Eén nieuwe kerncentrale past Directie Delta levert bonus in S ONDERZOEK Beschikbaarheid koelwater beperkt aantal nucleaire installaties bij Borssele Ajax scoort voor het goede doel Vrij veel bewolking 13° Benzineprijs naar record, ook diesel wordt steeds duurder 4 Real probleemloos naar halve finale tegen Barcelona 29 Komedie 'Alle tijd' is onmogelijke missie DONDERDAG 14 april 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 88 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN MIDDELBURG - De directie van Del ta ziet af van haar bonus. Ze vindt het ongepast om die te incasseren terwijl het bedrijf in 2010 een his torisch groot verlies van 178 mil joen euro heeft geleden. De directie maakte dat gisteren be kend gemaakt tijdens een presenta tie van de jaarcijfers. Zoals Delta in november al meldde, stapt het bedrijf uit de productie en ontwik keling van zonnecellen. Delta zette Solland Solar in Heerlen in de eta lage, maar vond nog geen koper. Het energiebedrijf moet zijn ver lies van 260 miljoen euro nemen. Ook boekt het vijf miljoen af op de eerder afgestoten biodieselfa- briek Biovalue. Daardoor belandt het bedrijf diep in de rode cijfers. Zonder afboeking, zou Delta een resultaat hebben behaald van 87 miljoen. pagina 2/3: 'Een enorm verlies' video opwww.pzc.nl Een tweede kerncentrale in Borssele moét door Delta gebouwd worden reageer op www.pzc.nl readies: 366 Kabinet-Rutte lokt sociale onrust uit 62% 138% ppaMMMMHHH Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 1688 555530 door Ben Jansen BORSSELE - Bij Borssele kan voorlo pig één nieuwe kerncentrale ko men. Minister Verhagen van Eco nomische Zaken, Landbouw en In novatie gaat de voorbereidende procedure beginnen. Welk bedrijf die centrale zal bou wen, laat Verhagen in het midden. Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en Energy Resources Holding (van de provincies en gemeenten die vroeger eigenaar waren van Es- sent) hebben beide kenbaar ge maakt een nieuwe kerncentrale te willen bouwen. Het rijk heeft adviesbureau Arca- dis laten onderzoeken wat de in pasbaarheid is van alle (ener- gie-)plannen voor het Sloegebied. Voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales is volgens Arcadis wel ruimte, als ze niet gelijktijdig worden gebouwd. Het is evenwel de vraag of voor twee centrales ge noeg koelwater beschikbaar is. Na der onderzoek moet worden ge daan naar de capaciteit van de hoogspanningsleidingen om de op gewekte atoomstroom af te voe ren. De geplande uitbreiding van het hoogspanningsnet moet vol doende zijn voor één nieuwe kern centrale. Verhagen wil ondanks de gebeurte nissen in de kerncentrale Fukushi- ma na de aardbeving en de tsuna mi nog deze regeringsperiode een beslissing over de bouw van een nieuwe kerncentrale nemen. Bij de eisen die eraan worden gesteld, zullen de lessen uit Japan worden meegenomen. pagina 2:passen en meten pagina 3: Delta op voorsprong pagina 3: commentaar pagina 26: Storm in glas water AMSTERDAM - Ajax heeft de benefietwedstrijd tegen het Japanse Shimizu S-Pulse gewonnen (4-0). Dario Cvitanich scoorde driemaal in de ArenA, die gisteravond met 34.000 toeschou wers redelijk was volgestroomd. Ajax acteer de met het oog op beslissende weken van het seizoen niet in de sterkste samenstelling. Mounir El Hamdaoui, Siem de Jong, Christian Eriksen, Vurnon Anita, Gregory van der Wjel en Kenneth Vermeer hoefden niet in actie te komen. Jan Vertonghen, Miralem Sulejmani, André Ooijer, Nicolae Boilesen en Lorenzo Ebecilio (maker vierde treffer) speelden slechts een helft. De opbrengst van de wed strijd gaat naar de slachtoffers van de aardbe ving in Japan. Voor aanvang van de wedstrijd was er een concert, waaraan diverse artiesten deelnamen. De opbrengst van de acties be droeg ruim zes miljoen euro. foto Bas Czerwinski/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1