Harry van der Maas 'De JeugdTheaterSchool heeft driehonderd leerlingen' over verkeersveiligheid Plan een fietsroute achter uw pc Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeetand.nl Provincie maakt mogelijk 'Omdat ook oma's een voorbeeld zijn voor (klein)kinderen' Met bovenstaande antwoord op de slagzinactie 'Waarom ver dient u een hippe fietshelm?' won mevrouw Andriessen uit Sluiskil een fietshelm die eruit ziet als hoed. Karla Peijs overhandigde haar deze fietshelm afgelopen maandag. De andere twee winnaars, de heer Verburgt uit Goes en mevrouw Verhaage uit Middelburg, kregen van haar ook een door hen zelf gekozen fietshelm. U Sluitingsdag Provincie Het provinciehuis is vanwege Pasen gesloten op maandag 25 april. 9+ groep uit Goes repeteert de voorstelling 'Ze houden ons m de gaten'. Première op 17april m 't Beest om 12.00 uur. Toneelspelen is populair onder kinderen en jongeren. Door de vele programma's die gericht zijn op talent is de belangstelling groter geworden en musicals zijn 'in'. Zeeland heeft een jeugdtheaterschool met leerlocaties in Goes, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee. Als je tussen de negen en achttien jaar bent, kun je hier toneellessen krijgen. Zaterdag 16 en zondag 17 april gaan alle producties, van de leerlingen die drie jaar geleden begonnen, in première in podium 't 'Beest. Prestatieweekend In 1998 startte Het Jeugdtheaterhuis voor kinderen tussen de negen en twaalf jaar. In 2006 kwamen hier de leerlingen van dertien tot achttien jaar bij. 'Inmiddels hebben we driehonderd leerlingen en bestaat ons docententeam uit tien professionele dramadocenten, twee dansdocenten en één zangdocente,' 'ver telt Josien de Graaf, artistiek leidster van de JeugdTheaterSchool Zeeland (JTSZ). "Twee keer per jaar houden we een presentatièweekend in podium 't Beest in Goes. Daar treden dan alle 25 groepen uit de hete provincie op! Wij zijn heel blij met de provinciale subsidie. Daardoor kunnen we een volwaardige jeugdtheaterschool creëren,' Leuke samenwerking In het tweede jaar krijgen de leerlingen naast toneellessen ook ondersteunende zang- en danslessen. Het derde jaar is een productiejaar. Josien: 'Dan werkt een groep een heel jaar met een regisseur aan een voorstelling. Die voorstellingen spelen ze minimaal drie keer. Dat proberen we ook op andere podia dan 't Beest te laten gebeuren. Ook buiten Zeeland. Wat ik heel erg leuk vind is de samenwerking met de muziekschool. Muzikanten van hen zetten we in bij onze producties. Zaterdag 23 april treden er bij voorbeeld drie talentvolle pianisten van de muziekschool op en tussendoor zijn er optredens van onze talenten. Ook bijzonder dit jaar is de voorstelling van de 12+ productiegroep uit Goes 'Foute Liefde". Dit stuk is.grotendeels geschreven door één van de leerlingen en is gebaseerd op eigen ervaringen." Het programma van het premièreweekend op 16 en 17 april is te vinden op www.jtsz.nl Sinds 1 april kunt u uw fietsroute digitaal plannen. Dus niet meer puzzelen met behulp van een grote papie ren kaart. Voortaan gewoon door het intikken van uw woonplaats, postcode of door plaatsennamen aan te klikken op uw beeldscherm. De fietsrouteplanner vindt u via www.fietsrouteplanner-zuid.nl Vlak of rustig Wat deze routeplanner speciaal toevoegt, is dat u routes kunt plannen over alle beschikbare wegen en dat u daarbij kunt kiezen voor bijvoorbeeld de vlakste, sportiefste of rustigste route. Of routes langs water en groen en via fietsknooppunten. Drie fietstips van Kees van Beveren Kees van Beveren, gedeputeerde Mobiliteit in Zeeland: 'Deze provincie is een fietsprovincie bij uitstek. Bijzonder ook, door de combinatie van wind, water, duinen, dijken en bossen. Wat dacht u bijvoorbeeld van de route langs de Oosterschelde op Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland? Of de route van Zoutetande door het duingebied naar Vlissingen en dan met de Fast Ferry over9 Op dit moment is fietsen in de Zak van Zuid-Beveland ook prachtig, want alles staat in bloei.' De komende tijd wordt benut om de fietsrouteplanner waar nodig verder te verbeteren en aan te vutten. U kunt daarbij helpen. Test daarom deze routeplanner en geef ons fouten en verbeteringen door via 'probleem melden' op www.fietsrouteplannQr-zuid.nl. Het streven is om de planner ook geschikt te maken voor smart phones, zodat u ook onderweg een route kunt plannen en informatie kunt krijgen over de omgeving waar u fietst. www.fietsrouteplanner-zuid.nl Provincie Zeeland Zeeland is verkeersonveilig! 'Zeeland is ruim en uitgestrekt, een groot gebied met weinig men sen. Dat lijkt veilig, maar is het met. Grotere afstanden en stille wegen maken dat men minder geconcentreerd rijdt. Het hoge aan tal verkeersslachtoffers, doden en gewonden brengt veel leed met zich mee.' En dat is ook de reden waarom Harry zich zo voor ver keersveiligheid inzet. Hij vindt gerichte educatie op scholen onmis baar 'Bewustwording van gedrag is een belangrijk punt bij verkeers veiligheid.' Verder ziet hij het belang van aparte fiets- en wandelpa den op onveilige routes als een van de oplossingen'om het aantal verkeersslachtoffers terug te dringen. 'Ook de inrichting van de openbare weg is van groot belang. Deze moet de weggebruiker dwin gen tot veilig gedrag. De nieuwe N57 bij Middelburg is daar een prachtig voorbeeld van.' Kom naar de Statenvergadering Op 15 april vindt de openbare Provinciale Statenvergadering plaats in het provinciehuis vanaf 9.30 uur. Zie ook: ps.zeeland.nl Profiel: Statenlid voor de SGP sinds 2007. Woont met zijn echtge note en twee kinderen al weer bijna tien jaar in Aagtekerke. Hier is hij als directeur aan de Jhr. W. Versluijsschool verbonden. Hij is een geboren en getogen Zeeuw, afkomstig van Noord-Beveland. Harry volgde de Pedago gische Academie in Gouda. Eerst stond hij enkele jaren voor de klas. Daarna was hij als projectconsultant" betrokken bij het op zetten van projecten in de gezondheidszorg en het onderwijs in Ne derland, Afrika en Oost-Europa. Harry van der Maas vindt dat Zeeland een provincie is van kan sen. 'Die moeten we meer benutten.' Hij is van mening dat we moeten investeren in een goed vestigingsklimaat voor ondernemers. 'Als overheid moet je een betrouwbare partner zijn die ondernemers de ruimte biedt. Denk mee met de ondernemer die wil investeren. De Provincie moet zich inzetten voor een betere bereikbaarheid van Zeeland. Goede onderwijsvoorzieningen zijn een voorwaarde voor nieuwe economische impulsen.' Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Jeroen van Opstal. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. Vanwege de openbare vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 15 april 2011 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De eerstvolgende Provinciewerk in uw huis-aan-huiskrant verschijnt op 27 april 2011Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15