Zeeland PZC L Aantal klachten over gemeente daalt Beschonken man scheldt en schopt tegen politie na rammen van boom SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 MOEDERNORM Bijna helft kritiek betreft gebrekkige dialoog met de burger 24 en 25 HISP oefent even op echte locatie almanak Rollator Enthousiaste leerlingen rooien het zonder professionele steun Donderdag 14 april 2011 Vincent de Korenbyter is een hoeve met een lange historie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans zierikzee - Het aantal klachten van eilanders over de gemeente Schouwen-Duiveland daalt. Desal niettemin blijft de dialoog tussen bestuurder en ambtenaar aan de ene kant en burger aan de andere kant een zorgenkindje. Dat blijkt uit het jaarverslag van klachten- coördinator Irene Hanse. Na het negatieve hoogtepunt van 2009 - een jaar waarin 28 klachten werden ingediend bij en over de gemeente - is nu weer een dalen de lijn te zien. Klachtencoördina tor Hanse kreeg er in 2010 negen tien op haar bordje. Een forse da ling ten opzichte van 2009 maar wel weer meer dan irn 2008 toen de klachtenteller stokte bij veer tien. De gemeentelijke afdeling recrea tie, economie en bijzondere wet ten krijgt het qua klachten van burgers het zwaarst te verduren; acht klachten. Over de afdelingen Ruimte fin Milieu en Openbare Werken werd elk vier keer ge klaagd. De overige klachten zijn verdeeld over de afdelingen Burger zaken en Belastingen en Financiën en juridische zaken. Bij vier klachten draait het om het in de visie van klagers niet nako men van afspraken door ambtena ren. Drie klagers beschuldigen de gemeente zelfs van 'onzorgvuldig handelen'. Uit het klachtenjaarver slag over 2010 blijkt verder dat de dialoog met de burger nog steeds een zorgenkindje is. Bijna de helft van de klachten heeft te maken met gebrekkige communicatie, vaak in de vorm van onvoldoende uitleg over de wet- en regelgeving. Klachtencoördinator Hanse: „Dit leidt tot een uitdaging voor eenie der in zijn of haar communicatie met de burger. Basisregels hierbij zijn 'kruip in de huid van de ont vanger, houd het verhaal juridisch correct, maar vertaal dit begrijp baar en toegespitst op de individue le situatie van de ontvanger en geeft ook aan wat de gevolgen zijn." Hanse staat naleving van de zogehe ten 'moedernorm' voor. Deze norm is ooit geformuleerd door voormalig gemeentelijk ombuds man van Rotterdam Michiel van Kinderen en luidt: „Een ambtenaar dient burger te behandelen zoals hij zou willen dat zijn eigen moe der door een collega zou zijn be handeld." Hanse: „Dat lijkt mij een goed uitgangspunt bij het werk dat we ook in 2011 weer doen." door Ali Pankow zierikzee - „Wie hier moeite mee heeft, moet de komende tijd net zo lang gaan oefenen tot hij er niet meer bij neer valt." Dat advies gaf regisseur André van Hest van de Stichting Historische Spelen (HISP) zijn cast gisteravond op het plein voor de Nieuwe Kerk in Zie rikzee. Zijn advies betrof het be klimmen en afdalen van de trap pen voor de kerk. Dat moet in sep tember tijdens de opvoeringen van de nieuwe productie De Vrou we van de toren allemaal heel soe pel en vanzelfsprekend gebeuren. „Doodeng hoor", vonden enkele speelsters, maar Van Hest deed met jeugdig élan even voor dat het wel meevalt. „Niet naar beneden kijken, hoofd omhoog en gewoon met de hiel even voelen of je goed op de treden stapt." Normaliter repeteert de HISP in de aula van Pontes Pieter Zeeman, maar de nieuwe regisseur achtte het van belang vroegtijdig even sfeer te proeven op de echte speel- locatie. Hij 'joeg' zijn spelers dus enthousiast de trappen op om hen te laten ervaren dat tussentijds in dividueel oefenen van belang is. Het verhaal speelt zich af in de 15e eeuw ten tijde van de bouw van de Sint Lievensmonstertoren in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema Op www.pzc.nl staat een video sC van de repetitie. ovezande - Een 48-jarige Goese- naar, die in dronken toestand te gen een boom was gereden in Ove- zande, heeft zich daarna agressief gedragen tegenover de politie. Dat gebeurde dinsdagavond. Rond 23.00 uur kwam een mel ding binnen over een ongeval met beknelling op de 's-Heerenhoek- sedijk. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek dat de man met zijn auto tegen een boom 'was gereden. Hij was bij kennis en zichtbaar ge wond, maar zat niet bekneld. Wel constateerde de agenten dat er een alcohollucht in de auto hing. Toen ze de man vroegen uit te stappen, weigerde hij dat. Hij deed de deu ren op slot. Uiteindelijk wisten de dienders de Goesenaar uit de auto te praten. Nadat hij was onder zocht, werd hij aangehouden voor rijden onder invloed. Daarop rea geerde hij verbaal agressief tegen de agenten. Tijdens de rit naar het bureau probeerde de man hen zelfs te bijten. Eén agent werd ge schopt. De agenten hebben daar van aangifte gedaan. Op het bu reau weigerde hij ook nog eens om een ademproef te ondergaan. Bovendien bleek hij niet in het be zit te zijn van een geldig rijbewijs. Tip? redactie@pzc.nl De rollator stond op de stoep naast de voordeur van een woning aan het Middelburgse Damplein. Te koop, vermeldde een bordje dat op de zit ting van het hulpmiddel lag. Ter aanmoediging van mogelijke lief hebbers was er een rijtje pluspunten aan toegevoegd. 'Van oud vrouwtje geweest. Altijd binnen gestaan. Geen btw, bijtelling of wegenbelasting'. Dat zijn sterke argumenten, bij de verkoop van een auto. Maar of dat potentiële kopers van een rollator over de streep haalt, is maar de vraag. Omdat de rollator een uitbundig ge bruik uitstraalde, zag de geïnteres seerde passant toch maar af van de koop. Hier en daar miste al een streepje verf en ook op andere pun ten bleek dat hij al zijn kilometertjes had gehaald. 'Komt waarschijnlijk niet door de keuring', dacht de passant. „En je zult zien, hij is misschien ook nog op gevoerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41