61 binnenland Met stip de voordeligste... stipreizen.nl Beatrix PW-aanhangers willen partij democratiseren Petitie hoogleraren tegen bezuinigingen 'Japan wilde paniek rond Fukushima voorkomen' StlP Pastoor vast wegens verduistering CDA negeert leden Monument voor Anne Frank woensdag 13 april 2011 DEN HAAG - „De PW van buitenaf helpen." Dat willen Oege Bakker, die voor de PW in de Provinciale Staten had gewild, en Geert Tom- low, die eerder in de race was om een PW-zetel in de Tweede Ka mer. „Wij menen dat een democra tiseringsproces binnen de PW noodzakelijk is voor de toekomst van de partij." Daarom hebben ze de onafhanke lijke Vereniging voor de PW (VvP- W) opgericht, met als doel de par tij te democratiseren. Van de PW kun je namelijk geen lid worden. „Deze onafhankelijke vereniging heeft tot doel de Partij voor de Vrij heid te overtuigen zo snel moge lijk te democratiseren. Uiteindelijk hoopt de vereniging te bereiken dat de PW een volledig open, toe gankelijke en democratische partij wordt, met leden en bestuur", al dus het tweetal achter de club. „Met de steun van veel, heel veel leden hopen we dat te bereiken en iedereen die de PW een warm hart toedraagt, net als wij, roepen wij op om lid te worden", schrij ven de initiatiefnemers op hun gis teren gelanceerde site. Toen Bakker op televisie de massa le volksprotesten op het Tahrir- plein in de Egyptische hoofdstad Cairo zag, wist hij het: zoiets zou- zie onze website:binnenland De initiatiefnemers van VvPW zijn te zien bij Ochtendspits KERKRADE - De politie heeft giste ren een 57-jarige pastoor uit Kerk- rade aangehouden op verdenking van verduistering en witwassen. De aanhouding volgt op een aangif te van het bisdom van Roermond, bevestigde een bisdom-woordvoer der. Hij zei dat de man in april vo rig jaar al ontslag had genomen, maar gisteren heeft bisschop Wiertz de man met onmiddellijke ingang officieel ontslagen. Hij mag geen kerkelijke rituelen meer uitvoeren en niet meer voor gaan in missen. Het bisdom wil nog niet zeggen waarvan de oud-pastoor precies verdacht wordt. „Het Openbaar Ministerie heeft een aantal dagen nodig voor de ver horen", zei de woordvoerder. „Waarschijnlijk kunnen we vrijdag meer zeggen over de achtergrond van deze zaak." den we ook voor de PW moeten doen. Met dit verschil dat de initia tiefnemer van de Vereniging voor de PW Geert Wilders wil behou den, terwijl de Egyptenaren uit wa ren op het vertrek van president Hosni Mubarak. Bakker beschouwt de website van de VvPW als een soort virtueel vredesplein waar leden zich kun nen melden die er ook op uit zijn de PW te democratiseren. „We staan volledig achter het gedachte goed van de PW", zei Bakker gis teren. Nu de partij 'volwassen' is geworden, is het volgens hem ech ter tijd om een democratiserings proces op gang te brengen. Een eer dere poging daartoe, van PW-TXveede Kamerlid Hero Brink man, mislukte nadat de fractie diens plan had verworpen. Volgens Geert Wilders heeft de VvPW niks met de PW te ma ken. „Ik neem het niet al te se rieus. Wij hebben er niets mee te maken, al zit onze naam wel in die van hen. Ik maak me er niet druk om. Ik slaap nooit een nacht min der, om niets. En hier dus ook niet DEN HAAG - De vereniging van uni versiteiten VSNU biedt vandaag de Tweede Kamer een petitie aan tegen de bezuinigingen in het ho ger onderwijs. Meer dan tweedui zend hoogleraren hebben hun handtekening onder het docu ment gezet. Het wetsvoorstel van staatssecreta ris Halbe Zijlstra (Hoger Onder wijs) wordt morgen behandeld, de week erna wordt erover gestemd. Als het wordt aangenomen, kan al leen de Eerste Kamer het nog te genhouden. Gisteren gingen al een paar hon derd studenten de straat op om voor de Tweede Kamer te proteste- door Hans de Gram DEN HAAG - Het is even stil ge weest rondom de Fukushima-kem- reactoren die al een maand radio actief materiaal lekken. Tot giste ren, toen het Japanse atoomagent schap Nisa de ernst van de situatie opschaalde naar het hoogste alar meringsniveau. De hoeveelheid radioactief materi aal dat tot nu toe in de lucht kwam is zo groot, dat Japan nu spreekt van een 'major accident' of wel een ongeluk van de zwaarste categorie. De bestaande evacuatiezone, een gebied in een straal van twintig ki lometer van de centrale, is onbe woonbaar verklaard. Van plaatsen elders waar te hoge stralingsni veaus worden gemeten, worden nu ook mensen geëvacueerd. De Japanse kernramp heeft volgens Prijzen p.p. o.b.v. i pers. per kamer/hut excL Calamlteltenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. STAATSBEZOEK Gasten ren tegen de plannen. Politici en vakbondsbestuurders staken de studenten een hart onder de riem. „We proberen te redden wat er redden valt", zei D66-Kamerlid Bo ris van der Ham. „Ik ga me donder dag als een leeuw verzetten tegen de plannen", sprak Jasper van Dijk (SP). De studenten komen vooral in het geweer tegen de 3000 euro boete voor langstudeerders. Het manifest van de VSNU werd op 21 januari opgesteld door alle rectoren van universiteiten. Op die dag was er een grote demonstratie waar meer dan tienduizend stu denten op af kwamen en ook hoogleraren actief aan deelnamen. door Hans Jacobs een nucleaire scorelijst inmiddels dezelfde status als de Tsjer- nobyl-ramp van april 1986. Toch is de situatie in Japan minder ernstig dan destijds in de Oekraïne, me nen deskundigen. Zo schat Nisa dat de hoeveelheid radioactief ma teriaal die in Japan is vrijgekomen, circa 10 procent is van wat in Tsjer- nobyl in de lucht kwam. Het gaat vooral om jodium en cesium. Kernenergiedeskundige Wim Tur kenburg denkt dat er meer radioac tief materiaal is uitgestoten dan Ja pan doet geloven. Dat Japan nu als nog meer gebieden evacueert, is volgens hem een teken dat hun in schatting juist was. Hij vermoedt dat Japan paniek on der de bevolking wilde voorko men door niet veel eerder op grote schaal te evacueren. „Boven dien kun je niet heel Japan onbe woonbaar verklaren." Afspraken of niet, de Ne derlandse scholieren die in het kader van een Nederlands-Duitse conferentie de koningin als toe hoorster krijgen, grijpen hun kans. Ze debatteren in de Nederlandse ambassade met Duitse en Neder landse parlementsleden over de mocratie, en over toekomstper spectieven. Maar met de koningin en de Duitse bondspresident Christian Wulff erbij hameren ze vooral op de in hun ogen onrecht vaardige versobering van de studie financiering. Het verschil tussen de Nederlan ders en Duitsers valt dan ook met een op. De Duitse scholieren vra gen de politici naar de oplossing van het energievraagstuk en het ge bruik van kernenergie, naar de op vang van asielzoekers en andere grensoverschrijdende thema's. De Nederlanders hebben in eerste in stantie het eigenbelang voor ogen. „Hoe valt de wens van Nederland een kenniseconomie te maken te rijmen met de hoge kosten van met name een mastersopleiding", luidt een vraag. Van 'Ihrer Majesteit Beatrix' geen antwoord. Wel van PvdA-Kamerlid Frans Timmer mans: „Jullie kunnen best meer be talen, je houdt er tenslotte een goe de baan aan over, al moet je niet worden gestraft voor het kiezen van een mastersopleiding." Niet het antwoord waarop de scholie ren zitten te wachten, maar ten minste wel eerlijk en duidelijk. Beatrix neemt daarna samen met Willem-Alexander, Maxima en bondspresident Christian Wulff al le tijd om met de scholieren per soonlijk van gedachten te wisse len. Wijlen prins Claus stond in 1994 mede aan de basis van de tweejaar lijkse conferenties die zijn opgezet om aan beide kanten van de Ne derlands-Duitse grens meer begrip te kweken en de relaties te verbete ren. Dat er dit keer ook scholieren aan deelnemen is bijzonder, maar past bij de wens van Beatrix en DEN HAAG - Het CDA in de Twee de Kamer negeert een resolutie van eigen partijleden om bezuini gingen op het passend onderwijs langzamer door te voeren. De frac tie weigerde gisteren een motie van de oppositie te steunen die de ze bezuinigingen wilde verzach ten. Daardoor ontbrak een Kamer meerderheid en kan het kabinet een bezuiniging van 300 miljoen euro volgend jaar doorvoeren. AMSTERDAM - Anne Frank krijgt een monument in het Anne Frank Memorial Park in Israël. Het mo nument wordt op 2 mei onthuld, meldde het Nationaal Joods Fonds gisteren. Het monument is ont worpen door Piet Cohen. Anne Frank werd wereldberoemd door haar onderduikdagboek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6