321 sport Goes ondanks overmacht uitgeschakeld door VCK Gelukkig heeft ZEEUWS Logos-De Hoop VLAAMOEREN Hoek bereikt de halve finales van de dis trictsbeker. De topklasser verslaat zon dagtweedeklasser Terneuzen: o-i. woensdag 13 april 2011 VCK tweede Zeeuwse derdeklasser in KNVB-beker Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestat! door Roeland van Vliet koudekerke - Goes heeft het aan zichzelf te wijten dat het niet de laatste vier van de districtsbeker heeft gehaald. Dat zei trainer Gé- rard de Nooijer gisteren na de schlemielige uitnederlaag tegen VCK (2-1). „Het was weer hetzelf de liedje als in de afgelopen weken: we krijgen vele kansen, maar sco ren nauwelijks." In de competitie heeft de koploper in de tweede klasse van het zondag voetbal het moeilijk. De ploeg staat na een wat magere fase nog maar twee punten voor op Terneuzen. In de kwartfinale van de beker kon den de Goesenaren gisteren tegen VCK, de nummer vier in de derde klasse A op zaterdag, vertrouwen opdoen. Tegen de Walcherse for matie zouden Kyle Doeburg, Ro bin de Pagter en Yves Nyemb er toch wel een paar inprikken? Zo simpel ging het echter niet in Koudekerke. Goes kwam nog wel snel op 0-1 (lobje Kyle Doeburg), maar daarna lukte niets meer. Alle aanvallers en middenvelders kwa men wel eens dicht bij het vijande lijke doel, maar kregen de bal er maar niet in. „We waren echt beter dan VCK", zei De Nooijer. „Maar alle lof voor hoe die ploeg gespeeld heeft." Goes kon niet lang van de voor sprong genieten. In de vijftiende minuut ging een vrije trap van Erik Goudt er in één keer in: 1-1. Hij zag dat doelman Sven Wolken- hauer rekende op een voorzet in plaats van een direct schot. Daarna liet de thuisploeg zich weer terugdringen op eigen helft. Lionel Fitsch (kopbal) en Robin de Pagter (inzet op doellijn gekeerd) waren in het restant van de eerste helft nog het dichtst bij een doel punt. Na rust veranderde het spelbeeld nauwelijks. Goes bleef komen en kansen missen, terwijl VCK volle bak verdedigde en op een straf- schoppenserie begon te hopen. In de 75e minuut vloog opeens de vlam in de pan. Invaller Ray Kroon VCK-speler Richard Dek (links) en Wouter de Craene van Goes zijn de bal uit het oog verloren. foto Lex de Meester zorgde voor een afgemeten voorzet op Kyle Doesburg, die de bal hoog in het doel boven de wat kleine Jos hua van Dolder kopte. De bal ging tegen het net en stuitte weer terug het veld in. Bij Goes juichtte ieder een, maar scheidsrechter Simonse had geen doelpunt geconstateerd. Hij wuifde al het logische commen taar van de rood-witten weg. Nog geen halve minuut later stoomde Goudt met alleen Vande- pitte bij hem op naar het vijandelij ke doel. Halverwege de helft van Goes werd hij tegen de grond ge werkt .door de aanvoerder van Goes, die met rood kon vertrekken. „Al bij de middellijn hing hij aan mijn shirt", zei Goudt. „Ik heb nog wel geprobeerd het zestienmeterge bied te halen en voor een schot te gaan, maar ik kon echt niet meer blijven staan." Bij Goes waren de rapen toen gaar. De ploeg concentreerde zich meer op het schelden op de arbiter dan op voetballen. En dat werkte in het voordeel van VCK, dat er uiteinde lijk ook nog met de winst vandoor ging, tegen de verhoudingen in. Bij een hoge bal van achteruit was er een communicatiefout tussen Gert-Jan van Leiden en Goes-doel- man Sven Wolkenhauer. Beiden wilden de bal wegmaaien, maar botsten op elkaar. Goudt was weer attent en maakte de 2-1. VCK-Goes 2-1 (1-1). 10. Kyle Does burg 0-1,15. Erik Goudt 1-1, 86. Erik Goudt 2-1Scheidsrechter: A.J.A. Si monse (Heinkenszand). Rode kaart: 75. Reguillo'Vandepitte (Goes). Gele kaart: Danny Joosse, Yorben Weststrate, Sjoerd Gelok (allen VCK), Lionel Fitsch en Robin de Pagter (beiden Goes). Aan tal toeschouwers: 350. DISTRICTSBEKER door Jan Dagevos terneuzen - Hoek mag zich geluk kig prijzen met Ferry Alfons. De aanvaller nam zijn ploeg zaterdag in het competitieduel met HHC Hardenberg (2-1-zege) al bij de hand, gisteravond bezorgde hij Hoek ook een plek in de halve fina le van de districtsbeker. Alfons loodste de topklasser met een tref fer in de 65e minuut langs Terneu zen: 0-1. Alfons houdt de droom van Hoek in de slotfase van het voetbalsei zoen dus levend. In de topklasse is er nog altijd een kleine kans op lijfsbehoud en in de bekerstrijd is nu een plaats in de profbeker vei liggesteld. Daarnaast lonkt de dis- trictsfmale. De volgende tegenstander is im mers het vier klassen lager spelen de VCK uit Koudekerke. „Voor Hoek is plaatsing voor de profbeker heel belangrijk. Dat kun nen we wel gebruiken na zo'n ma ger seizoen", zei Alfons na afloop van het duel met Terneuzen. Alfons was gisteravond bij Hoek een van de weinige spelers die zijn niveau haalde. Hij was een aanspeelpunt en ani mator in een ploeg die ook tegen Terneuzen worstelde met zichzelf De opbouw was matig en het ont brak aan creativiteit. Het gemis van John Schot ('geblesseerd) deed zich voelen. „Het was erg rommelig", zei Alf ons, „en we speelden ook niet erg slim." Eigenlijk maakte Terneuzen een betere indruk. De zondagtweede klasser was fel in de duels, combi neerde iets beter en had in Domi- que Verlinde een mooie dribbelaar voorin. Toch was trainer Diederik Hiensch niet tevreden. „Dit was onze minste wedstrijd van het sei zoen", zei de oefenmeester. „We. hanteerden te vaak de lange bajÉ En op den duur sloop de anj een beetje in de ploeg. Balvejj was met de snelle mensen Hoek voorin dodelijk. De wedstrijd was lang in even- wicht. Voor de pauze haalde Hoes- 1 sein Bouzambou een keer de ach terlijn, maar bleef het vervolg uit. Aan de andere kant kopte Erik-Jan Naudts uit een corner een keer naast. „Naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg ik steeds meer het gevoel dat één moment wel eens beslissend zou kunnen zijn", zei Hiensch. De oefenmeester kreeg gelijk. Na dat doelman Dennis Wondergem in de 61e minuut nog prachtig red de op een kopbal van Dwayne Dil- dick moest hij vier minuten later het antwoord schuldig blijven op een inzet van Ferry Alfons. De aanvaller liep slim weg van zijn directe bewakers, werd op tijd ge lanceerd door invaller Stijn Ma- hieu en verschalkte de doelman van Terneuzen met een schot, dat enigszins van richting werd veran derd: 0-1. Er volgde een hectische slotfase waarbij de irritaties over en weer opliepen. Terneuzen claimde nog een penalty, omdat Dildick een schot uit een vrije trap met de hand zou hebben beroerd, maar scheidsrechter Bart Wattel wilde er niet van weten. Zo bleef het 0-1 en vierde Hoek een be scheiden feestje. „Nu we zo ver zijn gekomen, moeten we die be ker ook maar winnen", stelde Fer ry Alfons. Terneuzen-Hoek 0-1 (0-0). 65. Ferry J Alfons 0-1. Scheidsrechter: Bart Wat- tel (Serooskerke). Gele kaart: Kim i aei- van Brabander en Stijn Mahieu (bei den Hoek) en Robbin Dekker (Ter neuzen). Aantal toeschouwers: 300. voor video zie pzc.nl Stichting Marathon Zeeuws-Vlaanderen wenst alle deelnemers, sponsoren, vrijwilligers en toeschouwers aan de LOCUS-De Hoop marathon een prachtige dag toe zaterdag 16 april. Programma: 10:30 Start Kids Run Grote Markt Hulst 11:00 Start marathon Grote Markt Hulst 11:20 Start estafette marathon Grote Markt Hulst 11:44 Start Kids Run Markt Terneuzen (daginschrijving mogelijk) 11:45 Verwachte doorkomst eerste marathonloper Heikant 12:00 Start 10 km en 5 km Markt Terneuzen (daginschrijving mogelijk) 12:40 Verwachte doorkomst eerste marathonloper markt Axel 13:30 Verwachte finish eerste marathonloper markt Terneuzen 16:30 Verwachte finish laatste marathonloper markt Terneuzen 16:50 Live muziek Carl Boeijkens (SuckOnThis) markt Terneuzen 18:00 Afsluiting LOGUS-De Hoop marathon Zeeuws-Vlaanderen öfet PZC De Smet accountants f mam (piwij de Zeeuwse RegioBank* Cegeltec/ 4 ZEELAND SUPPLY Voor meer informatie verwijzen wij u naar de website www.marathonzvl.com MAMMOET (ook èstafettemarathon)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54