let niet steeds op de klok kpn Arrestatiegegevens Joden gevonden Autokraker laat baby ongemoeid Geen strafvervolging voor districtschef Menselijke resten gevonden bij tuinieren Arrestaties na aanslag woonwagenkamp Schot in Europese uitruil strafdossiers hartelijk ontvangen met overvol programma AMSTERDAM Onderzoekers hebben in het Natio naal Archief meer informatie ge vonden over de arrestatie van ruim negenduizend Joden in de Tweede Wereldoorlog. De ontdekking is het resultaat van uitvoerig onder zoek in de strafdossiers van onge veer 240 beruchte 'Jodenjagers', SS' ers en Nederlandse politiemensen die gespecialiseerd waren in het op sporen van Joden. HAARLEM Een 28-jarige vader uit Haarlem kreeg maandagavond de schrik van zijn leven toen hij merkte dat er in zijn auto was ingebroken waarin hij zijn tien maanden oude baby onbeheerd had achtergelaten. De vader had de auto enkele minuten verlaten. Toen hij terugkwam, ble ken drie mobiele telefoons en een portemonnee te zijn gestolen. Het kind zat ongedeerd in zijn zitje. ASSEN Het Openbaar Ministerie in Assen stelt geen strafvervolging in tegen voormalig districtschef Gerda Dijksman van de politie Zuid- west-Drenthe naar aanleiding van haar twitterbericht over de 'fascisti sche PW'. Zij heeft met het plaat sen van de tweet geen strafbaar feit gepleegd omdat de PW een groepering is en niet een persoon, aldus het OM gisteren. ENSCHEDE De bewoner van een woning aan de Eenhoornstraat in Enschede deed afgelopen vrijdag tijdens het tuinieren een lugubere ontdek king. Tijdens het wroeten in de aar de stuitte de bewoner op beende ren. Het Nederlands Forensisch In stituut (NFI) onderzocht ze en het blijkt om menselijke resten te gaan, zo heeft de politie in Ensche de gisteren bekendgemaakt. BREDA De politie heeft gisterochtend twee Engelse verdachten aangehou den voor de schietpartij vorig jaar op een woonwagenkamp in Breda. Door de schietpartij kwam een 12-jarige Bredase jongen om het le ven. De recherche sluit niet uit dat de daders verhaal wilden halen bij de ouders van de jongen vanwege een zakelijk conflict, zei een politie woordvoerder gisteren. LUXEMBURG Staatssecretaris Teeven (Justitie) verwacht dat EU-landen snel straf dossiers gaan uitwisselen om te zien of iemand elders is veroor deeld voor kindermisbruik. Teeven zei dat gisteren na beraad met zijn EU-collega's in Luxemburg. Een groeiende groep lidstaten is bereid vooruit te lopen op een systeem voor automatische uitwisseling, dat medio 2012 van kracht wordt Koningin Beatrix praat met scholieren die haar buiten bij de ambtswoning van bondspresident Wulff begroeten. foto Markus Schreiber/AP het prinselijk paar ook jongeren bij staatsbezoeken te betrekken. Vandaar ook dat er even niet op de klok wordt gelet en dat nog wel in het doorgaans zo 'pünktliche' Duitsland, al geeft WulfT zelf het voorbeeld door enkele minuten te laat bij de bijeenkomst te verschij nen. Eerder op de dag wordt het tijd schema tot op de minuut nauw keurig gevolgd. Prins Willem-Alex- ander zit achter de stuurknuppel van het regeringsvliegtuig dat met een ere-escorte van de Duitse luchtmacht en met saluutschoten op vliegveld Tegel wordt begroet. Vervolgens is precies om 10.58 uur het handen schudden met bondspresident Wulff en zijn vrouw Bettina voor de deur van Schloss Bellevue, de ambtswoning van de president. En om 11.00 uur gaat het gezelschap naar binnen voor de ondertekening van het gas tenboek in de ontvangsthal. Spe ciaal voor de gasten is er een boeket rood-wit-blauwe bloemen neergezet. Daarna loopt het gezelschap door naar de achtertuin voor de offi ciële welkomstceremonie. Het enige dat niet in het draaiboek kan worden vastgelegd, is het weer. De paleisbediende die de ko ningin volgt met opgestoken para plu verliest de strijd met de ele menten. De koningin wordt nat. Ze kan er om lachen. „Wat een ge weldig weer hebben we hier", grapt Willem-Alexander naar tien tallen Nederlandse kinderen die zijn opgetrommeld om de Oranjes toe te juichen. „Speciaal besteld", voegt Maxima eraan toe. „Nee, nee", zegt Bettina Wulff snel. „Hoe lang staan jullie hier al in de regen", vraagt Betarix bezorgd aan de kinderen die driftig zwaaien met kort daarvoor uitgereikte Ne derlandse vlaggetjes. 'Niet zo lang', is het geruststellende antwoord. Veel tijd krijgt president Wulff niet want om twaalf uur staat 'Frau Merkel', de bondskanselier, voor de deur van haar kantoor klaar om de hoge gasten te ontvan gen voor de lunch. Vanaf het bal kon geeft ze de Oranjes tekst en uitleg over het uitzicht over Spree en Reichstag, het parlement. „Ik ben in de minderheid", stelt Willem-Alexander vast terwijl hij naast de power-vrouwen poseert. Het volle programma krijgt nog wat meer gewicht met een krans- legging bij de Neue Wache, het bij wonen van een rondetafelgesprek van topmannen van het Neder landse en Duitse bedrijfsleven, en het staatsbanket in Schloss Belle vue. Vandaag is de agenda in Ber lijn nog voller, met veel aandacht voor de jeugd en de wederopbouw van de stad, zo mogelijk nog vol ler. voor ondernemers sluit je aart Nu 6 maanden 50% korting op zakelijk mobiel belten en internetten Samsung Galaxy S Gratis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7