241 zeeland ongelukken Stoomtrein wil meer Bezuinigingen lopen voortvarend RMGEis Boete voor eigenaar van Terneuzense coffeeshop Miami DEPT ACTIES Inwoners regio krijgen korting op treinkaartje bij twintig Goese Dodelijke ongelukki voor de rechter Discoavond in Stavenisse woensdag 13 april 2011 mmssiimzssm 'MODE Langstraat 73 Amemulden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl stavenisse - De Stichting Actief Stavenisse en jeugdhonk Tonk! houden zaterdag 16 april een disco avond in dorpshuis De Stove. Jongeren tot en met achttien jaar zijn welkom. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 01.00 uur. De entree bedraagt vier euro. Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl middelburg - De Middelburgse rechtbank behandelt deze en vol gende week twee dodelijke onge vallen op de Nieuwe Vlissingse- weg. De veroorzakers staan van daag, woensdag 13 april, en maan dag 18 april terecht. Op de Nieuwe Vlissingseweg werd op 28 september 2010 een trouw- koèts aangereden door een achter opkomende auto. Bij- dat dramati sche ongeval raakten de koetsier en zijn bijrijdster zeer zwaar ge wond. De koetsier (75) overleed la ter die dag in het ziekenhuis. De bijrijdster (53) liep verschillende breuken op, omdat ze door de klap van de aanrijding in de berm belandde. Eén van de twee paar den raakte ook dusdanig zwaar ge wond dat een dierenarts het dier uit zijn lijden moest verlossen. Nog geen anderhalve maand later ging het opnieuw mis op de Nieu we Vlissingseweg. Weer een dode lijk ongeval, waarbij ditmaal de in zittende (68) van een invaliden voertuig om het leven kwam. Zijn autootje werd op 8 november aan gereden door een achteropko mend voertuig. Naar aanleiding van beide dodelij ke ongevallen greep de provincie in. Gedeputeerde Kees van Beve- ren maakte een dag na het tweede ongeval bekend dat hij werkte aan een verbod voor langzaam ver keer, met uitzondering van land bouwvoertuigen, voor de Nieuwe Vlissingseweg. Volgens provinciaal ambtenaar Wim Houmes is het te vroeg om nu al conclusies te trek ken of de maatregel bijdraagt aan de verkeersveiligheid. Wel weet hij dat de politie een aantal keer be stuurders van invalidenvoertuigen moest waarschuwen dat ze daar niet meer mogen rijden. door Wout Bareman terneuzen - De veroordeling van de eigenaar (38) van coffeeshop Miami in Terneuzen heeft geen ge volgen voor de exploitatie van de shop. Het gerechtshof in Den Haag legde hem gisteren twee we ken gevangenisstraf en een boete van 25.000 euro op voor drugsbe zit en handel daarin. Hij zat de cel straf overigens al uit in voorarrest. Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen verklaarde gisteravond dat de veroordeling geen bestuursrech- terlijke gevolgen heeft. Bij het ge- MODE iden tel.0118.-606200 10de.nl MEEST GELEZEN THOLEN 1. Voorwerp komt wellicht uit China. 2. Autobedrijf tegen appartementen. 3. Adoptie van eerste twee rotondes. THOOLSE TIPS naar tholen@pzc.nl Een Thoolse tip doorbellen kan ook: 0113-315673. door Frank van Cooten Bevelanders moeten vak- ker een ritje gaan ma ken met de Stoomtrein Goes Borsele (SGB). In de praktijk blijkt im mers dat zij nooit, nauwelijks of heel lang geleden de nostalgische sfeer van de trein hebben ervaren, zegt woordvoerder Reinier Zonder van. „Om de bewoners te stimuleren eens een ritje te maken met de sto omtrein door de eigen omgeving hebben we dit jaar een samenwer kingsovereenkomst gesloten met twintig Goese winkeliers." Klanten van deze winkeliers ont vangen bij aankoop van producten ter waarde van minimaal twintig euro een actiecheque. Deze che que levert een korting op van een tientje bij de aankoop van dertig euro aan kaartjes. Die dertig euro is niet voor niets gekozen. Dat is het gemiddelde ta rief voor een klein gezin voor de meest gebruikte afstanden. „Wij denken dat wij onze eigen in woners met een tientje korting een leuke financiële prikkel geven. Dat er bij de twintig deelnemende winkeliers ook folders van de trein verkrijgbaar zijn, is voor ons een extra bijkomende voordeel." De SGB wilde de samenwerking beperken tot maximaal 25 winke liers om het organisatorisch behap baar te houden. „De winkeliersver eniging reageerde enthousiast op ons voorstel. Dat leidde direct tot twintig aanmeldingen. Dat von den we een mooi aantal om mee te starten. De deelnemende win kels zijn divers. Van boekhandels en modezaken tot de speelgoed winkel en de opticien." sloten Checkpoint was er structu reel een te grote voorraad in huis, terwijl bij Miami de drugs buiten de shop zijn gevonden bij invallen in diverse panden. Lonink: „Dit is een voorbeeld van de beruchte achterdeur-problematiek en het kromme gedoogbeleid. De over heid weet dat je, om te kunnen verkopen, oo.k ergens voorraad zult moeten opslaan, maar dat mag dan weer niet." Woordvoerder Hans van As van Miami wil pas reageren als de argu mentatie van het gerechtshof be kend is. Dorpsomroeper Wim de Smit uit Nisse maakt recreatieondernemers warm voor de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). fesoiaaaaflai mi i iiu. m uil i door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen ligt op koers met de bezuinigingen. Van de 2.8 miljoen euro die in 2013 moet zijn bespaard, wordt dit jaar al 1,4 miljoen gerealiseerd. Het ziet ernaar uit dat de gewenste bezuiniging in 2013 op een haar na wordt gehaald: ruim 2,7 miljoen euro. Uit een kwartaalbericht van het college blijkt dat één procent van de geplande bezuinigingen niet uitvoerbaar is. Meestal komt dat omdat besparingen te ruim zijn ingeschat. Zo dacht de ge meente ruim 25.000 euro in kas te houden door gemeenteraadsleden geen computer meer te geven. Met de maatregel wordt echter maar 9500 euro bespaard. Ook het stop pen met de chemokar en het op nieuw aanbesteden van het schoonmaakwerk in het gemeente huis leverde niet op wat raad en college hadden gehoopt. Desondanks is het college tevre den dat slechts één procent niet wordt gehaald en 99 procent dus wel. Dat zou een goed resultaat zijn. „Het toont aan dat er sprake is van een realistisch bezuinigings plan." Onder de bezuinigingen die wel kunnen worden uitgevoerd, zitten er een paar die slecht vielen bij een deel van de bevolking. Zo zet te de gemeente een streep dopr het schoolzwemmen en werd de aanpak van de veelal oude en te kleine basisscholen in Tholen-stad doorgeschoven naar 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44