appartementen in plan Noord zeeland 125 Bevelanders aan boord Verzet tegen Fotowedstrijd voor nieuwe gemeentegids Van Noord en Visser treden op winkeliers Recreatiesector zal attractie beter promoten RECHTER Ondernemer vreest klachten woensdag 13 april 2011 De cheques zijn beperkt houd baar. De eerste serie is geldig tot en met 31 juli, de tweede tot en met 31 augustus en de derde serie is geldig tot en met 30 oktober. Zondervan weet nog niet wat het resultaat van deze actie zal zijn. „Het is geheel nieuw. Als deze kor tingsactie aanslaat, gaan we er ze ker volgend jaar mee verder." De SGB doet meer om het aantal passagiers op te krikken. Ongeveer hon derd medewerkers van veertig Zeeuwse recreatiebedrijven maak- Uit het exploot dd. 07-04-2011 van gerechts deurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Snezhanka llieva Sasheva, wonend te Middelburg, aan Marcus Theodorus Maria van Eijk, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een afschrift van het vonnis dd. 30-03-2011 gewezen door de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, in de zaak van requirante als eiseres en gerequireerde als gedaagde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DftMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl ten gisteren kennis met de stoom trein. Doel van deze relatiedag is de on dernemers de attracties in de Zak van Zuid-Beveland zelf te laten er varen. Met deze kennis op zak kun nen zij hun gasten informeren over deze Zeeuwse dagattracties. „Veel recreatieondernemers weten wel dat er een stoomtrein rijdt door de Zak van Zuid-Beveland maar kunnen hun gasten daar niet alles over vertellen. Ook zijn de dagattracties bij hen niet altijd even goed bekend. Daarom von den wij het leuk deze onderne- foto Ronald den Dekker mers de attracties zelf te laten erva ren, zodat zij uit eigen ervaring kunnen putten wanneer zij hun gasten informeren over deze Zeeuwse dagattracties. Het gaat dan niet alleen om de stoomtrein, maar ook om de Tropical Zoo en de diverse fiets- en wandelroutes. Ook deze regio heeft veel te bie den voor toeristen die een dagje iets anders willen zien dan de zee en het strand." De ondernemers bezochten Ber kenhof s Tropical Zoo in Kwaden- damme en zagen onder meer in formatiestands van de SGB en de groothandel in Zeeuwse souvenirs Zeeuwse Zaken en de modelspoor baan in bezoekerscentrum De Buf fer in Hoedekenskerke en de mini- trein bij dit bezoekerscentrum. Ook 't Wienkeltje van Wullempje in Hoedekenskerke was geopend. In De Buffer is dit seizoen ook een aantal nieuwe beziens waardigheden te zien. Zoals de bouw van een HO-modelspoor- baan en de klederdrachtgroep Mooi Zeeland op de plek van de voormalige klompenmakerij. De Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) is afgelopen zondag overi gens gestart met de dienstregeling 2011. Ondanks praktische beperkingen door de lopende restauratie van het Tractiegebouw in Goes, zijn de vrijwilligers er weer in geslaagd het materieel en de spoorlijn tijdig bedrijfsgereed te maken. De SGB telt dit seizoen honderd tachtig vrijwilligers. De vrijwilli- gersactie aan het begin van dit jaar leverde twintig nieuwe medewer kers op die zowel actief zijn in Goes als in Hoedekenskerke. „In de geschiedenis van de stoom trein hebben we niet eerder een zo'n groot vrijwilligersbestand ge had", zegt Reinier Zondervan. Ook dit seizoen houdt de SGB weer een aantal grotere evenemen ten. Zo begint op Hemelvaartsdag weer het jaarlijkse evenement 'Sporen naar het Verleden' van 2 tot en met 5 juni. Behalve de uitge breide dienstregeling kunnen be zoekers op het museumterrein in Goes genieten van rangerende trei nen, modelspoor, ambachten, oude voertuigen, figuranten en muziek. Een belangrijk onderdeel van 'Spo ren naar het Verleden' is het gast- materieel dat normaal niet in Goes is te zien. Wie de Zak van Zuid-Be veland op een andere manier wil beleven, kan een nachtelijke trein rit maken. Dat is tijdens de Zeeuw se museumnacht op 21 oktober. oud-vossemeer - De legendari sche troubadour Joop Visser en de Jessica van Noord treden zaterdaga vond samen op in De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Actueel en poë tisch bezingen zij in het Neder lands de maatschappij, inclusief het gedicht 'Thuiskeer in Zeeland' van Hans Warren. Kaarten a 16 eu ro verkrijgbaar via www.stichting- uitoptholen.nl, de VW in Sint-Maartensdijk of kantoorboek handel Dieleman in Tholen. door Rob Paardekam tholen - Adrie van Burgh, eige naar van het gelijknamige autobe drijf aan de Amperestraat in Tho len, verzet zich tegen de komst van appartementen pal naast zijn bedrijf Hij is naar de Raad van Sta te gestapt. Van Burgh zit met zijn drijf op het grotendeels verouder de bedrijventerrein Noord. De ge meente wil dat de komende jaren omvormen tot een gebied met wo ningen en winkels. Om dat te be reiken, zijn al veel bedrijven uitge kocht. Autobedrijf Adrie van Burgh valt echter buiten de eerste fase en kan daardoor nog een aan tal jaren blijven zitten. Toch is de eigenaar er niet gerust op dat hij de komende jaren zijn werk kan uitvoeren. In de eerste fa se van het plan zitten namelijk twee supermarkten en die komen pal naast zijn bedrijf Met de win kels heeft Van Burgh niet zoveel problemen, maar wel met de ap partementen die erboven komen. De ondernemer is bang dat bewo ners straks gaan klagen over lawaai of stank. Het uitdeuken van auto's gaat immers met geluid gepaard en in de spuiterij kunnen wel eens verfgeuren vrijkomen. Van Burgh zegt dat hij de super markten absoluut niet wil weren, maar hij zou wel graag zien dat de appartementen wat verder van zijn bedrijf komen te liggen. Moch ten ze toch dichtbij komen, dan wil de ondernemer van de ge meente de garantie dat hij de ko mende jaren ongemoeid verder kan werken, ook als de toekomsti ge bewoners gaan klagen. „Ik besef dat ook wij hier op termijn weg moeten", zegt hij. „Maar tot het zo ver is, wil ik niet beperkt worden in mijn mogelijkheden." Tegen de gemeente lopen momen teel meerdere zaken bij de Raad van State waarbij ondernemers protesteren tegen woningbouw. Zo ageren vier agrariërs tegen de komst van landhuizen aan de Mos- selhoekseweg bij Tholen-stad en heeft een loonbedrijf uit Scherpe- nisse met succes bezwaar gemaakt tegen de komst van woningen vlakbij zijn bedrijf Daar moet de gemeente van de Raad van State akoestisch onderzoek doen. De Timpahal is gesloopt. Daar komen supermarkten. Rechts op de foto, met de witte voorkant, het garagebedrijf van Van Burgh. foto Willem Mieras door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen wil in de komende editie van de ge meentegids foto's plaatseri van in woners. Ze heeft daartoe een wed strijd uitgeschreven. Inwoners van de gemeente Tholen hebben tot 12 mei de tijd om maxi maal twee foto's in te zenden. Een jury, bestaande uit burgemeester Willem Nuis en medewerkers van de afdeling communicatie, kiest daarna de mooiste platen. De ma kers van de drie beste foto's krij gen een waardebon, maar het is de bedoeling om in de gemeentegids veel meer foto's mee te nemen. „Als er genoeg goede inzendingen zijn, misschien wel meer dan hon derd", zegt een woordvoerder. Inzendingen kunnen worden ge stuurd naar het e-mailadres fotowedstrijdtholen@gmail.com. Uiteraard moeten de kiekjes in de gemeente tholen zijn geschoten. De winnaars worden in juni be kend gemaakt. B U rijdt al een Cee 'd Seven <W mét7 foor gofbntic voor C 19.99S, AutoVermeulen Goes 0113-561812 autovermeulen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45