zeeland23 125.000 300.000 Ongevallen Vlissingseweg voor rechter Goudvijver staat niet ter discussie Man onwel in Vrijburgbad Wandelend in contact komen met jezelf Voorlichting aan dorp over kernenergie Thijs (12) zamelt 5240 euro in voor vissers Koperdieven aan het werk in Middelburg Bezoekcijfers woensdag 13 april 2011 Sluiting van het Julianabad in Arnemuiden zou de gemeente Middelburg een besparing opleveren van 125.000 euro. Wat het college van B en W betreft staat het zwembad in deze bezuinigingsronde niet ter discussie. Op maandag 2 mei gaat het Julianabad in Arnemuiden weer open. Voor die tijd moet er 300.000 liter water in het L-vormige zwembad worden ge pompt en nog een paar honderd liter in het pierenbadje. VLISSINGEN Uit het Vrijburgbad in Vlissingen is gisteravond een drenkeling ge red. Dat bevestigt de politie. De melding van de drenkeling kwam tegen half acht. Het zou gaan om een man die in het water onwel was geworden. Direct werden twee ambulances met spoed ter plekke gestuurd. Ook de traumahelikopter uit Rot terdam werd ingeseind. Het slachtoffer is met spoed per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. In het stadsge westelijke zwembad raakten in fe bruari ook al twee jongetjes ern stig in de problemen. De twee had den geen zwemdiploma. Na het voorval kondigde de provincie Zee land aan een onderzoek in te stel len. VLISSINGEN Bij de Kanovijver aan de Van Woel- derenlaan in Vlissingen begint vrij dag om 9.00 uur een meditatieve wandeling van ongeveer 1,5 uur. Tij dens de wandeling, in een rustig tempo en grotendeels in stilte, wor den verschillende loopmeditatie technieken beoefent. Tussendoor worden enkele oefeningen gedaan om te voorkomen dat de geest te ver afdwaalt. Doel is om in het 'nu' te komen en om contact met jezelf te maken. Ervaring met mediteren is niet noodzakelijk. GRIJPSKERKE Annemiek Stalleart, manager pu blic affairs van Delta, geeft voor lichting over kernenergie tijdens de openbare ledenvergadering van de dorpsraad van Grijpskerke. Zij vertelt welke visie schuilgaat ach ter de plannen voor een tweede kerncentrale bij Borssele. De verga dering, woensdag 20 april in het dorpshuis aan de Kerkring, begint om 20 uur. Actualiteiten uit Grijps kerke kunnen ook aan de orde wor den gesteld. De dorpsraad is even eens op zoek naar nieuwe leden. BRUINISSE door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank behandelt deze en vol gende week twee dodelijke onge vallen op de Nieuwe Vlissingse weg. De veroorzakers staan van daag, woensdag 13 april, en maan dag 18 april terecht. Op de Nieuwe Vlissingseweg werd op 28 september 2010 een trouw koets aangereden door een achter opkomende auto. Bij dat dramati sche ongeval raakten de koetsier en zijn bijrijdster zeer zwaar ge wond. De koetsier (75) overleed la ter die dag in het ziekenhuis. De bijrijdster (53) liep verschillende breuken op, omdat ze door de klap van de aanrijding in de berm belandde. Eén van de twee paar den raakte ook dusdanig zwaar ge wond dat een dierenarts het dier uit zijn lijden moest verlossen. Nog geen anderhalve maand later ging het opnieuw mis op de Nieu we Vlissingseweg. Weer een dode lijk ongeval, waarbij ditmaal de in zittende (68) van een invaliden voertuig om het leven kwam. Zijn autootje werd op 8 november aan gereden door een achteropko mend voertuig. Naar aanleiding van beide dodelij ke ongevallen greep de provincie in. Gedeputeerde Kees van Beve- ren maakte een dag na het tweede ongeval bekend dat hij werkte aan een verbod voor langzaam ver keer, met uitzondering van land bouwvoertuigen, voor de Nieuwe Vlissingseweg. Het duurde nog bijna twee maanden voordat dat besluit officieel van kracht werd. Volgens provinciaal beleidsambte naar Wim Houmes is het nog te vroeg om nu al conclusies te trek ken of de maatregel bijdraagt aan de verkeersveiligheid. Wel weet hij dat de politie een aantal keer be stuurders van invalidenvoertuigen moest waarschuwen dat ze daar niet meer mogen rijden. Landbouwverkeer mag er nog wel rijden, omdat de provincie dat soort grote voertuigen niet in de woonwijken wil. Daar komt vol gens Houmes nog bij dat de mees te landbouwvoertuigen een zwaai licht voeren, zodat ze 'over het al gemeen goed zichtbaar zijn'. Hij wijst er ook op dat de laatste tijd steeds meer door paarden getrok ken voertuigen op de provinciale wegen rijden. „Koetsen, paarden trams, het neemt toe." Daarom be kijkt de provincie of meer wegen afgesloten moeten worden voor langzaam verkeer, met uitzonde ring van landbouwvoertuigen. Uit cijfers van de politie blijkt dat dit jaar tot en met 10 april tien on gevallen gebeurden op de Nieuwe Vlissingseweg. Bij één van die on gevallen viel een gewonde. In de eerste vier maanden van 2010 waren er ook tien aanrijdin gen op de Nieuwe Vlissingseweg. Daarbij vielen volgens de politie geen gewonden. Thijs Bosman uit Bruinisse heeft 5240 euro ingezameld voor de fami lie van de vermiste vissers van de Nieuwpoort 28. De 12-jarige Thijs is op 30 maart van Bruinisse naar Zierikzee gelopen omdat hij iets wilde doen voor de familie. Vooraf gaand aan die prestatie liep hij vele deuren af om sponsors te strikken. Met indrukwekkend resultaat. Zijn moeder Linda maakt het geld deze week, nog voor de herdenkings dienst zaterdag, over aan de Stich ting nabestaanden N28. Q www.stichtingn28.nl MIDDELBURG Uit een magazijn aan de Grenadier- weg in Middelburg zijn gistermid dag twee rollen koper gestolen. De diefstal vond rond 13.30 uur plaats. De rollen wegen 50 kilo per stuk en bevatten 250 meter koperdraad. Een kilo koper kost ongeveer zeven euro. als een paar zonnecollectoren. In het Sportbesluit staat wel dat het zwembad in de toekomst verleven digd zal worden door een aantal activiteiten te organi seren, zoals aquagym." Het openluchtzwembad heeft een interessante ge schiedenis. In 1966 stuitte een boerenknecht bij het graven in een preiveldje op een gouden munt. Uitein delijk bleek de schat te bestaan uit ruim duizend gou den munten met een totale waarde van zo'n 340.000 euro. De gemeente maakte aanspraak op de helft van de vondst. Als geschenk aan het dorp werd het zwem bad 'De Goudvijver' gerealiseerd. - door Theo Giele Aart van Belzen wil voor de foto best even op een stoeltje met de tuinslang in de hand aan de rand van het bad gaan zitten. Dat stoel tje is er voor de show, maar die tuinslang niet. De driehonderd ku bieke meter water, ofwel 300.000 liter, die nodig zijn om het Juliana bad in Arnemuiden te vullen ko men uit een tuinslang. Vroeger deed de brandweer het, maar daardoor ging de waterdruk in de omgeving te veel omlaag. En om nu voor het vullen van het bad speciaal een dikkere waterlei ding aan te leggen, dat gaat wat ver. Het duurt een week voordat het bad vol is. Op 2 mei gaat het Julianabad weer open. Dan begint voor Van Belzen aan zijn zomer- baan. Tot en met 3 september, wanneer het bad sluit, is de mede werker van de afdeling communi catie van de gemeente Middelburg in functie als badmeester. Mooi baantje, daar niet van, maar men sen onderschatten nog al eens wat er allemaal bij komt kijken. „'Lekker heel de dag naar die vrou wen in bikini's kijken', zeggen ze dan. Weet je wanneertik pas tijd heb om naar die vrouwen te kij ken. Om half zes, als iedereen uit het water is en het bad dicht gaat." Een zwembad beheren is een hele verantwoordelijkheid. „Het is een hele dag constant turen naar het water, kijken of er niks misgaat. Kijk, op een sportveld kan er wel eens iemand wat breken. Maar hier kan een kind verdrinken." En dan is er nog de waterkwaliteit die Van Belzen, sinds 1989 bad meester, in de gaten moet houden. Met zuur en chloor worden ziekte kiemen gesmoord. Vooral in het pierebadje is het opletten gebla zen. „Daar zit natuurlijk niet zo veel water in dus vervuilt het snel ler. En die kleintjes laten weieens wat lopen." Van Belzen heeft de bezoekersaan tallen de laatste jaren zien teruglo pen. Hij zou het wel een verlies voor Arnemuiden vinden als het Julianabad zou sluiten. Het bad blijft in de zomer een belangrijke ontmoetingsplaats. „Schooljeugd en veel moeders met jonge kinde- bert de Vries is staat sluiting van het bad, bijvoorbeeld als het zwembad in vakantiepark De Wit te Raaf opent, niet op de agenda van B en W. In de lange lijst van mogelijke bezuinigingen staat het op de rode lijst van afgewezen voorstellen. video op www.pzc.nl JULIANABAD 2008: 9.781 2009:11.740 2010: 9.197 GOUDVIJVER: 2008:13.175 2009: 15.950 2010:12.100 Het entreegebouw van het Julianabad door Rutger Snijder In een debat over de belangrijkste taken voor de gemeente Veere is besloten om het openlucht zwembad in Serooskerke te laten zoals het is. Vol gens wethouder Chris Maas staat het zwembad dus niet ter discussie. „Ik weet dat er in andere gemeen ten zaken spelen waardoor openluchtzwembaden weg moeten, maar in Serooskerke is dat niet het ge val. Het zwembad is goed onderhouden, er hoeft he lemaal niets aan te gebeuren. De laatste jaren zijn er foto's Ruben Oreel enkele energiebesparende maatregelen getroffen, zo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23