Niveau Veerse stranden handhaven Zeeland PZC 2I Ondernemer moet vervoer regelen Achteraf gezien Middelburg wild op gratis ijs STRANDEXPLOITATIE SSW vindt dat bezuinigingen geen weerslag mogen hebben op kwaliteit WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 almanak Tip? redactie@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Stichting Strandexploi- tatie Walcheren (SSW) wil niet tornen aan het hoge voorzienin genniveau van de Veerse stranden. Ook niet als de gemeente zou be sluiten de jaarlijkse bijdrage aan de SSW te verlagen. 1 De toekomst van die stranden loopt volgens SSW-directeur Lu- kas Fransen geen direct gevaar. Maar, zegt hij, „dan moeten we wel met de gemeente rond de tafel gaan zitten, om te kijken hoe we dat gaan aanpakken. Het is voor ie dereen wel duidelijk dat we het ho ge voorzieningenniveau in stand moeten houden, zelfs verbeteren." De gemeente Veere staat voor een bezuinigingsronde die het jaarlijks terugkerend begrotingstekort een halt moet toeroepen. Eén van de geopperde ideeën is het verlagen van de bijdrage aan de stichting (nu nog een miljoen per jaar) met 50.000 euro. Lukas Fransen: „Liever niet natuur lijk. Wij onderhouden en exploite ren de stranden en zorgen voor be waking in de zomerperiode. Dat heeft de gemeente aan ons uitbe steed. Zij betalen ons daarvoor. We hebben zestien fulltime krach ten, in het seizoen komen er zo'n 100 en 150 strandwachten bij." De dreigende korting op de bijdra ge zorgt niet voor paniek bij de SSW. „We moeten daar wel uitko men, samen met de gemeente. Effi ciënter werken, samenwerking zoe ken met andere kustgemeenten of andere keuzes maken." Plannen heeft Fransen nog te over. „We hebben zo'n dertig kilometer kust, die iedereen wat moet bie den. Zo denken we aan thematise ring van de stranden. Je hebt stuk ken waar veel gezinnen komen, daar kun je extra speeltoestellen plaatsen. Of een sportstrand met faciliteiten voor surfers. We zijn nu ook bezig met digitale ontslui ting, met wifi-dekking op de stran den. Zodat badgasten met hun mo biele telefoon straks direct kunnen zien waar er wat aan voorzienin gen is." Volgende week opent de nieuwe, ultramoderne strandpost bij Dom burg. „Een multifunctioneel ge bouw, niet alleen uitkijkpost. Met extra openbare toiletten en een in validentoilet. Duurzaam ook met zonnecollectoren voor warmwater voorziening en energiezuinige ver lichting. Het is ideaal, we kunnen nu vanuit één locatie alle 25 Dom- burgse strandwachten aansturen." Woensdag 13 april 2011 Julianabad Arnemuiden stroomt weer vol; via een tuinslang Gemeente Veere ziet sport niet los van andere beleidsterreinen Tip? walcheren@pzc.nl ijsjes uit. Vorige week werden Nederlanders opgeroepen te stemmen via sociale netwerksi te Facebook om zo 'Free Cone Day' naar hun stad te halen. Duizenden mensen, vooral bui ten de Randstad, lieten hun stem gelden. Mid delburg kreeg relatief de meeste stemmen, op de voet gevolgd door Delft en Groningen. Ook daar konden mensen gisteren dus genie ten van gratis ijs. Free Cone Day wordt al sinds 1979 gehouden. Wereldwijd worden op deze dag meer dan een miljoen ijsjes uitge deeld. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Het was dringen gistermiddag voor de ijskraam van Ben Jerry's tijdens 'Free Cone Day' in Middelburg. Op deze jaar lijks terugkerende dag deelt het ijsmerk gratis door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft goede hoop dat een ondernemer iets regelt zodat auto mobilisten straks makkelijk van het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg naar het centrum kun nen worden vervoerd. Wethouder Frank Streng bena drukte tegenover een raadscom missie dat de gemeente dat ver voer niet regelt. Wel zorgt de ge meente ervoor dat het parkeerter rein langs de N57 goed wordt ver licht en dat elektrische auto's daar opgeladen kunnen worden. Het maakt Streng niet uit op wel ke manier het vervoer tussen par king en centrum wordt geregeld. Hij kan zich voorstellen dat er fiet sen worden verhuurd, dat er een trammetje gaat rijden of een boot je vaart, zei hij tegen de leden van de commissie. Die vroegen wel aan de wethouder dat het niet lang meer mag duren voor er iets van de grond wordt getild, omdat het parkeerterrein binnen enkele maanden open gaat. Streng toonde zich daar niet be zorgd over. Uit zijn contacten met Middelburgse ondernemers heeft hij begrepen dat er belangstelling bestaat om het project op te pak ken. Wie dat gaat doen en wat die ondernemer van plan is, daar liet de wethouder zich nog niet over uit. Ook in de droevigste omstandigheden komt humor voor. Dat bewijst maar weer het voorval dat een lezeres ons deed toekomen. Haar schoonvader be landde na weken in het ziekenhuis in het hospice. Daar beleefde hij een wonderlijke opleving die hem nog mooie momenten met zijn kinderen opleverde. Toch moesten er ook ernsti ge zaken worden besproken. De huis arts gaf hem bijvoorbeeld ter overden king een euthanasieverklaring. Toen de man deze besprak met zijn kinde ren, gaf hij aan de verklaring wel te willen tekenen. Advies was moeilijk in zo'n persoonlijke keuze. De kinderen waren gelovig, maar vader niet. Wat te doen? Op de voorzichtige vraag waarom hij wel zou willen tekenen, antwoordde de man: „Ik wil er achter afgeen problemen mee krijgen.Na een korte stilte moest iedereen harte lijk lachen. Achteraf gezien verwacht te hij er toch geen problemen mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21