221 zeeland Eerste reeks woningen gerenoveerd Forse meevaller Middelburg Meeste geld Rabobank naar ciuoKas sportclubs Bewoonster krijgt sleutel vernieuwd huis Op Walcheren zijn nog twee openbare openluchtzwembaden: het lulianabad in Arnemuiden en de Goudvijver in Seroosker- ke. Binnenkort gaan ze weer open. woensdag 13 april 2011 door Theo Giele MIDDELBURG - Vijf weken lang was haar woning aan de Middelburgse Administratie het domein van bouwvakkers. Rianne Geschiere bracht die tijd door in een wissel woning, maar gisteren kreeg ze dan officieel de sleutel overhan digd van haar gerenoveerde huis. Ze is erg tevreden met het resul taat. Geschiere: „Het is allemaal goed verlopen. En het zal zeker in de winter te merken zijn." De wo ning is eigenlijk niet meer te verge lijken met de 'doorwaaiwoning' die ze twee maandep geleden ver liet. Dat begint al bij binnenkomst De dunne Iderende voordeur is ver vangen door een stevig exemplaar. Een dat geldt eigenlijk voor heel de woning: nieuwe kozijnen, beton nen in plaats van houten vloeren, veel isolatie en een nieuwe badka mer. Voor de deur staat de contai ner waarin haar spullen zijn opge slagen. Als de laminaatvloer is ge legd kunnen de meubels weer naar binnen. Voor woningcorporatie Woongoed Middelburg was de sleuteloverhan diging een mooie gelegenheid om mensen een blik te gunnen in de vernieuwde woningen. Vooral de woning op de hoek lasmijn- straat-Sportlaan trok de aandacht Hier zijn twee woningen samenge voegd tot één. Deze woning gaat in de verkoop. Woongoed biedt overigens huurders aan om hun ge renoveerde woning te kopen. Inmiddels is begonnen de renova tie van de tweede lus woningen in de Jasmijnstraat. Het is de bedoe ling dat dit gedeelte voor de zomer vakantie klaar is. Wethouder Albert de Vries sprak waarderende woorden over het re novatieproject. Maandag klonk in de raadscommissie Ruimte kritiek op het feit dat Woongoed wel een heel dikke vinger in de pap heeft op de Middelburgse woningmarkt De Vries zei gistermiddag dat hij geen behoefte heeft om naar ande re woningcorporaties te zoeken zo lang Woongoed zijn werk goed blijft doen. Rianne Geschiere in de erker van haar vernieuwde huis. foto Lex de Meester Badmeester Aart van Belzen aan de rand van het nu nog bijna lege Julianabad. door Theo Giele MIDDELBURG - Middelburg lijkt 2010 met een stuk lager tekort af te sluiten dan verwacht. Tegenover de 2,8 miljoen euro aan tegenval lers staat een kleine 2,7 miljoen aan meevallers. Uiteindelijk rest een min van ruim 100.000 euro. Deze, voorlopige cijfers, maakte wethouder )ohan Aalberts gister avond bekend in de raadscommis sie Algemeen Bestuur. In de finan ciële planning voor dit en komen de jaren was al rekening gehouden met de verwachte forse meevaller. De gemeente had haar spaarpot moeten aanspreken om de tegen vallers te kunnen betalen. Aalberts wil dat de meevaller de spaarpot in gaat en niet gebruikt wordt om de geplande bezuinigingen van 6,7 miljoen per jaar ongedaan te ma ken. „Deze meevaller is eenmalig. Die kan gebruikt worden om onze reserve weer op een gezonder ni veau te brengen. De bezuinigingen zijn bedoeld om onze uitgaven structureel, dus blijvend, te vermin deren." De raad praat maandag over de Ombuigingsnota waarin een om vangrijk pakket aan maatregelen is opgesomd. Gisteravond besprak de commissie de veranderingen die de partijen willen aanbrengen. Zo is er een meerderheid om de bezui niging op wegenonderhoud te schrappen. Maar over de vraag waar die bezuiniging (100.000 eu ro) dan vandaan moet komen moet die meerderheid het nog eens zien te worden. Ook tegen de bezuinigingen op de kinderboerde rij, de Zeeuwse Concertzaal, Zee land Nazomerfestival en de stads- beiaardier leeft breed weerstand. D66 en CDA stellen voor de ver goedingen voor raadsleden niet te verhogen. Voor de LPM is dit 'abso luut onbespreekbaar'. „We hebben al genoeg ingeleverd", aldus Wim Steketee. Wie het eens is met het voorstel moet zelf maar geld terug storten op de gemeenterekening, aldus Steketee. „Daar hebben wij nog wel formulieren voor", grapte Jeannette de Vis. Zij stapte vorig jaar uit de SP uit onvrede over de verplichte afdracht aan de partij. VLISSINGEN - De tweede Clubkas Campagne van de Rabobank Walcheren/Noord-Beveland is een lucratieve actie geworden voor voetbalvereniging De Meeuwen in Zoutelande, Stichting Marathon Zeeland en de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging. Zij hebben de meeste stemmen gekregen en krij gen dus ook het meeste geld. In totaal hebben aan de tweede editie van de Clubkas Campagne 274 verenigingen en stichtingen meegedaan. Zij krijgen gezamen lijk 125.000 euro. De leden van de Rabobank mochten stemmen op hun favoriete vereniging. Elke stem leverde ruim vier euro op. In totaal zijn 28.905 stemmen uitge bracht. Elke vereniging die mee deed, krijgt een bedrag. Dat vari eert van 25 euro tot 1900 euro. Al lerlei verenigingen deden mee aan de Clubkas Campagne. Volgens Klaas Roelof Hofman van de Rabobank Walcheren/Noord- Beveland hebben aan de tweede editie meer verenigingen meege daan. Omdat de bank vorig jaar goed heeft gedraaid, kon ook meer geld worden uitgekeerd. Daardoor leverde elke stem net zo veel op als vorig jaar: ruim vier euro. „De intentie is om volgend jaar door te gaan met de campagne", zegt Hof man. OPENLUCHTZWEMBADEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22