buitenland 19 Arrestaties Wit-Rusland na bomaanslag in metrostation Minsk Oud-president Venezuela rust voorlopig in diepvries Eerste boete voor dragen van boerka Vangheluwe niet langer priester Verzet in Swaziland uiteengeslagen AU Inclusive Makadi Bay: Stella Makadi woensdag 13 april 2011 MINSK - De autoriteiten in Wit-Rusland hebben verscheidene mensen opgepakt in het kader van hun onderzoek naar de ontplof fing maandag in een metrostation in de hoofdstad Minsk. Bij de explosie, die als een terroris tische aanslag wordt beschouwd, kwamen twaalf mensen om het le ven en raakten meer dan tweehon derd gewond. Van 22 gewonden was de toestand gisteren nog kri tiek; veel mensen hebben armen of benen verloten, zei Viktor Siren- ko, directeur van het ziekenhuis voor spoedeisende gevallen van Minsk. Het explosief, verstopt in een tas onder een bank, bevatte ruim vijf kilo tnt en was voorzien van stuk ken staal, spijkers en metalen bal len. De bom ontplofte tijdens het spitsuur in het station Oktjabrska- ja. De verantwoordelijkheid is nog niet opgeëist en de politie heeft geen mogelijke daders genoemd. President Aleksandr Loekasjenko sluit niet uit dat de explosie 'van buitenaf georganiseerd' is en heeft de veiligheidsdiensten opgedragen 'alles binnenstebuiten te keren' om de daders op te sporen. Minis ter van Binnenlandse Zaken Ana toli Koelesjov zei dat de bom klaar blijkelijk radiografisch tot ontplof fing is gebracht. Hij zei dat de poli tie op grond van getuigenverklarin gen compositietekeningen van twee mannelijke verdachten heeft gemaakt. Ook de binnenlandse vei ligheidsdienst KGB zei een ver dachte op het oog te hebben en naar hem op zoek te zijn, maar gaf verder geen bijzonderheden. Sub stituut-officier van justitie Andrej Sjved zei dat in het kader van het onderzoek verscheidene mensen zijn opgepakt, maar verschafte geen details. Het is onduidelijk of deze mensen als verdachten wor den beschouwd. KGB-agenten deden gisteren een inval in de kantoren van een van de belangrijkste onafhankelijke kranten, Nasja Niva. „Ze houden ons vast in de redactielokalen", liet redacteur Andrej Skoerko weten. De KGB'ers verlangden dat de krant beeldmateriaal zou afstaan dat op de plaats van de explosie was gemaakt, zei hij. Loekasjenko regeert de voormalige sovjetrepubliek al bijna zeventien jaar met ijzeren vuist. Oppositielei ders vrezen dat hij de aanslag zal aangrijpen om tegenstanders nog harder aan te pakken. „De autori teiten kunnen de explosie gebrui ken om de burgerlijke vrijheden verder in te perken en veiligheids maatregelen aan te scherpen", zei Anatoli Lebedko van de Verenigde Burgerpartij. „Krachten binnen en buiten het land die belang hebben bij het destabiliseren van de toe stand in Wit-Rusland, kunnen van deze terreuraanslag profiteren. Deze krachten willen nog hardere politieke onderdrukking uitlok ken", zei Aleksandr Milinkevitsj, een andere prominente oppositie leider. zie onze websiteibuitenland Stoffige beelden van de metro gemaakt door de brandweer PARIJS De politie in Frankrijk heeft voor het eerst een boete uitgedeeld voor het dragen van een boerka. Maan dag werd een verbod op het dragen van gezichtsbedekkende sluiers in het openbaar van kracht. Een 27-ja- rige vrouw werd gisteren op de par keerplaats van een winkelcentrum in het Parijse voorstadje Mureaux staande gehouden. Ze kreeg een boete die haar verplicht tot het be talen van 150 euro of het volgen van een inburgeringscursus. VATICAANSTAD Het Vaticaan heeft de Belgische oud-bisschop Roger Vangheluwe verboden nog langer als priester op te treden. Ook staan hem we gens misbruik van zijn neefje ver dere straffen te wachten. Het Vati caan maakte de maatregel bekend, omdat Belgische bisschoppen in het weekeinde zeiden dat Vanghe luwe slechts naar het buitenland was gestuurd om spirituele en psy chologische hulp te ontvangen. MANZIN I Demonstranten in Swaziland heb ben gisteren geprobeerd een beto ging voor democratische hervor mingen te houden. De politie greep echter al vlug in en joeg de betogers met waterkanonnen en traangas uiteen. Negen vakbonds- en protestleiders werden opgepakt, aldus de demonstranten. Swazi land is de laatste absolute monar chie in het Afrika ten zuiden van de Sahara. zij werden tegengehouden door de politie. De studenten vrezen dat door de invoering van een nieuwe wet de waarde van hun diploma's af zal ne men. De afgelopen maanden zijn er sporadisch protesten geweest in Alge rije. Grootschalige protesten, zoals die elders in de Arabische wereld plaats vinden, bleven echter uit. foto Anis Belghoul/AP door onze correspondent Robert-Jan Friele BOGOTA - Hij overleed op 25 de cember 2010 in zijn woonplaats Miami, 88 jaar oud. De meeste Ve- nezolanen hadden Carlos Andrés Pérez diens vergissingen als presi dent (1974-1979 en 1989-1993) in middels vergeven, zodat er de da gen daarna respectvolle necrologie ën in de kranten stonden. Het zag er dan ook naar uit dat hij een prachtige begrafenis zou krijgen. Maar terwijl zijn minnares Cecilia Matos zich daarop voorbereidde, stapte echtgenote Blanca Rodrigu ez de Pérez naar de rechter. Sinds dien ruziën de twee over de plaats waar Carlos Andrés Pérez eigenlijk begraven moet worden; in het Amerikaanse Miami of het Venezo laanse Caracas. Sinds die tijd ligt hij, gebalsemd en al, in een Ameri kaanse diepvries. Met Matos deelde Pérez sinds eind jaren zestig zijn leven. Maar omdat hij nooit officieel scheidde van Rodriguez, was zij nog steeds zijn wettige echtgenote. Zich beroe pend op die status, maakte Rodri guez bezwaar tegen de door Matos geplande begrafenis in Miami. Rodriguez stelt dat Pérez in Vene zuela begraven moet worden. Die wens zou hij in 2006 kenbaar heb ben gemaakt aan een oud-minis ter. Matos heeft echter een getuige - de historicus Augustin Blanco Munoz, schrijver van een boek over Pérez - die hem halverwege 2010 hoorde zeggen dat hij nooit naar Venezuela zou terugkeren. „Niet levend en niet na mijn dood. Niet zolang het regime van Hugo Chavez voortduurt", waren de woorden van Pérez, zo verklaar de Munoz in januari tegenover de rechter in Miami. En daar komt de politiek om de hoek kijken. De Venezolanen ko zen Chavez in '98 uit protest tegen de 'oude' politiek waarvan Pérez een symbool was. Als hij wordt be graven in Caracas, zal Chavez daar politiek gewin uit slaan door te stellen dat de oude politiek ook be graven wordt, vreest Matos. Munoz beweert zelfs dat Chavez daarom Rodriguez' juridische strijd financiert. Matos heeft nu bij de rechter Pé rez' medische dossier opgeëist. Daaruit zou blijken dat de oud-pre sident in 2010 mentaal niet meer in staat was te beoordelen waar hij begraven wilde worden. En dat zou haar de enige beslissingsbe voegde maken. De rechter komt op zijn vroegst in augustus met zijn oordeel. Tot die tijd ligt Carlos Andrés Pérez in zijn op één na laatste rustplaats: een diepvries. 2 pers kamer €499 extra week lpers toeslag €109 Prijzen bij 2 pers bezetting voor 8 dagen, excl brandstof-, weekendtoeslag en €20 p.p. visum en handeling fee (ter plaatse te betalen). De prijzen voor 25 6 29 juni 2, 6 6 9 juli zijn prijzen op basis van een voordeelkamer. Slechts enkele kamers beschikbaar. Vol=Vol. Stella Makadi is een resort direct aan de baai van Makadi. De vriendelijke bouw rondom de zwembaden zorgen voor een aangename sfeer. Direct voor het hotel ligt een prachtig huisrif. Stella Makadi ligt direct aan het prachtige witte zandstrand en ca. 17 km van het centrum van Hurghada Het hotel is een nieuw hotel en bestaat uit een hoofdge bouw en diverse bijgebouwen met in totaal 605 kamers In de ruime en stijvolle lobby treft u de receptie en een gezellige lobby bar met zitjes. beoordeeld op zoover: 8.1 prachtig huisrif Spa b Health club 2 a la carte restaurants (Italiaans b Indisch) gevarieerd animatie programma 3 zwembaden grote tuin winkelcentrum medische kliniek diverse bars miniclub voor kids van 4 tot 12 jaar kamers met balkon/terras All Inclusive 10:00-23:00 7 mei t/m 22 juni N 2 pers. kamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9