maar wel een baan voor het leven zeeland 23 op Kunst breidt wat uit Forest Hill zet steps klaar voor Opstepdag Eigen boom voor Schouwse honderdjarigen woensdag 13 april 2011 S «ifeï, H Tg - route door Renesse. ZeeUwArt biedt op dit moment een wisselex positie met exotisch getinte schil derijen van Greet van Beers van Erp. Tot de vaste collectie hier be horen haar eigen bronzen sculptu ren, sieraden gemaakt door haar dochter Inge Rens en zogeheten draadbomen van Zsuzsanna Gyor- gyovics. Verder meandeert de Re- nesser kunsroute langs Blikmu seum 'De Blikvanger' van Anne- marie Heiligers, Capelweg 18. Naast de vaste blikcollectie zijn hier steeds wisselende themapre sentaties te zien. Een andere pleis terplaats biedt Atelier 'DoeXelf van Pieter Pauptit, Zeeanemoon- weg 18. Hij toont daar zijn eigen zinnig keramieken objecten. Bij JSB Paperart in VOF de Fietsen door Melita Lanting Ontelbaar veel voet stappen heeft hij in middels in de na tuur achtergelaten. Menig boom, struik of bloem heeft hij zien groeien en doodgaan. Nu, na 35 jaar natuurbe heer, is de tijd rijp om een stap te rug te doen. Boswachter Kees van der Meer van Staatsbosbeheer is met de vut gegaan. „Het is een he le tijd. Ik zit meer dan de helft van mijn leven in de natuur", lacht hij. Boswachter worden was niet zijn jongensdroom. Hij groeide op in de polders bij Poortugaal, als zoon van een boer. „Ik was altijd buiten, dat wel. Ik speelde veel in de grien den van de Oude Maas en werd er achterna gezeten door de boswach ter. Maar een echte natuurkenner was ik niet. Ik kende bij wijze van spreken het verschil niet tussen een eik en een beuk." Kees koos - na een beroepenvoor- lichting op school - op zijn 17e voor een carrière bij de politie, maar na het behalen van zijn di ploma bleek al snel dat hij toch niet voor dit beroep in de wieg was gelegd. Toch bleek zijn politie- winkel aan de Roelandsweg i pre senteert Jos van Soelen van den Bersselaar onder meer afbeeldin gen van papier van beeldend tot abstract. Marga Meijrink exposeert in haar Atelier 'Uit de Kunst', Stoofweg 5 haar beschilderde oes terschelpen en ze biedt met regel maat plaats aan gastexposanten. Joke Prins richt tijdens de Blik op Kunstroute in haar eigen woning aan de Zeeasterweg 1 een 'Kera- miekhoek' in om haar handge- vormde keramiek te presenteren. Tenslotte kan het publiek op zijn route De Zeeuwse Stromen aan doen voor het bekijken van een ex positie van Van Bellen Art Kun stuitleen. Zondag 17 april, Blik op Kunstroute, Renesse, 12.00 - 17.00 uur. diploma een goed papiertje. Hij kon aan de slag bij Waterleiding Zeeland in Ouddorp als natuurbe heerder in de duinen. Handhaving (daar ligt het raakvlak met de poli tie) was onderdeel van dit werk. „En in 1981 kon ik aan de slag bij Natuurmonumenten, op het land goed Slot Haamstede. Ook daar was het diploma van de politie een pré." Het was in die beginjaren af en toe pionieren, uitvinden wat de beste manier van beheren was. „Ik weet nog goed dat de Shetlanders kwa men. Zeven stuks, overgenomen van Staatsbosbeheer en volgens mij waren ze geselecteerd op lelijk heid en wildheid. Eén noemden we het nijlpaard, die had een heel groot hoofd en korte pootjes. An deren waren zo wild dat ze over rasters sprongen. We hadden in het begin nog de filosofie dat alle geboren veulens mochten blijven maar daar zijn we snel van terugge komen. Er zaten natuurlijk ook hengsten tussen." BURGH-HAAMSTEDE - Forest Hill Buitensport doet komende zater dag mee aan de Landelijke Opstep- dag. Vanaf boerderijrestaurant De Molenberg in Burgh-Haamstede kunnen belangstellenden, tegen ge reduceerd tarief kennismaken met steppen. Forest Hill beschikt over veertig steps; twintig grote (vanaf 80 kilo) en twintig kleine (tot 80 kilo). „Steppen kan vanaf een jaar of 8",zegt André Kort. Bij zijn organi satie wordt het vooral in groepsver band gedaan. Bij wijze van verjaar dagsfeestje of vrijgezellenfeest of als gezinsuitje danwel als bedrijfs activiteit. „Een arrangementje met Het denken over natuurbeheer ver anderde. Geen aangeharkte paden en opgeruimde bossen meer. 'Dood hout leeft' werd het nieuwe credo en dat vergde een heel ande re manier van werken. „Ik weet nog dat we alle dode hout uit de bossen hadden gesleept en langs de weg hadden gelegd om af te voeren en drie weken later konden we alles weer terugdragen. Dat nieuwe denken leverde ons be hoorlijke negatieve publiciteit op. We hebben nog een rondje met het gemeentebestuur gemaakt om draagvlak te krijgen. Een zelfde soort omslag is in de duinen meer malen gemaakt. Vroeger kon het er flink stuiven maar toen kwam het inzicht dat daardoor de veilig heid in gevaar kwam. Er kwamen stuifschermen en helmgras om het zand vast te houden. Nu wor den stukken duin ontdaan van be groeiing om het zand weer te la ten stuiven. Zeven jaar geleden maakte Kees van der Meer nog eenmaal een GPS bijvoorbeeld. Het is een ma nier om je lekker te verplaatsen. Het zit ergens tussen wandelen en fietsen in. Een leuke vorm van vrijetijdsbeleving." Forest Hill doet mee aan de Landelijke Opstepdag om mensen de mogelijkheid te ge ven kennis te maken met het 'step pen. Landelijk gaat het om een ini tiatief van de Nederlandse Auto ped Federatie. De federatie wil mensen laten ervaren dat de step geschikt is voor iedereen en dat het een manier is om veel spieren te gebruiken. De opstepdag duurt van 12.00 tot 17.00 uur. www.opstepdag.nl en foresthillbuitensport.nl overstap. Hij ging naar Staatsbosbe heer. „Naar een meer beleidsmati ge functie. Ik deed veel projecten en was verantwoordelijk voor het financiële plaatje." Hij somt er een paar op: De uit breiding van de excursieschuur, een nieuw fietspad in het bos, het uitkijkpunt op de voormalige vuil- stort maar ook kijkhutten op Tho- len. De laatste jaren zijn veel pro jecten uitgevoerd waar ook veel (soms heel veel) overleg over is ge weest. De bruggenbouwer Van der Meer heeft al die tijd geprobeerd er samen uit te komen, maar hij constateert wel dat mensen steeds minder accepteren als een natuur lijk verschijnsel. „Van teken tot damherten, van distel tot beren klauw, er is iedere keer een feno meen waar we last van hebben." Het vertrek van Van der Meer valt toevallig samen met Rijksbezuini gingen op natuur. Dat vindt hij las tig. Hij heeft soms het gevoel zijn oud-collega's in de steek te laten. „Ik ben bang dat we op een punt zijn aangeland dat we achteruit gaan in plaats van vooruit. We hebben met een regering te ma ken die een aardappelveld ook na tuur noemt. Dat is jammer." ZIERIKZEE - De honderdjarige me vrouw P. C. Hogenstein-Schoon- aard (19-02-1911) en mevrouw J. C. Vasseur-van Dale (27-10-1904), de oudste inwoner van Zeeland, krij gen morgen hun eigen boom. Dit gebeurt in aanwezigheid van burgemeester Gerard Rabelink. Mevrouw Hogenstein krijgt een els in de Boeyesbosch. Deze wordt tussen 10.00 en 10.30 uur geplant. Voor mevrouw Vasseur wordt aan de Zandweg een eik geplant. Dit gebeurt tussen 10.30 en 11.00 uur. De plaatjes met daarop de naam of een spreuk naar keuze worden later aangebracht. Het gemeentebe stuur biedt de vrouwen deze boom aan. Het uitkijkpunt over Tureluur op de voormalige vuinisbelt is een van de projecten die Kees van der Meer heeft gerealiseerd. „Ik werk al meer dan de helft van mijn leven in de .TlUtüUV. Kees van der Meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59