Zeeland PZC Wouter was in z'n eentje groep vijf Tk dacht altijd: dat komt wel' BAAS WALCHEREN 22 en 23 25 ONDERWIJSCONFERENTIE Toekomst basisonderwijs in Veere dit jaar onder de loep genomen Vlissingen moet na Michiel ook Bellamyfontein tijdelijk missen Onderzoek naar almanak incident zwembad Rollator Donderdag 14 april 2011 Die oude klinkhamer heb ik zelf helemaal ontroest Mosseldag wil zich culinair verdiepen 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen veere - Schoolbesturen en ouders uitten gisteravond hun zorgen, maar spuiden ook hun ideeën over de toekomst van het basison derwijs in de Veerse kernen. Zij gingen met elkaar in discussie tij dens de eerste onderwijsconferen- tie in de Grote Kerk. Onder de titel 'Krimp, kans of be dreiging voor de kwaliteit van het onderwijs' kwam die toekomst aan de orde. Van een algehele som berheid was echter geen sprake. Dat er iets moet gebeuren stond als een paal boven water. 'We moe ten het vooral samen doen en met elkaar blijven optrekken', was de duidelijke boodschap. Het verhaal van Wouter uit Melis- kerke, die nu in groep acht van de Schute in Biggekerke zit, kon het probleem van te kleine scholen niet beter illustreren. „Ik zat op de Zeester in Meliskerke en was in m'n eentje groep vijf. Na sluiting van die school ging hij samen met medeleerling Pauline naar.Bigge- kerke. Beide kinderen zaten daar overigens niet echt mee. Ouders hechtten daarentegen veel meer aan een school in ieder dorp. 'Het is een bindmiddel, belangrijk voor de leefbaarheid'. Zij gaven daarbij wel aan dat dit niet ten koste van alles moet gebeuren. Dat de betrokkenheid met het on derwijs in Veere sterk is, bleek wel uit de grote belangstelling voor de klankbordgroep die binnenkort wordt opgericht. Die stelt een aan tal toekomstscenario's voor het ba sisonderwijs in de gemeente op. Ideeën werden gisteravond dus ook al gegeven. Van 'meerdere scholen in één gebouw, maar wel met behoud van identiteit', tot 'op nieuw de boerderijschool bekij ken'. 'Alle opties liggen open, we moe ten niets uitsluiten', kwam duide lijk naar voren. Een pasklare oplos sing leverde de avond niet op. Dat was ook niet de bedoeling. De con ferentie - ook bijgewoond door vertegenwoordigers van dorpsra den, kinderopvang en raadsleden - vormde het begin van een brede maatschappelijke discussie over het onderwijs. Of zoals wethouder René Molenaar het verwoordde: „Dit is de aftrap van een wedstrijd die het hele jaar gaat duren." Hij gaf dan ook letterlijk het fluitsig naal voor dat begin. In het najaar wordt een tweede onderwijsconfe- rentie gehouden, de klankbord groep presenteert dan scenario's. door Wendy van den Hurk vlissingen - Ach, hij maakte zich er nooit zo druk om. Een mari foon, wat een onzin, zo'n bakkie werkt toch prima? Maar na 23 be keuringen vond Arie Toet het wel letjes: hij ging op examen. ,,'t Is dat het moet hoor", zegt de 81-jarige Vlissinger, „voor je eigen veiligheid. Ik dacht altijd: dat diplo ma komt wel. Maar ja, ze weten me steeds te vinden. Niet gek ook, want ik woon op 't Eiland, pal naast het politiebureau. Ze kennen m'n bootje. Maar ze komen zo on verwacht hè. Ineens staan ze er. Ik heb bekeuringen gehad van 165 eu ro. Toen was ik het zat." Meneer Toet schreef zich in voor een opleiding bij een vaarschool in Hoorn en nestelde zich achter de computer, om via internet te studeren op de lesstof „Het mees te wist ik natuurlijk wel, ik vaar al sinds mijn twintigste, maar die meerkeuzevragen maakten het las tig. En als je er twee fout had, ver scheen er gelijk zo'n mal gezichtje op het scherm." Na een half jaar was hij klaar voor het examen. En hij slaagde. „Ik heb nog geluk gehad ook. Er wa ren gasten van twintig, dertig jaar die het niet gehaald hebben. Nou ja, ik ben er blij mee hoor." Arie Toet met zijn Noors spitgatter Lea, in het haventje Deurloo in Vlissingen. Na 61 vaarjaren, 23 bekeuringen voor het niet beschikken pieren en een half jaar studie heeft hij eindelijk zijn marifoondiploma gehaald. over de juiste pa- foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - In navolging van het standbeeld van Michiel de Ruyter gaat vrijdag ook de fontein van het Vlissingse Beliamypark voor restau ratie naar smederij Oldenhave in het Overijsselse Vorden. Die fontein, in 1884 geplaatst ter nagedachtenis aan de Vlissingse schrijfsters Betje Wolff en Aagje Deken, verkeert in nog veel slech tere staat dan Michiel. Ze zit vol scheuren en het waterwerk maakt het karwei heel ingewikkeld. Voor de restauratie wordt de fon tein, gemaakt van gietijzer en voor zien van bronzen leeuwenkopjes, helemaal uit elkaar gehaald. Dat ge beurt morgen en overmorgen. Daarna gaat de fontein mee naar Vorden. Ze komt terug als het cen trale deel van het Beliamypark is vernieuwd. Dat zal medio oktober zijn. De fontein krijgt dan een pro minentere plek dan voorheen. vlissingen - De provincie doet als toezichthouder op de veiligheid in zwembaden onderzoek naar het incident waarbij dinsdag een man onwel raakte in het Vlissingse Vrij- burgbad. Het onderzoek naar een eerder incident in het Vrijburgbad, waarbij twee jongens van 6 en 8 jaar bijna verdronken, is klaar. Vol gens de provincie zijn geen overtre dingen geconstateerd. De aanwezi ge toezichthouders van het zwem bad hebben toen goed gehandeld. De rollator stond op de stoep naast de voordeur van een woning aan het Middelburgse Damplein. Te koop, vermeldde een bordje dat op de zit ting van het hulpmiddel lag. Ter aan moediging van mogelijke liefhebbers was er een rijtje pluspunten aan toe gevoegd. 'Van oud vrouwtje geweest. Altijd binnen gestaan. Geen btw, bij telling of wegenbelasting'. Dat zijn sterke argumenten, bij de verkoop van een auto. Maar of dat potentiële kopers van een rollator over de streep haalt, is maar de vraag. Omdat de rollator een uitbundig ge bruik uitstraalde, zag de geïnteres seerde passant toch maar af van de koop. Hier en daar miste al een streepje verf en ook op andere pun ten bleek dat hij al zijn kilometertjes had gehaald. 'Komt waarschijnlijk niet door de keuring', dacht de pas sant. „En je zal zien, hij is misschien ook nog opgevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21