elkaar wat gunnen' zeeland 13 Roompot Vakanties neemt Aquadelta over Gerechtshof wil aanvaring onderzoeken Meer vaartuigen gestolen in 2010 commentaar Hete zomer woensdag 13 april 2011 miljoen euro. Dat is het bedrag aan extra reiskosten in 10 jaar die het vesti gen van het hoofdkantoor van het ROC in Terneuzen met zich meebrengt 'Ik ben iemand die van sympathieke gebaren houdt. En dit is een sympathiek gebaar vanuit Middelburg.' Guus Langeraert, initiatiefnemer van het Zeeuws-Vlaams platform zegt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. „Het hoofdkan toor brengt vitaliteit, diversiteit van arbeid en dynamiek met zich mee." Hij kan niet ontkennen lichtelijk frriteerd te zijn door de uitla ting van wethouder Albert de pies vandg^gemeente Middel- urg. Dë Vries vindt dat Middel burg als bestuurscentrum het hoofdkantoor van de gefuseerde onderwijsinstelling moet krijgen. „Middelburg reageert typisch hoofdstedelijk door zich^ centreren als belangrijkste be stuurscentrum. Ie taaët elkaar als Zeeuwen onderling iets gunnen. Zorg voor een eerlijke verdeling van de vakgebieden en benut de specifieke kwaliteiten. In Zeeuws-Vlaanderen zijn al goede samenwerkingsverbanden tussen het technisch onderwijs en het bedrijfsleven. Dan is het vanzelf sprekend dat het hoofdkantoor naar Zeeuws-Vlaanderen komt." ]an Lonink heeft achter de scher men hard gewerkt om het hoofd kantoor van het ROC naar Ter neuzen te halen. „En als het niet was gelukt, dan zou het zelfver trouwen in dit gebied, weer een knauw hebben gekregen." Een groot bedrijf als Dow Bene- ïx wil, voordat het nieuwe inves teringen doet, weten of de 'ge- meenteTSmSizeo^zich inzet om het vestigirigsklimaat~gezQnd en levendig te houden'. „We heb er allemaal aangetrokken. De ge meenten Sluis en Hulst, de pro vincie en het bedrijfsleven." Zeeuws-Vlaanderen steunt op het havengebied en veel industrie. „De Kanaalzone is één van de tien economische kerngebieden van Nederland." Dat levert veel werkgelegenheid in de technische sector op. „Mensen zijn bereid om naar Zeeuws-Vlaanderen te verhuizen, maar dan.moet er ook werk zijn voor een eventuele part ner. Er zijn in de administratieve sector niet zoveel banen meer." Met de komst van het hoofdkan toor zien andere bedrijven dat overheden durven investeren in Zeeuws-Vlaanderen. Lonink: „Eq daar gaat een enorme stjo vanuit." Wies Saman, secretes van de Brabants Zeeuwse werkgeversver eniging is het volbfdig met Lo nink eens. „Vlissjngen heeft de HZ, Middelburgse Roosevelt Aca- iws-Vlaanderen het hoofdkantoor van het ROC. Het is helemaal niet vreemd om blij te zijn met de komst van een hoofdkantoor. Misschien dat het personeel blijft pendelen, maar op termijn blijft er wellicht ie mand hangen." Hij zegt: „Nu komt fase twee. Het ROC moet er voor zorgen dat er een goede verdeling van het oplei dingenniveau in Zeeland blijft." Guus Langeraert, initiatiefnemer van het Zeeuws-Vlaams platform, zegt over de komst van het hoofd kantoor: „Ik ben iemand die van sympathieke gebaren houdt en dit is zo'n sympathiek gebaar van uit Middelburg. Het laat zien dat Zeeuws-Vlaanderen meetelt." Langeraert voorspelt dat de koirgSvan het hoofdkajitoef-ntet vpefeffect heëft-aKfnaatregel om le krimp tegen te gaan. „Als de werknemers zich in Zeeuws-Vlaanderen willen vesti gen, dan is het prima. Maar ik denk niet dat het gaat gebeuren, ondanks dat we een prachtig ach terland hebben." Wel is het kantoor volgens hem goed voor de spreiding van over heidsdiensten. „Maar het gaat wel om een erg groot bedrag en of het de oplossing is, weet ik niet." Bram Stoffels, centrummanager van Terneuzen sluit zich aan bij Langeraert. „Het is positief als het hoofdkantoor naar hier komt. Zeeuws-Vlaanderen 'loopt' nor maal altijd achteraan." Hij ziet veel voordelen voor de Terneu- zense middenstand. „Die hebben er baat bij, zeker als het kantoor dicht bij het centrum komt. Die mensen gaan tussen de middag ergens een hapje eten of even winkelen." voor een video over de ROC-ver- huizing zie: www.pzc.ni/video www.pzc.nl KENNISWERF Een serie verhalen over de kennis- werf in Vlissingen vindt u op: www.pzc.nl/kenniswerf EN VERDER Wilt u uit, op pad, uit eten, naar thea ter of een optreden? Kijk op www.pzc.nl/cultuur voor de agenda STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto kamperland - Roompot Vakan ties te Kamperland neemt per 1 mei het Vakantiepark Aquadelta in Bruinisse over. Het park zal via de dochteronderneming Hogen- boom Vakantieparken worden aan geboden en moet zo bijdragen aan de groei van dit merk. Dit heeft Roompot gisteren bekendge maakt. Aquadelta - direct gelegen aan het Grevelingenmeer- is al ruim 30 jaar een vakantiebestemming voor watersportliefhebbers. Het park biedt naast 164 apparte menten, 18 hotelkamers en 170 va kantievilla's allerhande faciliteiten zoals een overdekt zwembad, di verse restaurants en een kinderacti- viteitencentrum. De vaste gasten zuilen van de over name weinig merken. Door de gro te (inter-)nationale naamsbekend heid van Aquadelta kiest de nieu we eigenaar er bewust voor het park onder dezelfde naam en met de bestaande organisatie verder uit te bouwen. Bij het vakantiepark Aquadelta werken 80 mensen die in 2010 ge zamenlijk een omzet realiseerden van 10 miljoen. Het is de bedoeling dat de komen de jaren door de overname een omzetstijging van 20% wordt ge realiseerd. middelburg - In Zeeland zijn vo rig jaar veertien vaartuigen gesto len. Drie daarvan zijn teruggevon den. Een jaar eerder verdwenen er .zes (geen enkele kwam terug). Landelijk werden in 2010 1209 vaartuigen als verloren geregis treerd (2009: 826). Het terugvind percentage was 23 procent. Dat meldt het Korps Landelijke Politie diensten (KLPD). De toename is mogelijk te wijten aan een andere manier van registeren, zegt de KLPD. In Zeeland werd van 52 bo ten vorig jaar een buitenboordmo tor gestolen. Eén daarvan werd la ter teruggevonden. (2009:38 gesto len, 1 teruggevonden). Landelijk werden in 2010 2081 buitenboord motoren gestolen, tegenover 2019 een jaar eerder. Buschauffeurs, hooglera ren, welzijnswerkers, studenten, militairen: ze hebben allemaal grote moeite met de bezuinigin gen van het kabinet-Rutte. Er dreigt een hete zomer. De socia le onrust wordt nog vergroot door onzekerheid over pensioe nen en door aantasting van het ontslagrecht. Een deel van deze malaise is onvermijdelijk. Links om of rechtsom, geen regering kan miljarden korten zonder dat iemand het voelt. In de Nederlandse sociaalecono- mische cultuur wordt de pijn doorgaans zo redelijk mogelijk verdeeld. Dat lijkt nu niet meer te werken. De vele lopende ac ties en de aangekondigde sta kingen bewijzen dat grote groe pen geen vertrouwen meer heb ben in een palaver met het be drijfsleven of met de overheid. Toch is het vaak beter om te blijven praten. Het poldermo del staat al jaren garant voor rust en evenwicht in de maat schappij. Onze welvaart is er mede op gebouwd. Alle par tijen doen er goed aan de waar de van deze harmonie in hun af wegingen mee te nemen. den haag - Het gerechtshof in Den Haag wil nog een getuige ho ren over de aanvaring eind 2007 op de Westerschelde tussen twee schepen. Een Belgische loods heeft bij het hof hoger beroep aangespannen te gen zijn veroordeling door de rech ter in Middelburg. De rechtbank in Middelburg veroordeelde de man tot een voorwaardelijke boete van 1500 euro omdat hij onvoor zichtig zou zijn geweest. De loods (51) stond op de brug van de kustvaarder Braga, die op 20 december 2007 in dichte mist botste met het autoschip Thor Pri mula. Hij verklaarde twee weken gele den bij het hof dat de botsing me de te wijten was aan de kapitein van de Thor Primula. Die zou geen vaart geminderd hebben toen hij dat verzocht. Het gerechtshof zou eigenlijk giste ren uitspraak doen in de zaak, maar heeft het onderzoek in de zaak heropend. Ze wil dat er nog een getuige ondervraagd wordt. Welke functie deze getuige heeft, wilde de woordvoerder van het hof gisteren niet zeggen. Het openbaar ministerie eiste twee weken geleden dat de Bel gische loods alsnog een voorwaar delijke boete zou krijgen. De aan klager bij het hof vond dat de Bel gische loods een inschattingsfout had gemaakt. Bij de aanvaring de den zich geen persoonlijke onge lukken voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3