m Mosseldag wil zich culinair en inhoudelijk verdiepen bd store zeeland 25 zeer onvoorzichtig, aanmerkelijk onoplettend 10 euro korting Waterschap begint met bouw gemaal 2e Jeans Veiling originele Herman Brood voor benefiet Afrikaanse doelen donderdag 14 april 2011 W een auto kruipt en vervolgens plankgas door een stad rijdt en een verkeersongeval veroorzaakt zal hoogst waarschijnlijk beschul digd worden van roekeloos rijden. Wie met een snelheid van zestig kilometer per uur over een woon erf rijdt en vervolgens een ongeval veroorzaakt, loopt de kans om ver volgd te worden voor de tweede categorie. De automobiliste uit de gemeente Veere die volgens de officier van justitie achttien seconden haar aan dacht niet bij het andere verkeer op de Nieuwe Vlissingseweg had, heeft zich volgens W. Smeenk schuldig gemaakt aan aanmerke lijk onvoorzichtig of onoplettend rijden. De officier benadrukte na afloop van de zitting van de Middelburg se rechtbank dat ze beseft dat de Veerse automobiliste in het geheel niet uit was op het veroorzaken van een verkeersongeval. Ze wordt echter vervolgd, omdat het Open baar Ministerie vindt dat automo bilisten hun aandacht bij het ver keer moeten houden en hun aan dacht niet mogen laten verslap pen. JUSTION ADVOCATEN In verband met de kantoorviering van het 10-jarig bestaan zal ons kantoor op vrijdag 15 april a.s. gesloten zijn. Park Veldzigt 2 P Postbus 132 4330 AC Middelburg T 0118 62 37 19 F 0118 63 83 47 E info@justionadvocaten.nl I www.justionadvocaten.nl kamperland - Waterschap Schel- destromen begint volgende week met de bouw van een nieuw ge maal bij Kamperland. Het huidige gemaal heeft te weinig capaciteit om de steeds groter wordende hoe veelheid water aan te kunnen. Dat er meer water komt, heeft te ma ken met de verhoging van het win- terpeil in het Veerse Meer. Het is de bedoeling dat het nieuwe gemaal vóór september in ge bruik kan worden genomen. De sloop van het oude gemaal vindt kort daarna plaats. Het werk wordt uitgevoerd door aannemer M.J. Ommen uit Sprundel. Het nieuw gemaal loost het water via een betonnen duiker door de Spuidijk in het Veerse Meer. Om de duiker te kunnen aanleggen, wordt de dijk van half april tot en met de bouwvak afgesloten voor alle verkeer. Gemotoriseerd ver keer dat van Kamperland naar de Havenweg gaat, wordt omgeleid via de Ruiterplaatweg. Fietsers worden vanwege de veiligheid over de Paviljoenweg geleid. door Frank Balkenende yerseke - Een Mosselplein waar je culinaire hoogstandjes kunt proe ven. Bereid door bekende chef koks. En: een intrigerende reis door de wereld van de mossel. Hoe? „Dat is nog geheim", zegt Ida Sinke van de werkgroep Mossel dag, die tegenwoordig onder de vleugels van Vissersvereniging Yer- seke opereert. „Als ons lukt wat we voor ogen hebben, dan wordt het wel iets spectaculairs." De Mosseldag speelt zich zaterdag 20 augustus weer af in Yerseke. Dan bezoeken zo'n 45.000 men sen het mosseldorp. Om in de rij te staan voor een bak mosselen, om te kuieren langs de kraampjes van de braderie en om met kotters mee te varen op de Oosterschelde. Uiteraard wil de werkgroep dat aantal op peil houden. Tegelijker tijd moet die Mosseldag elk jaar iets nieuws te bieden hebben. Nieuw is dat het aloude comité Zeeland Presenteert is opgeheven. „De leden hadden er geen tijd meer voor", zegt Sinke. Er is een werkgroep gevormd, die is gekop peld aan de Vissersvereniging Yer seke. Hetzelfde model als in Brui- nisse en Zierikzee. Sinke: „Dat is een logische keuze, want het gaat om promotie van de mosselsec tor." Overigens worden nog leden gezocht voor de werkgroep. Een paar van die nieuwe ideeën komen voort uit de wens de Mos seldag culinair te verdiepen en ook de ontwikkelingen in de mossel sector te laten zien. Zoals .een reis door de wereld van de mossel, zo dat de consument ervaart hoe de kweek werkt en een beeld krijgt van de toekomst van de'sector. Zo wordt mosselzaad tegenwoordig (grotendeels) gevangen via mossel- zaadvanginstallaties (mzi's). Ze ver storen de natuur minder dan het zaadvissen op mosselbanken. De werkgroep wil ook bekende koks naar Yerseke halen om liflaf- jes te prepareren met de mossel als hoofdingrediënt. „We willen de consument laten proeven dat de mossel een veelzijdig product is." Daarnaast heeft de werkgroep de bruine vloot (historische vracht schepen) gevraagd in Yerseke af te meren. Het is de bedoeling ook re paratie aan de houten schepen te demonstreren. Verder keert de tap toe terug. De feesttent aan de Ba- kenweg wijkt daarvoor. goes - In café lack's in Goes vindt zaterdag 16 april vanaf 16.00 uur een benefietactie plaats voor twee verschillende Afrikaanse doelen. Daarbij zal een origineel schilderij van Herman Brood worden ge veild. Sylvia de Nooijer en Gisèle den Hartog vertrekken in mei naar res pectievelijk Kenia en Burkina Faso om daar vrijwilligerswerk te doen. Stichting Focus, een initiatief van de Goese oogarts A.G. Tjiam, zet zich in voor mensen met een oog heelkundige aandoening in Burki na Faso. Op de benefietactie treedt de We- meldingse zangeres Albertina op, er worden zelfgemaakte broodjes verkocht en er wordt een loterij ge houden met prijzen van lokale on dernemers. Levi's - Wrangler - BramParis - Cars OUTDOOR FASHION ACTION Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15 www.bd-store.nl ïingseweg was groot. Koetsier Wim Kosten overleed later die dag in het ziekenhuis, zijn bijrijdster raakte zwaar gewond. foto Rolf de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25