'Achttien seconden niet opgelet' 241 zeeland 'Aandacht nodig voor toekomst Grevelingen' Gratis workshops op open dag bij Porthos Roekeloos, i Digitale reisinfoborden busstation Terneuzen nog een week op zwart Afasievereniging in watersnoodmuseum RECHTBANK Dodelijk ongeval N-Vlissingseweg /j Sr donderdag 14 april 2011 W MnHMHSSttV door Joeri Wisse ZONNEMAIRE - Met een boottocht je over de Grevelingen wordt de toekomst van West-Europa's groot ste zoutwatermeer onder de aan dacht gebracht van de provinciale politiek. Die is, na de verkiezingen in maart, danig van samenstelling veranderd. Reden voor de Stuur groep Zuidwestelijke Delta en de bestuurscommissie die onderzoek doet naar de toekomst van de Gre velingen om alle nieuwe Statenle den van de provincies Zeeland en Zuid- Holland uit te nodigen. Pieter Maessen, woordvoerder van de bestuurscommissie: „De nieu we gedeputeerden zitten ook in de bestuurscommissie. Zij bepalen mede hoe het advies aan het kabi net er uit zal zien." Dit najaar verschijnt een definitief advies, waarin onder meer concre te voorstellen worden gedaan over een verbeteringsplan voor de wa terkwaliteit van het meer. De Brou- wersdam zal hier, met de mogelij ke komst van een getijdencentrale en schutsluis, een belangrijke rol in spelen. Het werkbezoek staat vrijdag 27 mei op de agenda. Ook Tweede Kamerleden zijn uitgeno digd. Het is immers Den Haag waar besloten wordt over grote in vesteringen in de Grevelingen. MIDDELBURG - Porthos in Middel burg houdt zaterdag een open dag met onder meer gratis workshops, een 'drugs homeparty', een quiz met Bert van Leerdam, kinderacti viteiten, een vacaturemarkt voor vrijwilligers en een informatie markt. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Op de informa tiemarkt wordt ingegaan op wo nen en welzijn, ouderenzorg, man telzorg en vrijwilligers, opvoeden en opgroeien. Kinderen kunnen sieraden maken, zich laten voorle zen door burgemeester Schouwe- naar (10.00 tot 10.30 uur), naar het poppenspreekuur en op puzzels peurtocht. De gratis workshops gaan onder meer over burenruzies (aanvang 10.00/11.00/12.00 uur); mantelzorg (10.30/11.30/13.30 uur); opvoedtips (doorlopend) en com- door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Op het busstation bij de sluizen in Terneuzen lijkt geen zegen te rusten. Het was nog niet klaar, toen in 2003 de tunnel openging. Een toi let voor de bezoekers was nog ver geten. In 2006 kwam dat er einde lijk toch, voor de lieve som van 80.000 euro, omdat de architect eiste dat het toilet in zijn ontwerp moest worden ingepast. En sinds begin maart hangen er di- verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl putergebruik (doorlopend). De drugs homeparty van Indigo is be doeld voor ouders/verzorgers van 10- tot 15-jarige kinderen die hulp zoeken bij het bespreekbaar ma ken van de risico's van genotmid delen en gokken. Aanvang: 10.30 uur, 11.30 uur, 13.00 uur, 14.00 uur, 15.00 uur. Bert van Leerdam leidt om 14.00 en om 15.00 uur een WMO-quiz, waardoor deelnemers meer te weten komen over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) en Porthos. Porthos, in de Sint Sebastiaanstraat, is het ge combineerde loket van de WMO en het Centrum voor Jeugd en Ge zin (CJG). Meer informatie over Porthos en het volledige programma van de open dag is te vinden op www.porthos.nl. gitale reisinformatieborden die het nog steeds niet doen. Het pro bleem is dat de informatieborden op het Terneuzense busstation niet a la minute op het elektrici teitsnet kunnen worden aangeslo ten. Nieuwe kabels moeten wor den getrokken. Daarvoor moeten eerst graafwerkzaamheden plaats vinden. Voor volgende week don derdag staan die nu op de plan ning, laat een provincieambtenaar desgevraagd weten. „Dit is althans de laatste stand van zaken." GOES - De afasievereniging regio Zeeland houdt woensdag 20 april een uitstapje naar het Watersnood museum in Ouwerkerk. Deze activiteit is bedoeld voor zo wel leden als niet-leden, mensen met afasie (een taalstoornis) en hun familie en/of bekenden. Het bezoek aan het museum duurt van 10.00 tot ongeveer 14.00 uur. Leden van de vereniging betalen 12,50 euro, niet-leden betalen 17,50 euro. door Emile Calon Achttien seconden lang moet een auto mobiliste (59) uit de gemeente Veere niet met volle aandacht over de Nieuwe Vlissingseweg heb ben gereden, zo rekende officier van justitie W. Smeenk gisteren voor. Achttien seconden duurde het vanaf het moment dat ze het hoogste punt in die weg tussen Vlissingen en Middelburg passeer de tot ze met haar auto achterop de trouwkoets van Wim Kosten en zijn bijrijdster botste. Bij de aanrijding tussen trouw koets en auto raakten koetsier Wim Kosten en zijn bijrijdster zeer zwaar gewond. In haar slacht offerverklaring liet de vrouw van Kosten weten dat die 28e septem ber onverwacht twee agenten bij haar op de stoep stonden en vertel den dat haar man betrokken was bij een aanrijding. Toen zij in Vlis- singse ziekenhuis arriveerde, werd hij geopereerd. Ze moest uren wachten. Op weg van de operatie kamer naar de intensive care over leed hij. „Wij hebben geen af scheid van elkaar kunnen nemen", aldus de weduwe, die 51 jaar sa men was met haar man. „Wij had den nog zoveel plannen." De Veerse kan zich de aanrijding niet meer herinneren, maar ze ver zekerde de leden van de Middel burgse rechtbank dat ze geduren de die achttien seconden niet aan het bellen was, noch een cd wisse len of iets anders deed waardoor haar aandacht voor het overige ver keer verslapte. „Mogelijk reed een bus voor mij waardoor ik de koets niet zag." T Rechtbank en officier wezen ech ter naar een getuige die die dag achter de Veerse automobiliste reed. Die taxichauffeur heeft geen bus tussen trouwkoets en auto van de Veerse gezien. Ook zijn klant zag geen bus rijden. Tegenover de rechtbank liet de Veerse weten dat ze het raar vond dat een koets, getrokken door paar den, over de Nieuwe Vlissingse weg mocht rijden. Ook haar advo cate toonde zich daarover ver baasd. Ze verwees ook naar de maatregel van de provincie - die is genomen na een tweede dodelijk vorig jaar - om langzaam verkeer te verbieden over deze weg te rij den. Smeenk stelde eenvoudig dat op het moment van het ongeval lang zaam verkeer over die weg mocht rijden. Ze voegde eraan toe dat de Veerse al vele jaren bijna dagelijks over die weg reed en dus wist dat ze langzaam verkeer kon tegenko men. Ze eiste een werkstraf van 120 uur tegen de Veerse en een rij ontzegging van één jaar voor onop lettend rijden. Ze wees daarbij ook naar de nabestaanden van Kosten. Die hadden laten weten dat er een dusdanige straf moest worden geëist, dat mensen weten dat je als automobilist in het verkeer moet opletten, niet mag wegstaren, dat je moet beseffen dat een auto een potentieel moordwapen is. Advocate K. Oomen herhaalde dat de Veerse nog steeds niet weet hoe het ongeval kon gebeuren. Ze wees er wel op dat op de koets geen reflector zat. Volgens haar is er geen bewijs dat de Veerse on voorzichtig reed. Ze vroeg de recht bank haar te veroordelen tot al leen een geldboete. Uitspraak 27 april. De ravage na het ongeval op de Nieuwe VI Het Openbaar Ministerie (OM) kent drie categorie ën als het gaat om verkeer sovertredingen: Roekeloos rijden, zeer onvoorzichtig of onoplettend rijden en aanmerkelijk onvoorzich tig of onoplettend rijden. Wie dronken achter het stuur van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24