rooien het zonder professionele steun zeeland j 23 om mensen na audities' Toekomst van Grevelingen onder de aandacht bij Provinciale Statenleden productie Drugged Up! op Drugged Up! Palmpasenmarkt O.L.V. ter Zeekerk tilroeoptiek Korting donderdag 14 april 2011 S krijgen ook een heel klein budge- tje ter beschikking, maar dat gaat volledig op aan het inhuren van licht en geluid. Voor attributen zoeken we dus alles in onze eigen spullen", zegt Chabelle van der Pauw uit 6-vwo. Zij heeft zich in middels opgeworpen als artistiek leidster voor de Pontes-productie 2011. Chabelle schreef het script voor Drugged Up en voert samen met medescholier Matthijs Meul- blok de regie. Ook zij vindt dat Pontes elk jaar een toneelvoorstel ling moet komen. Als daar geen tijd en geld" vanuit de school voor komt, rooien de leerlingen het ge woon zelf wel. De toneelvoorstelling Drugged Up! door leerlingen van Pontes Pieter Zeeman is geschreven door Cha belle van der Pauw (6-vwo). Het toneelstuk wordt woensdaga vond 20 en donderdagavond 21 april opgevoerd in de aula in ge bouw zuid, aanvang 19.00 uur. Voorafgaand optreden van de schoolband. Kaarten a €4,- aan de kassa. mand uit te voeren. Chabelle regis seert nu samen met Matthijs Meul- blok. Zij spelen beiden ook een be scheiden rolletje in het stuk. Aan het repetitieproces ging het af nemen van audities vooraf. „Voor de dertien rollen die we konden verdelen, kregen we 38 kandida ten. We hebben de auditanten al lerlei improvisatie-opdrachten ge geven en zichzelf op verschillende maniere laten voorstellen. Uitein delijk moesten we kiezen. Het meest vervelende vond ik om men sen na de audities te moeten afwij zen", erkent Chabelle. Tijdens één van de laatste repetities kijkt ze wat zorgelijk. De teksten zitten er bij de meeste spelers nog niet goed in. De regisseur zucht eens diep en zegt streng: „Dat moet vól gende week echt beter gaan hoor." Repetitiescène uit de Pontes productie Drugged Up met de twee travestie-personages Mercedes en Babs. Martin en Jurriaan, die deze rollen vertolken, brengen de broodnodige dynamiek in de scène. foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE - In de Onze Lieve Vrouwe ter Zeekerk aan de Serooskerkseweg in Burgh-Haam- stede wordt zaterdag een palmpa senmarkt gehouden. Verkocht wor- door Joeri Wisse den religieuze artikelen, iconen, kaarsen, beeldjes en wijn. Een deel van de opbrengst wordt besteed aan plaatsing van een informatie paneel. Aanvang 10.00 uur. ZONNEMAIRE - Met een boottocht je over de Grevelingen wordt de toekomst van West-Europa's groot ste zoutwatermeer onder de aan dacht gebracht van de provinciale politiek. Die is, na de verkiezingen in maart, danig van samenstelling veranderd. Reden voor de Stuur groep Zuidwestelijke Delta en de bestuurscommissie die onderzoek doet naar de toekomst van de Gre velingen om alle nieuwe Statenle den van de provincies Zeeland en Zuid-Holland uit te nodigen. Het werkbezoek staat vrijdag 27 mei op de agenda. Tegen die tijd verwacht Pieter Maessen, woord voerder van de bestuurscommis sie, wel dat de nieuwe dagelijks be stuurders geïnstalleerd zijn. In Zuid-Holland zijn de onderhande lingen voor een nieuw provinciebe stuur nog in volle gang, in Zeeland is de coalitie rond. Kervers gedepu teerde Sjoerd Heijning (V\ÜD) volgt Frans Hamelink (CU) op als vertegenwoordiger in het bestuur van het Grevelingenschap. Maessen: „De nieuwe gedeputeer den zitten ook in de bestuurscom missie. Zij bepalen mede hoe het advies aan het kabinet er uit zal zien." Medio september verwacht Maessen met een conceptadvies naar buiten te komen. Later dat na jaar verschijnt een definitief ad vies, waarin onder meer concrete voorstellen worden gedaan over een verbeteringsplan voor de wa terkwaliteit van het meer. De Brouwersdam zal hier, met de mogelijke komst van een getijden- centrale en schutsluis, een belang rijke rol in spelen. De boot met po litici zal daarom van noord tot zuid langs de dam varen. Voor het bezoek zijn ook de TWee- de Kamerleden die zich met het meer bezig houden uitgenodigd. Het is immers Den Haag waar uit eindelijk besloten wordt over gro te investeringen in de Grevelingen. brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 zonnebril op sterkte vanaf 115,00 mcl. glazen en montuur www.tilroe.nl twitter/tilroeoptiek 0% op de complete bril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43