een van de beste jaren' Delta op voorsprong met kerncentrale zeeland 13 Salarissen en bonussen Deltatop Directie had al geen recht op volledige bonus Bonus bratopaisalMg; €378.261 bonus: r commentaar Vlaketunnel is volgende week donderdag klaar 'Hoe gek ook, 2010 is een van de beste jaren voor Delta. De omzet steeg met 10 procent naar 2,1 miljard'. 'Door het inleveren van de bonus, neemt de directie haar verantwoordelijkheid op zich voor het slechte financiële resultaat'. Financieel-directeur Frank Verhagen van Delta. Algemeen directeur Peter Boerma van Delta De vier directeuren van Delta zien - zoals dat formeel heet - af van hun variabele beloning. In Jip en Janneke-taal: de directeu ren leveren hun bonus in. Maar wie kent die toe en op basis waar van gebeurt dat? De vier Deltadirecteuren maken elk afzonderlijk afspraken met de Raad van Commissarissen over hun bezoldiging. Die bestaat uit een bruto vast jaarsalaris, pen sioenlasten werkgever en een varia bele beloning, ofwel de bonus. Die bedraagt maximaal 30 procent van het bruto vast salaris. Of een direc teur zijn volledige bonus krijgt, hangt af van een aantal criteria. Voor 2009 en 2010 zijn die voor 40 procent van financiële aard (netto resultaat en kasstromen). Voor 40 procent zijn ze gerelateerd aan per soonlijke doelstellingen en voor 20 procent aan het persoonlijk func tioneren en het leveren van een bijdrage aan bedrijfsbrede doelstel lingen. De Delta-directeuren hadden ge zien het financiële resultaat over 2010, dus maximaal 60 procent van hun bonus kunnen krijgen. Overigens tellen voor de bonus in 2012 de financiële resultaten veel zwaarder mee (70 procent). Het verlies over 2010 is voor de ge hele directie aanleiding om de bo nus in te leveren. „Ze realiseert zich de maatschappelijke context", zegt algemeen directeur Peter Boerma. „Op deze wijze neemt ze haar verantwoordelijkheid voor het resultaat op zich." Minister Verhagen van EL&I houdt de kerk in het midden. In zijn aankondiging dat hij de procedures voor de bouw van een tweede kerncentrale wil begin nen, spreekt hij geen voorkeur uit voor een van de twee initiatiefne mers: Delta of ERH. Beide zijn hem even lief Toch heeft Delta een niet onaan zienlijke voorsprong op ERH. Het Zeeuwse energiebedrijf heeft een door Ben Jansen optie genomen op het terrein aan de noordkant van de Europaweg- Zuid, in de buurt van Covra. Daar mee beschikt Delta in principe over een plek om te gaan bouwen. Laat de vergunning maar komen. ERH is zo ver nog niet. Deze on derneming wil haar centrale 'er gens in het Sloegebied' bouwen. Het Arcadis-rapport laat zien dat de enige ruime plek, naast het op tie-terrein van Delta, de omge ving van de bestaande kern- en kolencentrale van EPZ is. De be nodigde oppervlakte voor een extra kerncentrale mag er liggen, het is maar de vraag of die er uit eindelijk voor kan worden ge bruikt. De gemeente Borsele ziet liever dat een volgend hoofdstuk in de nucleaire elektriciteitsvoor ziening zich wat verder van het dorp Borssele gaat afspelen. Een niet te onderschatten standpunt. Want draagvlak bij de bevolking is voor kernenergie een bijna net zo belangrijke vestigingsvoorwaar de als voldoende ruimte en koel water. donderdag 14 april 2011 Regelmatig verschijnen er berichten in de me dia over riante vergoe dingen aan topbe stuurders. Onlangs zagen be stuursvoorzitter )an Hommen van ING en zijn medebestuur ders af van hun bonus over 2oro. Maar pas nadat de ophef over de bonussen 'hernieuwde schade dreigde toe te brengen' aan het 'herstellende vertrou wen van de klanten en de sa menleving' in het bedrijf. Onbe grijpelijk dat bestuurders zo laat tot inzicht komen. De vier directeuren van energie bedrijf Delta zagen op tijd in dat een bonus ongepast is na een jaar waarin een historisch verlies is geleden. Ook al mer ken Zeeuwen financieel niets van het echec met Solland So lar, in Heerlen verliezen in het ergste geval bijna 400 mensen hun baan. Het accepteren van een bonus zou getuigen van een gebrekkig inzicht in hoe de maatschappij denkt over de bo nuscultuur. Het siert de Deltadi rectie dan ook dat ze haar bo nus inlevert. SCHORE - De Vlaketunnel is don derdag 21 april vanaf zes uur 's och tends weer volledig open voor het verkeer. Wel gaat de tunnel vóór dat moment nog twee nachten dicht. Dat is nodig om het tijdelijke mate rieel, dat nu de verkeersstromen in goede banen leidt, weg te kunnen halen. Deze afsluitingen zijn in de nacht van dinsdag 19 april op woensdag 20 april en in de nacht van woensdag 20 april op donder dag 21 april, telkens tussen 19.00 uur en 6.00 uur. Aansluitend op die laatste afsluiting, wordt de tun nel opengesteld en zijn er weer twee rijbanen beschikbaar in bei de richtingen. Het verkeer wordt tijdens de nachtafsluitingen tussen Yerseke en 's-Gravenpolder omgeleid via de Vlakebrug, N289. Gele borden geven de omleiding aan. Na 21 april moeten nog enkele res terende werkzaamheden worden afgerond. Dit betreft met name het verstevigen van de tunnelwan- den, het repareren van de voegen tussen de tunnelelementen en het aanbrengen van de laatste toplaag op het asfalt. Van het verstevigen van de wan den ondervindt het verkeer geen hinder. De overige werkzaamhe den worden na de zomer opge pakt. Het verkeer wordt dan door één tunnelbuis geleid. Hiervoor is naar verwachting zo'n veertien da gen nodig. zaterdag in Spectrum een uitgebreide reportage over de Vlaketunnel P.G. Boerma algemeen directeur F. Verhagen financieel directeur J.J. Rieter commercieel directeur A.S. Louter operationeel directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3