economie 113 Webwinkeliers vragen om duidelijke regelgeving effeweg.nl Tweede Kamer blokkeert versoepelen ontslagrecht '^19r Zweven boven de Spree Forse boete voor Unilever wegens zeepkartel supervoordelige busreizen Kijk op v/vjvj.effewegnl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 14 april 2011 DEN HAAG - Mag een webwinkelier zijn bedrijf in zijn woonwijk vesti gen of moet hij naar een industrie terrein? Branchevereniging Thuis- winkel.org wil duidelijkheid van het ministerie van Economische Zaken over de status van web shops in gemeentelijke bestem mingsplannen. „Webwinkels worden bestempeld als detailhandel. Dan mogen ze niet in een woonwijk zitten en niet op een industrieterrein. En in een gewone winkelstraat heeft een internetbedrijf niks te zoeken", zegt directeur Wijnand Jongen.. „Dus waar kunnen we dan wél te recht?" De branchevereniging zegt zich zorgen te maken, omdat de Raad van State gisteren oordeelde dat de gemeente Abcoude een webshop in fietsen mag sluiten. De gemeen te wil geen detailhandel vanuit een woning omdat het bestem mingsplan dat niet toe zou staan. Abcoude had de bewoner een dwangsom opgelegd om de ver koop van fietsen te beëindigen. De rechtbank in Utrecht gaf de ge meente vorig jaar al gelijk. De winkel fietsenshop.nu moet nu ook van de Raad van State dichf omdat de ondernemer op vaste tijden open was voor klan ten die een proefrit konden ma ken of hun fiets ophalen. Dan is in derdaad sprake van een 'gewone winkel, oordeelt de raad. Fietsen shop.nu is om die reden in strijd met het bestemmingsplan 'Bebou wing voor agrarische doeleinden'. Jongen: „Wij hopen op het gezon de verstand bij gemeenten en dat er geen heksenjacht komt op web winkels." Maar de Raad van State ontkent dat de uitspraak gevolgen heeft voor andere webwinkels. Of een webwinkel vanuit huis mag, hangt af van het bestemmingsplan en van de 'ruimtelijke uitstraling', stelt de raad. Heel duidelijk zijn de regels niet, aldus Detailhandel Nederland. Een webshop waar klanten aan de deur hun spullen komen ophalen, valt onder detailhandel. En dat mag niet in een woonwijk. De in ternetondernemer die thuis achter de pc zijn bedrijf runt, mag uiter aard wel zijn gang gaan. „Maar als hij thuis ook de voorraad heeft lig gen, dan wordt het juridisch een ingewikkeld verhaal", zegt beleids medewerker Jelger Zee. De Vereniging Nederlandse Ge meenten ziet geen probleem. „Ner gens staat dat gemeenten webwin kels onder de noemer detailhandel moeten scharen. Dat is geen alge meen beleid", zegt een woordvoer der. „Gemeenten kennen het be staan van de meeste webwinkels ook niet, ze hebben er geen zicht op. Pas bij overlast treden ze op." Wel blijken gemeenten verschil lend met de webshops om te gaan. „Misschien moeten we bekijken of we een ander etiket dan detailhan del op webshops kunnen plak ken." BERLIJN - 'Piloot' Veit Wunderlich zweeft boven de rivier de Spree in Berlijn, in de lucht gehouden door een Jetlev-Flyer. Hij demonstreerde dat apparaat gisteren op een water- sportbeurs in de Duitse hoofdstad. De Jetlev-Flyer is een Amerikaanse vinding. Door water op te pompen en met grote kracht weer uit te bla zen ontstaat een 'raketeffect' en kan er boven water worden ge zweefd. foto Tim Brakemeier/EPA BRUSSEL - Unilever heeft een boete van 104 miljoen euro gekregen van de Europese Commissie wegens kartelafspraken over waspoeders en (vaat)wasmiddelen. Procter Gamble kreeg een boete van ruim 211 miljoen euro. Het Duitse Hen kei hoeft niets te betalen omdat de onderneming het kartel zelf be kendmaakte. Het onderzoek naar de verboden prijsafspraken begon in 2008 on der leiding van de toenmalige EU-commissaris Neelie Kroes. De driebetropkken bedrijven hebben volgens de commissie prijsafspra ken gemaakt in acht Europese lan den. DEN HAAG - Een meerderheid van de Tweede Kamer is faliekant te gen de plannen van WD-minister Henk Kamp (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) om het ontslag recht via een sluiproute te versoe pelen. Volgens PvdA, PW, D66 en SP begeeft Kamp zich op hellend vlak met 'nieuwe uitvoeringsins tructies' voor uitkeringsinstantie UWV. In het regeer- en gedoogakkoord is afgesproken het ontslagrecht onge moeid te laten. Gedoogpartij PW kondigde gisteren moties aan om Kamps plannen tegen te houden. Volgens Kamp zelf is er geen spra ke van aantasting van het ontslag recht, zoals de vakbonden bewe ren. Maar omdat steeds meer be drijven vaste mensen ontslaan ter wijl uitzendkrachten mogen blij ven of zelfs extra worden inge huurd, zijn volgens Kamp wel nieuwe instructies nodig. Meestal mag ontslag alleen bij dwingende bedrijfseconomische redenen zoals onvoldoende werk. Maar werkgevers ontslaan volgens de bonden steeds vaker 'dure' vas te krachten om hen te vervangen door flexwerkers, die het werk te gen slechtere voorwaarden mogen doen. Wat Kamp betreft kan dat onder een aantal strikte voorwaar den. LUXEMBURG STAD EN TRIER De eeuwenoude culturele steden worden afgewisseld met de prachtige natuur van Luxemburg. Ontdek Luxemburg Stad, het prachtige Trier en het mooie Echternach. U verblijft in een luxe 4-sterren hotel. 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet, stadswandeling Luxemburg Stad, t Trier en Echternach o.l.v. een gids en vervoer per Tourist Class touringcar poekcode: 8515 Vertrek op: 13 mei, 24 juni, 15 juli, 26 aug, 7 okt Ontdek Boedapest tijdens een stadsrondrit en bekijk de Matthiaskerk en het Visserbastion. Vanuit ons hotel in Székesfehérvar bezoeken we het mooie Balatonmeer. Neem ook een kijkje in een traditionele boerderij in de Poesta en maak hier een koetsrit! 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadsrondrit Boedapest k een Nederlands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar st o.l.v. ingcar. SORRENTO, NAPELS, CAPRI EN DE VESUVIUS f"' Qtoekcode: Vertrek o.a.: 2, 23 mei, 13 juni, 12 sept, 24 okt Het verblijf in het schilderachtige Sorrento wordt gecombineerd met een bezoek aan de prachtige steden Florence, Pisa, Rome en Siena. U maakt tevens kennis met het temperamentvolle Napels-, de opgravingen van Pompei en de vulkaan Vesuvius. 14 hotelovernachtingen, 14x ontbijt en diner, bezoek Florence, Rome, Napels, Italiaanse boerderij en Pompei o.l.v. een Nederlands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar OF WAT DACHT U VAN: 5 dagen Harzgebergte 8 dagen Praag Gouden Stad v.a. €239,- v.a. €309,- 15 dagen Portugal, Spanjev.a. €699,- Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. 17,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13