goes-aan- valler Kyle Doesburg heeft de top- klasser laten weten niet op het aan bod in te gaan. Het voetballen bij Hoek is volgend seizoen moeilijk te combineren met zijn studie. John Schot, die bij Hoek kan blij ven, is in gesprek met KFC Nieuw- moer. De eerste-provincialer legde eerder al de uit Zierikzee afkomsti ge spits Mathijs Hage vast Ook Ro bin van Nijnatten, ploeggenoot van Hage bij Baronie, en Menno Kans (Barendrecht) trekken de grens over naar Nieuwmoer. OSS FC Oss gaat, ook als de club promoveert naar de eerste divisie, werken met semiprofs. Er wordt één keer per dag in de middaguren getraind om spelers de kans te ge ven parttime te werken of een op leiding te volgen, aldus trainer Dirk Heesen. FC Oss is voorlopig de enige club die aangegeven heeft gebruik te maken van het recht bij een alge heel kampioenschap in de topklas se naar het betaalde voetbal te pro moveren. TWee andere gegadigden uit de zaterdagtopklasse, Spaken burg en Rijnsburgse Boys, zouden volgens afspraken met de KNVB voor 21 april uitsluitsel moeten ge ven of ze al dan niet van het pro- motierecht gebruik willen maken. Maar het is onwaarschijnlijk dat die datum gehaald wordt. Volgens Spakenburgvoorzitter Marc Schoonebeek is het overleg met de KNVB nog volop aan de gang. Behalve over de speeldag - Spakenburg voetbalt liever op za terdag dan op de vaste vrijdag van de eerste divisie - staan er nog meer licentie-eisen ter discussie. Het aantal van zestien contractspe lers dat verplicht is, blijft een heet hangijzer. „Het gaat er in de gesprekken om in hoeverre de licentie-eisen nog op kunnen schuiven", verklaarde Schoonebeek gisteren. „Die staan op onderdelen nog flink ter discus sie. Een eventueel positief besluit moeten we ook nog aan de leden vergadering voorleggen. Die bijeen komst is nog niet gepland." Spa kenburg is momenteel koploper in de zaterdagtopklasse. Zaterdag staat de beladen derby tegen IJssel- meervogels op het programma. Rijnsburgse Boys, dat in februari aangaf ook van promotierecht ge bruik te willen maken, is voorlo pig afgehaakt in de titelstrijd. „Wij onderzoeken nog steeds of toetre ding tot de eerste divisie tot de mo gelijkheden behoort", zei voorzit ter Cees Driebergen gisteren. „Als de KNVB aan 21 april vast houdt als uiterste datum zal het ons wel lukken om voor die dag nog een ledenvergadering te beleg gen. Maar ik verwacht dat het niet zo'n vaart zal lopen." ZAALVOETBAL door Barry van der Hooft vlissingen - Voor de pas 24-jarige Mo Ahrouch betekent Groene Ster heel veel. De coach brandt van am bitie en is één van de stuwende krachten achter het succesvolle zaalvoetbalteam. Toch is het nog niet zeker of Ahrouch ook volgend seizoen de coach van de Vlissingse formatie is. Daarover staat morgen nog een gesprek gepland. Natuurlijk: Mo Ahrouch wil graag blijven bij zijn club. Maar hij is vo rige week met de cursus Zaalvoet- balcoach II begonnen en wil daar om volgend seizoen bij een topdi- visionist stage gaan lopen. Het is de vraag of dat te combineren valt met Groene Ster. Als de promotie naar de eredivisie een feit is, moeten de Vlissingse zaalvoetballers hun thuis- en uit wedstrijden op vrijdag gaan afwer ken. Dat is voor veel topdivisionis- ten ook de vaste speelavond. Ah rouch: „Ik zou het liefst stage gaan lopen bij Anand Jagdewsing. Hij is nu trainer van Avanti Stiens in Friesland, maar gaat komend sei zoen bij TPP in Rotterdam aan de slag. Ik weet niet of het te combi neren is. Daar gaan we nog over praten." Hij gaat er vanuit dat Groene Ster volgende week in het laatste duel van dit seizoen tegen BE'79 nog één punt nodig heeft om kam pioen te worden. Het zou een mooi feest kunnen opleveren, na het vierde kampioenschap op rij. Toch hoopt Ahrouch dat de enig overgebleven concurrent Verest Sport morgenavond in het thuis duel met Eteha al punten laat lig gen. Dan is de titel binnen en heeft Groene Ster de missie vol bracht. „Ik hoop het ook, omdat ik dan volgende week vrijdag niet mee hoef naar Berkel-Enschot", beken de Ahrouch na het duel met FC In- ter. „Mijn oudere broer is onlangs getrouwd en viert dat volgende week vrijdag en zaterdag. Als Ve rest Sport vrijdag niet wint, kan ik naar het feest. Als ze wel winnen, ga ik toch met Groene Ster mee. Mijn broer begrijpt dat wel, hij weet hoe ik met Groene Ster bezig ben. En ik kan een dag later dan toch nog meefeesten." Het moet wel heel raar lopen, wil de vier jaar geleden opgerichte club morgen of volgende week niet naar het op één na hoogste ni veau promoveren. Groene Ster wil die volgende stap graag zetten, om vervolgens te ontdekken wat voor rol de Walchenaren in de eredivi sie kunnen spelen. Het zal er dan wel een stuk zakelij ker aan toe moeten gaan dan gis teravond. Groene Ster kende een vliegende start, opende de score na amper tien seconden door Ab- doe Abdenbi en leidde halverwege de eerste helft al met 5-0 door tref fers van Salim Ben Sallem, André Siereveld en nog twee van Abden bi. Daarna sloop wat gemakzucht in de ploeg, werd na rust vier keer de paal geraakt, maar scoorde FC Inter wél. Na dertien minuten in de tweede helft stond het ineens 5-4. Ahrouch: „We misten in die fase de echte scherpte, wilden het net iets te makkelijk doen. Soms moet je de goal niet aan een ander willen gunnen, maar moet je gie rig zijn. Zelf scoren dus." Dat lukte uiteindelijk nog vier keer, via Ben Sellam, uitblinker Ab denbi, Reguillo Vandepitte en op nieuw Ben Sellam (9-5). Voor de ploeg die dit seizoen pas twee keer verloor, was de zeventiende over winning daarmee binnen. Tot op luchting van onder andere Hoes sein Bouzambou. De aanvaller ver ruilt Hoek komend seizoen voor VC Vlissingen en sluit dan ook weer aan bij Groene Ster, waar zijn jongere broer Said ook een vas te waarde is. De broers Bouzambou zullen mor genavond ongetwijfeld informe ren naar de uitslag bij het duel van Verest Sport. Net als*Mo Ahrouch. „Ik denk dat we deze competitie nog één finale moeten spelen. Maar eigenlijk hoop ik dat dat niet meer het geval is." MADRID - Drievoudig tourwinnaar Alberto Contador heeft in zijn do- pingzaak voor het internationale hof van beroep (CAS) gekozen voor de Duitser Ullrich Haas als rechter. Dat besluit zorgde in Span je voor opperste verbazing. De bewuste jurist van de universi teit van Zürich maakte immers deel uit van het driemanschap dat namens het CAS de schorsing van Alejandro Valverde (twee jaar) be vestigde. Deze Spaanse wielerprof had bezwaar tegen de aanstelling van Haas maar kreeg niet zijn zin. „Of Contador pleegt zelfmoord of dit is een briljante zet", tekende de Madrileense krant El Pais op uit de mond van een in sport gespecia liseerde rechtsgeleerde. De internationale wielrenunie (UCI) en de dopingbestrijders van het Wada maakten de verrassing compleet door in de zaak-Conta- dor Quentin Byrne-Sutton te no mineren. Deze Zwitser stemde in dertijd juist tegen de wereldwijde uitsluiting van Valverde. Het CAS benoemt zelf de derde rechter, die ook zal optreden als voorzitter. Contador testte in de Ronde van Frankrijk positief op clenbuterol. De renner verklaarde de minieme hoeveelheid van dit aangetroffen spiergroeibevdrderende middel door het eten van een biefstukje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48