zeeland 123 Doeke Roos jr Wesley Sekewael heb ik zelf helemaal ontroest BOEi maakt plan voor mijnenmagazijn Veere Bezuinigingen Middelburg Auto rolt van dijk en belandt op strand Politie zoekt getuigen van mishandeling Bromfietser gaat er vandoor bij controle Winkeldief gepakt in supermarkt BRIUMÖD'E korting donderdag 14 april 2011 „Het wordt zo leukMet een filmzaaltje, exposities en natuurlijk de verha len. Vooral de verhalen. En rondleidingen. Ze zaten vorig jaar helemaal vol. Achttien deden we er de eerste dag. Achttien! Mensen vinden het prachtig. Ik kan ook wel ergens gaan afwassen, om geld te verdienen, maar ik doe liever iets voor mijn plezier. Dit gebouwtje, de historie van Vlissingen, een steentje bijdragen aan de stad die nooit af is - dat vind ik leuk." MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad bespreekt maandag de bezuinigingsplannen. Deze verga dering begint om 18.30 uur en niet, zoals gebruikelijk, om 19.30 door Henk Postma uur. De volgende dag, dinsdag 19 april, wordt de regulaire agenda be handeld door de gemeenteraad. Deze vergadering begint gewoon om 19.30 uur. VEERE - Het voormalig mijnenma gazijn oostelijk van het Kanaal bij Veere krijgt een nieuwe bestem ming. De gemeente Veere is daar voor in zee gegaan met BOEi uit Hoevelaken, een stichting die is ge specialiseerd in herbestemming van industrieel erfgoed. De gemeente zint op commerciële exploitatie door een ondernemer, mogelijk in de horecasfeer. BOEi, dat ook betrokken is bij de invul ling van de Timmerfabriek in Vlis singen, moet nu uitzoeken wat al lemaal (nog meer) mogelijk is. De gemeente betaalt BOEi hier- DOMBURC Ze wilden op een mooi plekje van de zonsondergang genieten, maar dat liep minder mooi af. Een gezin had gisteren de auto geparkeerd op de dijk aan de Panoramaweg in Domburg. Vader was uit de auto, moeder was 'half uit de auto en het zoontje van twee zat nog in de auto toen deze volgens de politie ineens de dijk afreed en op het strand terechtkwam. Het voertuig bleek niet op de handrem te staan. Het gezin schrok enorm, maar vol gens de politie kwam iedereen met de schrik vrij. Op eigen kracht kon de auto niet meer het zand uit ko men. Een Unimog van de reddings maatschappij heeft hem uiteinde lijk losgetrokken. MIDDELBURG De politie zoekt getuigen van een mishandeling. Een Middelburger (42) zou woensdagochtend een fiets hebben gegooid naar een vrouw (45) en haar dochtertje en hij zou haar hebben geschopt. Dat gebeurde nabij de apotheek aan de Rentmeesterlaan. De man is later aangehouden. Hij is verhoord en in verzekering gesteld, omdat het on derzoek nog loopt Omdat het tij dens het incident druk was in de Rentmeesterlaan denkt de politie dat veel mensen getuige waren. Ze kunnen bellen met 0900-8844. MIDDELBURG Een bromfietser die in de nacht van dinsdag op woensdag slinge rend over de Middelburgse Turf- kaai reed en er vandoor ging toen de politie hem wilde controleren is later die nacht in zijn huis in Oost-Souburg gepakt. Dat gebeurde aan de hand van adresgegevens die de politie opspoorde na opvraging van het kenteken. De man (23) had te veel op en kreeg 'n rijverbod van vier uur. De hennep die hij op zak bleek te hebben is ingenomen. Hij had ook geen brommerrijbewijs. VLISSINGEN In de Albert Heijn in het centrum van Vlissingen is gistermiddag een winkeldief aangehouden. Het ging om een vrouw van 35 uit Vlissin gen, die een pak wasmiddel en shampoo wilde stelen. Ze was door medewerkers van de super markt staande gehouden. Zij heeft tegenover de politie bekend. voor 18.000 euro. Die stichting kan later eventueel ook optreden als investeerder of ontwikkelaar. Zou BOEi 'risicodragend' mee gaan doen, dan kan dat bedrag ten laste worden gebracht van de ex ploitatie. Het mijnenmagazijn is als beschermd monument eigen dom van de provincie Zeeland. Een jaar geleden verwierf Veere het erfpachtrecht. De gemeente be taalde daarvoor 125.000 euro aan Domeinen. De kanaalsteiger valt buiten die deal. Wel inbegrepen zijn twee bunkertjes. Die blijven nog zekervijf jaar verhuurd aan Jo- wenko BV dat sloopwerk verricht met explosieven. VIDEO Het zwembad van Arnemuiden gaat weer open. Bekijk de video over het vullen van het bad op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Wesley Sekewael (17) temidden van het erfgoed van de Koninklijke Schelde Groep. foto's Ruben Oreel tilroeoptiek brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 zonnebril op sterkte www.tilroe.nl twitter/tilroeoptiek op de complete bril www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23