221 zeeland Enthousiaste leerlingen Renovatie poorthuisje Zierikzee is begonnen Kunst en Eer in concert met pianist Cor Bakker 'Vervelend af te wijzen SCHOOLVOORSTELLING Leerlingen Pontes Pieter Zeeman voeren eigen Gofish live op radio Schouwen-Duiveland Visverkoop voor kerk in Kijk- en Koophal Gospelkoor gaat de boer op met tulpen Vuurtorenfans te gast in Nieuw- Haamstede donderdag 14 april 2011 1 door Ali Pankow De tuinmuur en een aanbouw van de woning zijn reeds gesloopt. foto Dirk-Jan Cjeitema door Piet Kleemans zierikzee - De renovatie van de aan de monumentale Noordhaven poort vastgebouwde woning, offi cieel Scheepstimmerdijk 1, maar beter bekend als 'het poorthuisje,' is begonnen. De tuinmuur is in middels gesloopt, evenals een aan bouw aan de achterzijde van het karakteristieke pandje. De toekomst van het poorthuisje kwam in 2007 in de publiciteit toen het toenmalig college van B en W van Schouwen-Duiveland het plan opperde om het gemeen telijk monument te slopen. Daarmee haalde de gemeente zich de woede van heemkundige vere niging Stad en Lande op de hals. Stad en Lande-voorzitter Hans Er- brink stelde onomwonden dat de gemeente met het sloopptan vol strekt voorbij ging aan de historie ZIERIKZEE In de serie 'live en akoestisch' van radioprogramma De Vrijdag op Ra dio Schouwen-Duiveland (ROSD) staat vrijdag de Schouwse formatie Gofish geprogrammeerd. De Vrij dag wordt elke vrijdag tussen 19 en 21 uur uitgezonden via ROSD. De zender is te beluisteren via 107.1 fin en via de kabel op 107.6 fm. Kijken via de webcam: www.rosd.nl MEEST CELEZEN 1Bruënaar vertrouwt dijk niet (foto) 2. Eigen boom voor 100-jarigen 3. Bouwproject in Ellemeet van start TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto van Zierikzee. De hartekreet van Erbrink bleef bij de politiek niet onopgemerkt en er ontstond een levendige discussie. Eind van het liedje was dat het witte huisje - ooit in gebruik als achtereenvol gens herberg, winkel en kolenhan del - verkocht werd. De nieuwe ei genaar kwam al snel met renovatie plannen. Vervolgens bleef het, tot ergernis van de politieke fracties, stil aan het renovatieffont. Deze week is echter, zo'n beetje te gelijk met groot onderhoud aan de poort, het aan de renovatie vooraf gaande sloopwerk met voortva rendheid aangepakt. „Nee, nee, het gaat absoluut niet tegen de vlakte", reageert monumenten- ambtenaar van de gemeente Mi chel Verduijn. „Het blijft écht be houden en daar zijn wij ook heel blij mee. Er ligt een mooi planne tje voor klaar." BRUINISSE In de Kijk- en Koophal aan de In dustrieweg in Bruinisse wordt za terdag gebakken vis verkocht ten bate van de hervormde kerk in Bruinisse. De opbrengst komt ten goede aan de inrichting van het nieuw te bouwen kerkelijk cen trum. De visverkoop begint om 09.00 uur en duurt zolang de voorraad strekt. Er wordt zaterdag in de Kijk- en Koophal schol, schar en tong ter verkoop aangeboden. NIEUWERKERK Gospelkoor Together uit Nieuwer- kerk bestaat dit jaar 20 jaar en dat heugelijke feit wordt gevierd met een jubileumconcert zaterdag 29 oktober in Ons Dorpshuis. Om de kas te spekken, gaat het koor zater dag in Nieuwerkerk tulpen en ap pels verkopen. Er wordt vanaf 9 uur gevent en bij de C1000 staat een verkoopkan Wie twee bossen tulpen en een zak appels koopt, krijgt de cd Get Together gratis. Veel eigen inbreng van de leerlingen staat altijd al hoog in het vaandel bij de schoolvoorstellingen van Pontes Pieter Zeeman in Zie rikzee. Maar waar enkele jaren ge leden nog een professioneel artis tiek team beschikbaar was voor coaching en ondersteuning, moe ten de scholieren nu volledig op ei gen kracht een productie uit de grond zien te stampen. De voor stelling Drugged Up! wordt woens dag en donderdag opgevoerd in de aula van de school. Hoe enthousiast de leerlingen nu ook zijn, ten aanzien van het artis tieke niveau is er sprake van een glijdende schaal in vergelijking met bijvoorbeeld een productie als Helden Gespot in 2004. Bij die mul tidisciplinaire voorstelling met spel, muziek en dans werden de jongeren nog begeleid door regis seur Marijke Reuser en de leer krachten Frans Friederichs (mu ziek) en Clemens Bentlage (cho reografie). Het bleek een flitsende voorstelling met als voornaamste boodschap: 'wees een held zonder geweld, maar met respect voor de ander'. Ook in 2006 wisten de leer lingen zich nog gesteund door crea tieve begeleiding van genoemde leerkrachten. Het script voor de montagevoorstelling Zap je? was weliswaar door één van de leerlin gen - Marloes Lemsom - zelf ge schreven, maar dat vergrootte juist de betrokkenheid. Bovendien wist die jeugdige script- schrijfster zich ook gesteund door bruikbare adviezen. Frans Frie derichs zei als muziekdocent en animator van de jaarlijkse school voorstellingen graag de eigen crea- krijgen nog maar dertig uur toebe deeld voor begeleiding. In de prak tijk hebben we er toch weer veel meer tijd ingestoken", klaagden Bentlage en Friederichs. Vrij snel daarna was het helemaal over en uit met professionele ondersteu ning. „Ik vond gewoon dat er iets moest gebeuren. Als wij het initia tief niet hadden genomen, was er dit jaar geen productie gekomen. Dat kan toch niet", zei toenmalig 5-vwo leerlinge Esther Fluijt in 2009. Zij schreef geheel op eigen houtje het script voor een „We krijgen een klein budgetje. Dat gaat op aan inhllVen van licht en geluid'Chabelle van der Pauw, 6-vwo. tiviteit van de leerlingen te willen zien stromen. Die inbreng kreeg dan ook alle ruimte en de coaching van Friederichs en Bent lage stuwde de producties op tot een zeer behoorlijk niveau. Al moet gezegd dat de voorstellingen zich creatief gezien niet konden meten met de tweejaarlijkse pro ducties van bijvoorbeeld Nehalle- nia of Chr. Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg. Maar dat was ook niet het streven. Eind 2007 ging echt de rem erop. „We Scriptschrijfster en regisseur Chabelle van der Pauw kijkt kritisch naar het verloop van een scène tijdens de repetitie. foto Dirk-Jan Gjeltema r „O rf -! mmmmsmm zierikzee - Pianist en musicus Cor Bakker komt naar Zierikzee. Zater dag geeft hij samen met de Zierik- zeese harmonie Kunst en Eer een groot concert in de foyer van Pon tes Pieter Zeeman. Cor Bakker is bij een breed pu bliek bekend als muzikaal begelei der van Paul de Leeuw, maar hij heeft met zijn band ook tal van an dere artiesten begeleid. Tevens werkt Bakker mee aan tientallen theaterproducties. Kunst en Eer be schouwt het als een grote eer om met zo'n gedreven musicus. Het concert in de foyer van de middelbare school wordt een geva rieerd programma voor jong en oud. Naast nummers van Marco Borsato wordt muziek van onder anderen Caro Emerald ten gehore gebracht en klinken nummers als Bad Bad Leroy Brown. Daarnaast treden eigen solisten op. Trombonist Frank de Haan speelt het nummer' Wave en de jeugdige Edward van Leeuwen mag het nummer Facedown laten horen. Als spektakelstuk zijn drie drum stellen in huis te halen om A tribu te to George Gershwin te spelen. Solisten zijn huisdrummers Elleke van de Berg, Ruben Maassen en Mark Vaane. Kaarten aan de zaal en in de voorverkoop bij Dries He renmode. Aanvang 20.00 uur. soap-voorstelling en voerde de re gie met mede-leerling Amber Meerman. Het werd een low-bud- getproductie met veel goede be doelingen, maar zonder de creatie ve coaching. Dat gold ook voor Ker mis Macabre. Daarmee bewees Es ther Fluijt best een vlotte pen te hebben, maar voor het regieproces moest ze het wederom zonder ar tistieke begeleiding doen. „Vanuit de school houdt docente Emmy Pon een oogje in het zeil, maar al leen wat betreft de financiën. We Drugged Up! gaat over het meisje Sanne. Als haar ouders voortdurend ruzie maken, loopt Sanne weg van huis en komt terecht in een zwervers bende. Daar raakt Sanne binnen de kortste keren aan de drugs. Twee documentairemaaksters vol gen het meisje met de camera om het publiek te laten zien hoe diep je in de put kunt raken. De vraag is of Sanne alsnog een uitweg weet te vinden uit haar bizarre si tuatie. Chabelle van der Pauw heeft het script voor dit toneelstuk met veel plezier geschreven, maar daar be gon het werk eigenlijk pas mee. Omdat ze nog geen enkele erva ring had met regisseren kreeg zij vanuit de schoolleiding het advies die taak in elk geval samen met ie- nieuw-haamstede - De Nederland se Vuurtoren Vereniging (NW) houdt zaterdag in hotel-restaurant De Torenhoeve in Nieuw-Haam- stede haar voorjaarsbijeenkomst. Na afloop kunnen belangstellen den de verzamelingen - boeken, ansichtkaarten, foto's etc - van de leden bekijken. De vereniging zet zich in voot het behoud van het vuurtorenerfgoed en telt ruim 400 leden, waaronder de in Burgh-Haamstede woonach tige kunstenaar Cees van Oostmal- le. Leden van de NW brengen 's middags een bezoekje aan de be kende vuurtoren van Nieuw-Haamstede. Meer info: wwtv.vuurtorens.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42