PZC Boete voor eigenaar coffeeshop Miami f 'Mooiste plek van 'Klooster' ten prooi aan verval' Waterdunen Nee! krijgt geen ruimte in bezoekerscentrum Nieuwe stoelen cadeau voor kinderboerderij ZEEUWS-VLAANDEREN 24 en 25 22 en 23 Provincie onderzoekt doortrekken kusttram Woensdag 13 april 2011 Zwemles niet opofferen voor buitenbad 21 Contouren Fort Nijevelt weer verrezen bij Groote Gat Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl GERECHTSHOF Twee weken cel en 25.000 euro boete voor hennep, hasj en joints door Wout Bareman TERNEUZEN - De veroordeling van de eigenaar van coffeeshop Miami in Terneuzen heeft geen gevolgen voor de exploitatie van de shop. Het gerechtshof in Den Haag leg de hem gisteren twee weken ge vangenisstraf en een boete van 25.000 euro op voor drugsbezit en handel daarin. De eigenaar (38) zat de opgelegde celstraf overigens al uit in voorarrest. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen verklaarde gisteravond dat de opgelegde straf geen bestuurs- rechterlijke gevolgen heeft. „Bij Checkpoint moest ik optreden en uiteindelijk overgaan tot sluiting omdat in de shop zelf structureel een veel te grote voorraad aanwe zig was. In het geval van Miami werden de drugs buiten de shop gevonden, al is natuurlijk duidelijk dat ze bestemd waren voor ver koop in de shop." Bij een inval in september 2008 in panden in de Westkolkstraat, de Dijkstraat en de Beukenlaan in Ter- neuzen - stuk voor stuk eigendom van de coffeeshophouder of mede werkers - trof de politie 40 kilo hennep, 6 kilo hasj en 700 joints aan. De rechtbank in Middelburg veroordeelde hem daarvoor tot 180 uur werkstraf en drie maan den voorwaardelijk. De Terneuze- naar ging in beroep, vooral omdat de gemeente na de sluiting van Checkpoint juist druk op hem had uitgeoefend om Miami open te houden, vooral om de lokale markt te bedienen. Lonink: „Dit is een voorbeeld van de beruchte achterdeur-proble matiek en het kromme gedoog beleid. De overheid weet dat je, om te kunnen verkopen, ook er gens voorraad zult moeten op slaan, maar dat mag dan weer niet." Woordvoerder Hans van As van Miami wil pas reageren als de argu mentatie van het gerechtshof be kend is. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Het wordt hoog tijd dat de autoriteiten actie onder nemen om ervoor te zorgen dat het 'mooiste plekje van Klooster- zande' aan het Vredeslaantje weer met recht aanspraak kan maken op die eretitel. Dat vindt Stan de Bakker van de politieke groepering Algemeen Be lang Groot Hulst. De partij vraagt aandacht voor de belabberde situa tie in 'het bos van de Freules', zo als het daar in de volksmond heet. „Dit is al lang een hangplek voor jongeren van verschillende signa tuur, er wordt van alles gesloopt en, als het kan, in brand gestoken. Getuigen zeggen dat ze er niet langs durven als die jongeren er zit ten, en sommigen maken gewag dat er achter het kerkje ook drugs gedeald zouden worden", aldus De Bakker. „Het lijkt mij duidelijk dat dit, toeristisch gezien, geen visi tekaartje is voor onze gemeente." Stan de Bakker zegt met foto's te kunnen aantonen dat het boven dien wemelt van het zwerfafval in de omgeving. Ook staat alles bij hevige regenval snel onder water. BRESKENS Actieclub Vrienden van Waterdu nen Nee!!! krijgt geen eigen ruimte in het tijdelijke bezoekerscentrum Waterdunen, dat de provincie bin nenkort in het plangebied van het recreatie- en natuurplan bij Groede en Breskens neerzet. Voorman Guus Langeraert van Waterdunen Nee!!! had daarom gevraagd, om zo ook de tegens van het project op een rijtje te kunnen zetten en de te genstanders van het plan een stem te geven. Het laten inrichten van een deel van de ruimtes door de actiegroep past niet in het doel dat de provin cie met het bezoekerscentrum voor ogen heeft, geeft het dagelijks provinciebestuur aan. Wel zal er aandacht worden besteed aan 'de maatschappelijké discussie over de wenselijkheid van Waterdunen'. CADZAND-BAD Het dagelijks provinciebestuur gaat onderzoeken of de kusttram langs de Vlaamse kust doorgetrokken kan worden naar West-Zeeuws- Vlaanderen. Dat staat in het coali tieprogramma van het nieuwe col lege van Gedeputeerde Staten. De eventuele komst van de tram moet het toerisme in de gemeente Sluis een impuls geven. De Vlaamse kusttram rijdt nu tussen Knokke en De Panne en vervoert in de zo mer dagelijks 60.000 mensen. CLINGE Kinderboerderij de Cantecleerhoe- ve in Clinge krijgt 35 teakhouten stoelen. Voorzitter en wethouder Frank van Driessche neemt het cadeau van de ondernemingen Monuta en SZV uit Terneuzen vandaag symbolisch in ontvangst in de showroom van Morres Wo nen. Tegelijk met de aankoop van de nieuwe stoelen zijn de bestaande eikenhouten tafels in de ont moetingsruimte door vrijwilli gers opgeknapt. Daardoor wordt het voor de mensen, vaak met een lichte beperking, die op de boerderij werken een stuk aange namer verpozen tijdens pauzes en lunch. De ruimte fungeert ook als ont moetingsplaats voor valide en in valide mensen. Na hevige regenval is dit bankje aan het Vredeslaantje in Kloosterzande duidelijk niet bruikbaar om even op uit te rusten. foto Willy de Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47