bij Schalke sport29 Ricco ontkent transfusie Tottenham Hotspur kan het Real Madrid niet lastig maken: 0-1 Hoogerland in vorm voor Gold Race donderdag 14 april 2011 m82mm®ss2BasmiBsg&&&isammggii$^ Klaas-Jan Huntelaar was niet van de partij bij Schalke. De aanvaller is geblesseerd aan zijn knie. Hij hoopt er over drie weken, wanneer Schalke in de halve finale tegen Manchester United speelt, wel bij te zijn. door Wilber Hack DEN HAAG/GELSENKIRCHEN - In het clublied van Schalke 04 komt een passage voor dat de profeet Mo hammed weliswaar de prachtige kleuren blauw en wit voor de club koos, maar geen verstand heeft van voetbal. Dat leidde een paar jaar geleden tot felle protesten van de moslimgemeenschap, die zich beledigd voelde. Diezelfde Mohammed zou een paar maanden geleden voor gek zijn verklaard als hij had voorspeld dat Schalke 04 de halve finales van de Champions League zou halen. Toch was het gisteravond zover. Ti telhouder Inter Milaan slaagde er niet in om als eerste club in het kampioenenbal een kloof van drie treffer (5-2 nederlaag) uit de eerste wedstrijd goed te maken. Het kwam geen moment in de buurt. In de Arena Aufschalke maakte een 2-1-nederlaag Üe afgang voor Sneijder en zijn ploegmakkers compleet. In de Bundesliga draaide Schalke 04 onder het bewind van Felix Ma- gath uiterst stroef en beleefde de slechtste seizoensstart ooit. Ma- gath had zich al de woede van de fans op de hals gehaald door een hoop gevestigde namen te laten vertrekken. Internationaal had dat geen gevol gen. Maar de slechte verstandhou ding met de spelersgroep zorgde ervoor dat de 'Koningsblauwen' zelfs even in degradatieproblemen kwamen. Dat noopte de clubleiding ertoe in te grijpen. Magath vertrok op 16 maart nadat hij bij een training niet was verschenen en ook ver stek liet gaan bij een bespreking met de directie van Schalke 04 over zijn toekomst. Sinds de komst van Ralf Rangnick heeft de club de wind weer mee. Buiten de lijnen kondigde Ga zprom een paar dagen geleden aan de in 2012 aflopende sponsorover eenkomst met een paar jaar te wil len verlengen. Door de inkomsten van het Russische aardgasbedrijf is er weer toekomst bij Schalke, dat aan het begin van het seizoen met een schuld van ongeveer 250 mil joen euro worstelde. Dat weer hield de club er niet van de 17-jari- ge Draxler in het veld te brengen. Volgens de Duitse wet mag je op die leeftijd 's avonds niet werken en dus moet Schalke een boete van 15.000 euro betalen. In de Bundesliga is Schalke inmid dels opgeklommen naar de negen de plaats. Het heeft weer uitzicht op de zesde plek, die recht geeft op deelname aan de Europa Lea gue. Met de finale van de DfB-bo- kal tegen tweede Bundesligadub MSV Duisburg heeft Schalke nog een tweede troef in handen om die voor de club onmisbare inkom sten veilig te stellen. Rangnick, die tijdens een eerder verblijf Schalke al met een recor daantal punten naar de tweede plaats loodste, heeft het plezier te ruggebracht. Ook deed hij enkele eenvoudige in grepen. De jonge Joel Matip (19) zat onder Magath meestal op de bank. Rangnick maakte van de verdedi gende middenvelder uit Kame roen een meer dan behoorlijke centrale verdediger. Hij hield zijn landgenoot Eto'o bij de eerste wed strijd behoorlijk in team. Gistera vond speelde hij uitstekend op het middenveld. Bovendien heeft Schalke de be schikking over Raül, die Real Ma drid na zestien jaar transfervrij ver liet. Zijn tweejarige verbintenis met de club uit het Ruhrgebied riep veel vraagtekens op. •Maar de Spaanse spits staat inmid dels al op 12 treffers in de competi tie. Op slag van rust maakte hij zijn 71ste goal in de Champions League. Het was een volledig Spaanse tref fer, want Jurado zorgde voor de steekpass. Op identieke wijze maakte Bene- dikt Höwedes de 2-1, nadat Thiago Motta na rust uit een corner voor de gelijkmaker had gezorgd. ROME - De bij Vacansoleil-DCM ontslagen renner Riccardo Ricco ontkent dat hij aan verboden bloedtransfusies heeft gedaan. Hij wil weer als wielrenner aan de slag zodra hij een ontmoeting heeft gehad met aanklager van het Italiaans Olympisch comité. Op 12 maart jongstleden had het Italiaan se enfant terrible uit het wielren nen nog aangekondigd dat hij niet meer terug wilde komen in het wielerpeloton. Ricco werd op 6 februari met spoed in een ziekenhuis in Pavullo opgenomen. Hij was zwaar ziek ge worden. Volgens de arts die hem behandelde had hij toegegeven dat hij zo ziek was vanwege een auto bloedtransfusie. Het bloed had vol gens de medicus 25 dagen in de LONDON - Real Madrid is doorge drongen tot de halve finales van de Champions League, waarin Bar celona wacht. Na de 4-0-zege in Spanje werd Tottenham Hotspur ook in Londen verslagen: 1-0. De Spurs geloofden nog in een wonder en kozen vol de aanval. Dat Real daardoor ook gevaar kon stichten, namen ze voor lief. Het offensief leverde voor de rust drie halve strafschoppen en een door Pavljoetsjenko verprutste kans op, maar de zo gehoopte snelle goal bleef uit. Vlak na rust was het vonnis ge veld. Bij een zwabberend,maar on schuldig schot van Ronaldo ging Gomes kinderlijk in de fout. Hij liet de bal door zijn vingers glip pen: o-t.Kansen volgden er nog wel aan beide kanten,maar de spanning was weg Keeper Gomes heeft een schot van Ronaldo door zijn vingers laten glippen en ziet de bal in het doel verdwijnen. foto EPA door Koen de Vries YERSEKE - Johnny Hoogerland weet het nu zeker. De vorm is groeiende. De Zeeuwse profwiel renner werd gisteren in de semi- klassieker De Brabantse Pijl vierde en vond daarin de bevestiging dat hij de stijgende lijn te pakken heeft. De eerste positieve signalen kreeg hij afgelopen maandag bij de osteo- paat. Die bekeek Hoogerland na dat hij teruggekomen was uit de Ronde van het Baskenland. Daarin kwam de Yersekenaar al in de eer ste etappe hard ten val. Hoogerland: „De osteopaat zei dat alles schots en scheef stond en eer lijk gezegd was ik daar wel blij mee. Daardoor begreep ik dat dat de oorzaak was dat het zo moei zaam ging. Ik moest harken in het Baskenland om erbij te blijven." Gisteren in de Brabantse Pijl ging het, met alle gewrichten en botten weer op de juiste plaats, een stuk beter. In de koers met start in Leu ven en finish in Overijse (ten zui den van Brussel) fietste de renner van Vacansoleil-DCM aanmerke lijk makkelijker mee. De koers was keihard en met nog meer dan veertig kilometer te gaan zat bijna niemand er nog fris bij. Dat was voor Hoogerland het sein om de aanval te openen. Hij kreeg Rabo-renner Bram Tankink mee en later sloten nog vier ren ners aan, onder wie Hoogerlands ploeggenoot Björn Leukemans. De Belg Philippe Gilbert was de laatste die het gat dichtreed. „Hij kwam er wel heel snel bij", had Hoogerland gezien. „Maar wat wil je. Hij is momenteel een van de beste renners van de wereld." De groep van zeven bleek perfect van samenstelling. Er was geen en kele ploeg in het peloton die tij dens de vijf plaatselijke ronden van 12,7 kilometer nog serieus jacht wilde maken. „Ik heb twee ronden voor het eind tegen Leukemans gezegd dat ik me niet goed genoeg voelde om de koers af te maken", vertelde Hoo gerland na afloop. „Ik voelde toch nog wat vermoeidheid van de Ron de van het Baskenland." De Belg nam het voortouw toen de Yersekenaar tempo maakte op de zwaarste klim van de plaatselij ke ronden, de Schavijn. Bij Leuke mans' teampoversnelling kon al leen zijn vriend en landgenoot Phi lippe Gilbert (Omega Pharma Lot to) mee. In de sprint was Leuke mans kansloos. „Toen ik zag dat Gilbert aansloot, wist ik het wel", was Leukemans eerlijk. Hoogerland streed een minuut la ter met Bram Tankink en de Frans man Anthony Geslin (Fran^aise des Jeux) om de derde plaats. Ge slin, de winnaar van 2009, was de snelste, voor Hoogerland en Tan kink. „Ik heb de laatste kilometers nooit helemaal kapot gezeten", keek Hoogerland tevreden terug. „Ik reed nog makkelijk naar Tankink toe. Dat geeft hoop voor de Am- stel Gold Race van zondag. Dan moet ik nog iets beter zijn dan van daag. Ik ga nu vroeg naar bed, mor gen een stukje losrijden, naar de osteopaat en daarna heel goed uit rusten." Gilbert lijkt na zijn sterke optre den van gisteren de grote favoriet voor de Amstel Gold Race. „Ik heb altijd gezegd dat ik deze week klaar moest zijn. Het gevoel is goed. Dit is mijn terrein", zei de 28-jarige renner die de voorjaars klassieker vorig jaar op zijn naam schreef Bij de afwachtingskoers voor meis jes-nieuwelingen werd Lindy van Anrooij (Kapelle) achtste en lamie de Jong (Goes) negende. koelkast opgeslagen gelegen. Sinds eind 2010 reed Ricco voor het Ne derlandse team Vacansoleil-DCM. Hij had zich uitgekocht bij een Ita liaanse ploeg waar hij sinds maart 2010 weer bij reed na een doping- schorsing van twintig maanden. In de Tour de France van 2008 werd Ricco positief bevonden op het middel cera, een verbeterde vorm van epo. Ricco beloofde beterschap, al in fe bruari ging het dus fout. Ricco werd enkele dagen na het begin van de affaire ontslagen door Va- cansoIeil-DCM. Er loopt nog altijd een onderzoek tegen de renner bij het Coni, het Italiaans Olympisch comité. Ricco riskeert een levenslange schorsing. Philippe Gilbert in de grote favoriet voor de zege in de Amstel Gold Race. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29