obsessie zitten sport 129 Alberda wil een krachtige leider Bacelona geen moment in gevaar Carl Lewis wil de politiek in Hoogerland twee jaar langer bij Vacansoleil woensdag 13 april 2011 door Wilber Hack manchester - Chelsea blijft met een grote obsessie zitten. Ook in het achtste jaar sinds de overname door de Russische miljardair Ro man Abramovitsj zal de club de Champions League niet winnen. Manchester United won gistera vond - na de 1-0 zege in Londen - ook de tweede wedstrijd in de kwartfinale: 2-1 Abramovitsj investeerde de afgelo pen jaren ruim 700 miljoen euro in de Londense club. Carlo Ance- lotti is de zesde trainer sinds hij in 2003 de club van Ken Bates over nam. Al die wisselingen leverden drie landstitel, drie FA Cups en twee League Cups op. In 2008 bereikte Chelsea de finale van de Champions League. Het verloor na strafschoppen van Man chester United. Na drie halve fina leplaatsen was dat tot op heden het belangrijkste wapenfeit. Doelman Edwin van der Sar was indertijd de beslissende factor. Ook gisteravond speelde hij weer een belangrijke rol. Halverwege de eerste helft rende hij naar de zij lijn om een doorbraak van Nicolas Anelka te verijdelen. Met twee tackles klaarde hij de si tuatie in een fase dat Chelsea aan spraak maakte op een voorsprong. De Londense club had wel geluk dat een treffer van Javier Hernan dez (randje buitenspel) werd afge keurd. Op slag van rust scoorde de Mexicaan in een soortgelijke situa tie en bleef een vlagsignaal achter wege. Frank Lampard had er veel aan ge daan om zijn club van het belang van de wedstrijd te doordringen. Hij verklaarde dat hij alles aan Abramovitsj te danken had. „Dank zij zijn investeringen is Chelsea weer een topclub geworden en heb ik vele prijzen kunnen win nen. De Champions League ont breekt nog. Abramovitsj verdient het dat wij die voor hem winnen." De Rus gooide het bij Chelsea een paar jaar geleden over een andere boeg. Chelsea zou geen grote aan kopen meer doen, maar zelf spe lers opleiden. Maar het verlangen naar het win nen van de Champions League kreeg in de winterse transferperio de toch weer de overhand. Een paar uur voor het sluiten van de markt nam Chelsea Fernando Tor res voor 52 miljoen euro van Liver pool over. Met als onuitgesproken doel het winnen van die grote prijs. Manchester .United heeft veel meer plezier van een andere spits, Hernandez, die precies een half jaar geleden bij Guadalajara werd weggeplukt. Hij debuteerde in het Charity Shield met een wat onhandig doel punt. Chicharito - 'de erwt', van wege zijn groene ogen - trapte een voorzet toen in zijn eigen gezicht die zo in het doel caramboleerde. Gisteravond maakte hij al zijn vier de treffer in de Champions Lea gue. Met het traditionele trio Drogba, Anelka en Kalou probeerde Chel sea na rust toch nog te overleven. Het dwong meer kansen af en kwam met een man minder op het veld - Ramires was met twee maal geel weggestuurd - toch nog op 1-1. Essien stuurde Drogba weg, die Van der Sar voor een keer kans loos liet. Maar nog binnen een mi nuut maakte voormalig PSV-spe- ler [i Sung Park een einde aan de illusies van Chelsea. Chelsea staat in de Premier League stevig op de derde plaats, dus kan Chelsea volgend seizoen opnieuw een gooi doen naar die nog ontbre kende prijs. donetsk - FC Barcelona blijft op alle voetbalftonten actief. De Spaanse kampioen kan zich om te begiftnen voorbereiden op de hal ve eindstrijd van de Champions League, waarschijnlijk tegen Real Madrid. En in eigen land op de strijd om titel en beker. De return van de kwartfinale te gen Sjachtar Donetsk was een for maliteit na de 5-1 van Camp Nou. Bar<;a won ook in Oekraïne, zuinig jes ditmaal: 1-0. Lionel Messi was zoals gebruikelijk de matchwin naar. „Het is nog niet voorbij", orakelde Luiz Adriano in de aanloop naar het duel nog. Hoewel de Brazili aanse aanvaller er nog aan toevoeg de dat 4-0 niet onmogelijk was, doelde hij met zijn boude bewe ring toch vooral op de 90 minuten die er nog te spelen waren in de kwartfinale. De 'kompels' begon nen nog wel met goede moed aan de klus maar die werd ziender ogen minder. De Oekraïense kampioen kreeg nog als vorige week wel enkele kansen. Twee keer moest doelman Victor Valdes in de eerste helft al echt redding brengen. De eerste keer al vroeg in de wedstrijd op een inzet van Douglas Costa, een van de vier Brazilianen op het veld met nog drie landgenoten op de bank, uit moeilijke hoek. Vlak voor het rustsignaal viste hij een vrije trap van Jadson uit de krui sing. Op dat moment leidde Barcelona al door een treffer Messi, zijn ne gende alweer dit seizoen in het be langrijkste Europese toernooi. De Argentijn had ook Ibrahim Afel- lay, als basisspeler een waardige keus, de eer kunnen laten maar koos voor zijn eigen statistieken. Daarvoor had de Bar^a-ster ook al kunnen scoren, ware het niet dat Andrej Piatov zijn handelsmerk - de bal subtiel over de keeper heen liften - kende en bleef staan. Het moet gezegd, Sjachtar bleef er alles aan doen de vele fans - de fa- natieksten met ontbloot bovenlijf bij 3 graden boven nul - te plezie ren met ten minste een eretreffer. Valdes voorkwam die echter met een fantastische reactie op een knal van invaller Eduardo, aange speeld door de Armeniër Henrik Mchitarjan. Bij een tegenstoot schoot Pedro, gekomen voor Xavi, in vergelijkbaar kansrijke positie hoog over. door Edward Swier den haac/mount holly - De grijns is er nog altijd, het zwarte haar inmiddels grijs, het gezicht wat voller. Carl Lewis is met ande re woorden klaar voor een carrière in de politiek. De negenvoudig olympisch kampioen is namens de Democraten kandidaat voor een Senaatszetel in de staat New Jer sey. Wie Lewis kent, weet dat het se rieus is. Als de voormalig sprinter en verspringer ergens aan mee doet, is het om te winnen. Op de aankondiging van Lewis, die zijn kandidatuur gisteren bekendmaak te voor het fotogenieke oude ge rechtsgebouw in Mount Holly, kwam een grote schare verslagge vers af Het was als in zijn beste da gen als atleet. Lewis, door de internationale atle- tiekbond IAAF uitgeroepen tot At leet van de Eeuw, maakte er een mooie show van, met typisch Amerikaanse retoriek. Volgens de atleet had het vele vrijwilligers werk dat hij deed hem geleerd dat hij meer moest doen om de pro blemen in de staat New Jersey aan te pakken. „Je komt op een punt Carl Lewis dat je merkt dat je in de positie waarin je zit niet meer kunt doen dan wat je doet. En dat je een vol gende stap moet zetten." Lewis wil werken aan het onder wijs in de staat en proberen het le ven voor de minderbedeelde bur gers beter betaalbaar te maken. Toen verslaggevers hem uitdaag den dieper op zijn plannen in te gaan, verklaarde Lewis daar nog niet op voorbereid te zijn. Lewis: „Ik spring in wateren waar ik niet gewend aan ben. Maar ik ben een snelle leerling. Ik mag dan niet meer zo hard rennen als vroe ger, ik denk wel dat ik nog steeds zo snel als voorheen kan leren." Volgens insiders maakt de inmid dels 49-jarige Lewis, die naast ne gen olympische titels ook acht we reldtitels verzamelde, ondanks zijn gebrek aan ervaring en een sterke Republikeinse oppositie, een goe de kans de Senaat in New Jersey te halen. De politieke mores in Amerika kennende is het de vraag of Lewis de komende maanden geconfron teerd zal worden met zijn verle den. Lewis was nooit vies van con troversiële uitspraken. En tijdens zijn carrière wist hij telkens - on danks de nodige verdachtmakin gen - de dopingdans te ontsprin gen. Na zijn loopbaan wilde Lewis alsnog toegeven dat hij, de man die in interviews altijd zo afgaf op zondaars als Ben Johnson, zelf ook over de schreef was gegaan. nieuwegein - Een krachtige en er varen persoon moet leiding geven aan het project om de Olympische Spelen van 2028 naar Nederland te halen. Dat meent Joop Alberda, voormalig technisch directeur van sportkoepel NOCNSF en de volley- balcoach die in 1996 olympisch goud veroverde met het mannen- team. „Ik denk aan een sportpersoonlijk- heid van statuur in de kracht van zijn leven, zo tussen de veertig en vijftig jaar. Iemand die van de Olympische Spelen 2028 écht zijn levenswerk kan en wil maken", schrijft Alberda in de nieuwste uit gave van NL Coach, de belangen vereniging van Nederlandse sport- coaches. Een naam noemt Alberda niet, hoewel hij wel aangeeft dat erelid Hein Verbruggen van het Interna tionaal Olympisch Comité wat hem betreft afvalt. „Deze zomer wordt hij zeventig, van hem vra gen om tot ver in het volgende de cennium de olympische kar te trek ken, is onzinnig." De voorzitter van NL Coach noemt Rio de Janei ro, dat de Olympische Spelen van 2016 binnenhaalde, als voorbeeld. „De Brazilianen deden dat in de persoon van de ervaren volleybal bestuurder en IOC-lid Carlos Nuz- man, die zo'n beetje twintig jaar van zijn carrière opofferde voor de olympische aspiraties van Rio." Alberda vindt dat werkgeversorga nisatie VNO-NCW een centrale rol moet krijgen. „Het organiseren van de Spelen is een hele onderne ming, eigenlijk moeten we het Olympisch Plan dan ook als een onderneming opzetten. En dus in handen geven van échte onderne mers", schrijft Alberda. VNO-NCW heeft volgens Alberda de kennis, contacten en 'lijntjes' met politiek, bedrijfsleven en sport om dit megaproject te orga niseren." Joop Alberda wil een sportpersoonlijkheid in de kracht van zijn leven als lei der van het Olympisch Plan. foto Harmen de Jong/ANP middelburg - Johnny Hoogerland rijdt ook in 2012 en 2013 voor de wielerformatie van Vacansoleil. De profwielrenner uit Yerseke is met manager Daan Luijkx een con tractverlenging voor twee jaar overeen gekomen. Hoogerland (27) was al snel ac- coord over een langer verblijf Hij voelt zich op z'n gemak bij Vacan soleil en krijgt de kans om voor zichzelf een goed programma uit et stippelen. De Bevelander is sinds 2009 in dienst van de blauw gele formatie. Eerder kwam ook Lieuwe Westra een contractverlen ging van twee jaar met Vacansoleil overeen. Hoogerland komt vandaag in actie in de Brabantse Pijl. Zijn ploegge noten zijn Thomas De Gendt, Stijn Devolder, Björn Leukemans, Marco Marcato, Wout Poels, Fre- derik Veuchelen en Rob Ruygh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29