241 zeeland 'Iedereen moet kunnen sporten en bewegen' Diamanten paar Serooserke doet alles nog samen 3XH 4 RHGEI6 Veere ziet het sportbeleid in de gemeente als onlosmakelijk verbonden met onderwijs en andere beleidsgebieden als gezondheid, jeugd en ouderen. Arbeidsmigranten woensdag 13 april 2011 w JfcAN6^*WtAlv MODE Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl VERBONDENHEID MEEST GELEZEN 1Hotelboot weg uit Vlissingen 2. Niet te goedkoop bouwen (foto) 3. Man scheurt over Oranjeplaatweg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Langstraat 73 Amemuiden tel.0118-606200 www.3xn-mode.nl krabbendijke - Ook fruitbedrijf Vogelaar in Krabbendijke mag ar beidsmigranten huisvesten op ei gen terrein. Gedeputeerde Staten zijn akkoord. Vogelaar moest lang wachten. Hoewel hij als eerste plannen maakte, kreeg teeltbedrijf Seasun in Kapelle voorrang. De nieuwbouw biedt plek aan 44 mensen, 's Winters werken er cir ca 25 mensen, in het plukseizoen loopt dat op tot 100. „Dan zullen ze een kamer moeten delen." Vol gend jaar is het gebouw klaar. door Annemarie Zevenbergen Hoewel bezuinigingen ook in de gemeente Veere overal op de loer liggen, is sportwethou der Chris Maas duidelijk; dat hoeft niet ten koste te gaan van het Veer- se sportbeleid. Hoofddoelstelling is dat iedereen moet kunnen sporten en bewegen. Met extra aandacht voor de groep minder vitale ouderen en voor jon geren in het voortgezet onderwijs. Want daar valt volgens Maas nog wel wat 'bewegingswinst' te beha len. Ook minima kunnen rekenen op aandacht van het gemeentebe stuur. Geld mag voor hen in ieder geval geen struikelblok vormen om deel te nemen aan sportieve ac tiviteiten. Het Jeugdsportfonds Zee land biedt al uitkomst maar het col lege wil bekijken of zij ook op een andere manier ondersteund kun nen worden. Chris Maas presenteerde afgelopen week zijn sportnota 2011 - 2015. Die nota gaat uit van een bredere en ook meer inhoudelijke kijk op sport, niet alleen gericht op sport- accomodaties en subsidies. Onder wijs, jeugd- en ouderenbeleid zijn daar onlosmakelijk mee verbon den, evenals gezondheid en recrea tie. De maatschappelijke waarde van sport moet je niet on derschatten, zegt Maas. „De sportverenigingen in de ge meente spelen daar nu al een be langrijke rol in. Sporten draagt niet alleen bij aan de gezondheid, maar ook aan zelfontplooiing. Het is ook goed voor je sociale contacten. Sporten doe je immers vaak sa men. Integratie en op een andere manier deelnemen aan de maat schappij zijn daar positieve gevol gen van." Veere heeft de afgelopen jaren deel genomen aan het landelijke pro ject Breedtesport, gericht op betere sportfaciliteiten en mogelijkheden om te bewegen. De gemeente werkte daarin samen met Noord-Beveland. Zo konden ba- sischoolkinderen kennis maken met een sport door een kijkje te ne men bij een sportvereniging in Veere, Vlissingen en Middelburg. Bijna alle openbare basisscho len namen deel aan dat ken nismakingsproject. Maas: „Zowel de basisscholen in onze ge meente als de sportverenigingen zijn erg actief met sportkennisma kingsactiviteiten. Die samenwer king willen wij de komende tijd verder stimuleren en intensiveren. Maar we moeten daarnaast extra aandacht geven aan de wat oudere scholieren. Je ziet dat die vaak afha ken als ze eenmaal van de basis school af zijn en op het voorgezet onderwijs zitten. Dat heeft ook weer lijnen naar jeugdbeleid en al coholpreventie bij jongeren." Het Breedtesportproject is inmid dels afgesloten. De wethouder: „Wij willen de lijn die daarin is uit gezet, voortzetten. Meer aandacht voor de maatschappelijke beteke nis van sport, stimuleren van bewe ging en versterking van de sportin frastructuur." In de begroting heeft de gemeente voor de komende drie jaar een be drag van 36.000 euro per jaar opge nomen voor het sportbeleid. Daar naast ontvangt Veere onder meer subsidies in het kader van het pro ject Sport Lokaal Samen. Veere wil de samenwerking tussen onderwijs en sportverenigingen verder serooskerk - Eliza Louwerse (83) werd taxichauffeur: zieken- rouw-, £xl S3- - serooskerk - Eliza Louwerse (83) en Nellie Dronkers (84) uit Seroos- kerke vierden dinsdag hun diaman ten huwelijk. Maar eigenlijk zijn ze veel langer bijeen. Op de lagere school al hingen ze om elkaar heen. Na de oorlog nam Eliza de kruide nierswinkel over van zijn vader, en ging daar, samen met Nellie, ook huishoudelijke artikelen verko pen. 's Morgens de boodschappen boekjes ophalen, 's middag bezor gen. In het begin met de handkar, daarna met de bakfiets, en uitein delijk met de auto. Tot ze voor de keus stonden: de winkel vergroten of stoppen. Het werd het laatste. Want waarom zou je nog zoveel in je zaak investe ren als je twee kinderen die later toch niet zullen overnemen. Hij werd taxichauffeur: zieken- rouw-, trouw- en schoolvervoer. „Ja, dan leer je veel mensen kennen, niet al tijd in de prettigste omstandighe den." Maar hijzelf bleef gezond, en 't beviel hem zo goed dat hij er tot z'n 71 jaar mee doorging. Bij Nellie kroop het bloed waar het niet gaan kon. Een jaar later heropende ze de winkel, omge doopt tot delicatessenzaak. Met Eli za als helpende hand. Toen ze zes tig werd vond ze't welletjes. Want ja, je kan niet altijd bezig blijven. Wel betrokken ze daarna een huis met een grote tuin. En dan heb je toch weer volop werk omhanden: bloemen, groenten aardappelen... Inmiddels hebben ze ook van die tuin een stuk verkocht. Want ja, 't moet wat allemaal wat rustiger. Ook als je alles nog samen doet. Het echtpaar Eliza en Nellie Louwerse-Dronkers runde in Serooskerke een winkel. Dinsdag vierden ze hun diamanten bruiloft. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24