PZC Zeeland Bruënaar vertrouwt dijk niet Achteraf gezien 24 en 25 SCHOUWEN-DUiVELAND 22 en 23 VEILIGHEID Ab Blok: 'Bureau Zeeweringen moet mensen niet beduvelen' Thijs (12) zamelt 5240 euro in voor vissers Eerste klant in webwinkel gemeente Veiling originele Herman Brood almanak 'We waren verbonden met Zijpe al voor we er woonden' Tip? schouwen-duiveiand@pzc.nl Boswachter neemt afscheid van zijn baan voor het leven Woensdag 13 april 2011 door Ton van den Nouweland bruinisse - Ab Blok uit de Bruinis- se Polder is er niet gerust op. De Oosterscheldedijk bij zijn huis is enkele jaren geleden verzwaard met puin. Bij golfslagproeven op Tholen is gebleken dat dit zand en deze stenen zich gemakkelijk uit la ten spoelen. „In vond het altijd al vreemd dat er puin is gebruikt," zegt Blok. Hij kreeg pas de kriebels toen hij in de PZC las dat schrijver en parlemen tariër Kees Slager forse kritiek heeft op de dijkversterking op Tho len. Slager vindt dat het werk 'be labberd' is uitgevoerd. Het dijk- lichaam zit vol met zand en ste nen en is slechts met een dun laag je klei afgedekt, stelde Slager vast. Bij een golfslagproef'ten zuiden van Poortvliet vielen gaten in de dijk. „Er wordt gesjoemeld met de veiligheid", stelde Slager vast. Blok: „De situatie hier is niet an ders. Je kunt op elk punt in het dijkvak gaan graven om dat te con stateren." Zijn vrouw en hij kwa men bij wandelingen over de dijk van alles tegen. „Van stukken trot toirband tot Delftsblauwe tegeltjes en zelfs een pannetje. Tijdens een informatieavond heeft mijn vrouw gevraagd waarom er met puin is gewerkt. Men wist er niets van. Men zou het controleren. Een paar dagen later werd er veel zichtbaar puin op een kar geladen en afge voerd. Kan toeval zijn hoor, maar het stelt me niet gerust." „Het verhaal van Slager is voor mij de bevestiging dat we voor de gek worden gehouden. Bureau Zeewe ringen moet open kaart spelen en de mensen niet beduvelen", zegt Blok die vorig jaar bekend werd door zijn strijd voor behoud van de inlaag bij Bruinisse. De Bruënaar heeft Rijkswaterstaat, waterschap en provincie om ophel dering gevraagd. Woordvoerster Anneke McGovern van Bureau Zeeweringen, waarin genoemde organisatie samenwerken, bena drukt dat er geen reden is om aan de veiligheid van de dijk te twijfe len. „De proef op Tholen was ex treem. Er werd een vloed gesimu leerd die eens per 4000 jaar kan voorkomen. Er was schade, maar de dijk is niet bezweken." Een enkele keer wordt puin ge bruikt onder steenafdekking, zegt McGovern. Maar daar is hier geen sprake van. Zij vermoedt dat er ma teriaal is blijven liggen van een puindepot wat hier was. „Dat mag. De vraag is alleen of er niet te veel puin is blijven liggen. Dat zoeken we uit." Ab Blok haalt stukken puin uit de Oosterscheldedijk ter hoogte van de Bruinisse Polder. foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE Thijs Bosman uit Bruinisse heeft 5240 euro ingezameld voor de fami lie van de vermiste vissers van de Nieuwpoort 28. De twaalfjarige Thijs is op 30 maart van Bruinisse naar Zierikzee gelopen omdat hij iets wilde doen voor de nabestaan den. Voorafgaand aan die prestatie liep hij vele deuren af om sponsors te strikken. Thijs' moeder Linda maakt het geld deze week, nog voor de herdenkingsdienst zater dag, over aan de Stichting nabe staanden N28. www.stichtingn28.nl KRUININGEN De gemeente Reimerswaal heeft gisteren zijn eerste digitale klant in het zonnetje gezet Sinds 4 april is het mogelijk om via internet een uittreksel uit het bevolkingsregis ter bij deze gemeente aan te vra gen. Dat is het eerste digitale pro duct van de gemeente. Monique van Dongen was de eerste klant en kreeg van de gemeente een bloeme tje en een attentie. Reimerswaal hoopt op korte termijn meer digita le producten te kunnen aanbieden. GOES In café Jack's in Goes vindt zater dag 16 april vanaf 16.00 uur een be nefiet plaats voor twee verschillen de Afrikaanse doelen. Daarbij zal een origineel -schilderij van Her man Brood worden geveild. Sylvia de Nooijer en Gisèle den Hartog vertrekken in mei naar res pectievelijk Kenia en Burkina Faso om daar vrijwilligerswerk te doen. Stichting Focus, een initiatief van de Goese oogarts A.G. Tjiam, zet zich in voor mensen met een oog heelkundige aandoening in Burki na Faso. Tip? redactie@pzc.nl Ook in de droevigste omstandigheden komt humor voor. Dat bewijst maar weer het voorval dat een lezeres ons deed toekomen. Haar schoonvader be landde na weken in het ziekenhuis in het hospice. Daar beleefde hij een wonderlijke opleving die hem nog mooie momenten met zijn kinderen opleverde. Maar er moesten ook ernsti ge zaken worden besproken. De arts gaf hem een euthanasieverklaring ter overdenking. Toen de man deze be sprak met zijn kinderen, gaf hij aan de verklaring wel re willen tekenen. Advies was moeilijk in zo'n keuze. De kinderen waren gelovig, maar vader niet. Wat te doen? Op de voorzichtige vraag waarom hij wel zou willen teke nen, antwoordde de man: „Ik wil er achteraf geen problemen mee krij gen." Na een korte stilte moest ieder een lachen. Achterafgezien verwacht te hij er toch geen problemen mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57