zeeland 123 Voor Tegen weer verrezen bij Groote Gat Bezwaar nabestaanden tegen ruimen graven Gait Klein Kromhof wint Bluesaward Dekzwabbers treden op voor gasten Tragel Lentemarkt Vurssche in teken van Pasen Dansfestijn Citylife Sportstudio Hamelink Wandelaars lopen Omloop Vestingstad Dorpsfeest voor goed doel rond 't Vogelnest woensdag 13 april 2011 Ronny Rammeloo: „Het is nu al een genot om een wandelingetje te maken, maar het is helemaal prachtig als we als inwoners van Oostburg via een brug over het Croote Cat door het stadspark een ommetje kunnen maken." Frangois Babijn: „De liniedijk naar de redoute Spek en Brood is te hoog en belemmert het uitzicht op de skyline van Oostburg. Toeristische meerwaar de is er niet, dus blijft het vooral overbodige geldverspilling." Een veedrinkput in het nieuwe natuurgebied geeft runderen die straks rondom de contouren van fort en schans mogen grazen, de gelegenheid hun dorst te lessen zonder in rietkragen van het Groote Gat vast te blijven zitten. MSMHH0BSS3BEHBES MIDDELBURG - Gait Klein Kromhof, de Hulster mondharmonicaspeler van Champ.agne Charlie, is bij de uitreiking van The Dutch Blues Awards uitge roepen tot beste mondharmonicaspeler, leder jaar wordt een aantal Neder landse bluesmuzikanten genomineerd. Klein Kromhof kreeg de award uitge reikt door de Amerikaanse bluesdiva Candye Kane. foto Lex de Meester door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - Drie families maken bezwaar tegen het voornemen van de gemeente Terneuzen om de gra ven van hun overleden familiele den op de begraafplaats in Zaam- slag te ruimen. Omdat de begraafplaats vol raakt wil de gemeente al dit jaar begin nen met het ruimen van graven. Volgens de bezwaarmakers maakt de gemeente daarbij een verkeerde keuze. Ze wijzen er op dat er op het oude gedeelte van de algemene graven zeker de laatste 50 jaar aan onderhoud nagenoeg niets is ge daan anders dan het reguliere tuin onderhoud. Volgens de bezwaarma kers bekommert niemand zich nog om die heel oude graven en is het dus logischer om eerst die graven te ruimen dan de jonge algemene graven. Die worden onderhouden en worden nog regelmatig bezocht. De families vinden het 'niet meer dan billijk' dat ze, net als de eigena ren van de koopgraven, ook de mo gelijkheid krijgen om grafrechten te kopen. „We hebben destijds een beslissing moeten nemen onder zeer emotionele omstandigheden, waarbij we geen bedenktijd had den en waarvan we de gevolgen niet konden voorzien", schrijven ze aan het gemeentebestuur. KOEWACHT Het shantykoor de Dekzwabbers uit Terneuzen treedt zaterdag in het gemeenschapscentrum de Vla schaard op voor de gasten van de stichting Tragel. De organisatie is in handen van de Instuif, de vereni ging van ouders van mensen met een verstandelijke beperking. De gasten worden met bussen aange voerd voor een middagvullend pro gramma met zeemansliedjes en shanty's. Aanvang: 14.00 uur. AXEL De jaarlijkse lentemarkt in Zorg centrum de Vurssche in Axel staat zaterdag in het teken van Pasen. Paasstukjes, lentebloemen en zelf gemaakte artikelen worden te koop aangeboden. De paashaas gaat samen met kinderen op pad om eieren te zoeken. Ter verster king van de inwendige mens wor den wafels gebakken. De lente markt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. HULST Sportstudio Anneke Hamelink ver zorgt zondag met haar 220 leerlin gen in Den Dullaert Hulst een swingend dansoptreden. Het be gint om 14.00 uur. De dansvoorstelling heeft als the ma Citylife en zit vol beweging en kleur. Dansen die aan bod komen variëren van streetdance, fundance en hip hop tot zumba Rond 16.30 uur sluit de show met een grote finale waarin alle leerlin gen van 4 tot 18 jaar samen dansen. HULST De wandelsportvereniging Zelden- rust houdt zondag in Hulst de wan deltocht de Omloop Vestingstad. Inschrijven en starten kan vanaf 7.30 uur 's morgens bij openbare ba sisschool de Reynaert in de Sport- laan. De deelnemers kunnen een keuze maken uit afstanden van 7,14, 21 en 28 kilometer. De routes voeren de wandelaars door onder meer de stadskern, over de wallen, de Linie- dijk en door de Clingse bossen. HENGSTDIJK - Op en om basis school 't Vogelnest wordt zaterdag een school-dorpsfeest gehouden. Op het programma staan onder meer een rommelmarkt, spelletjes voor groot en klein, schminken, knutselen, paardrijden en een wed strijd stekhoefijzer gooien. Verder draait het rad van fortuin, staat er een springkussen en zijn er leuke prijsjes te winnen met enveloppen trekken. Er worden wafels en frites geserveerd. Leerlingen zorgen voor zang en dans. Een deel van de op brengst is bestemd voor de kinder boerderij en de Snuiter in Terneu zen. Het feest begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49