economie 113 'Geld steeds vaker reden ontslag' 'Kopers moeten realistischer zijn' Ontheffing voor Delta Tour woensdag 13 april 2011 Vorm Bouw heeft nog lang. genoeg werk voor de vaste krachten, zoals hier in Spijkenisse, maar de vraag is voor hoe foto Marco de Swart/GPD DEN HAAG - Steeds meer werkge vers ontslaan vaste werknemers om hen vervolgens te vervangen door flexwerkers. Minister Henk Kamp (WD, Sociale Zaken en Werkgelegenheid) lijkt dat soort praktijken goed te keuren, stellen de vakcentrales FNV en CNV. Ze waarschuwen dat Kamp de be staande ontslagregels zo interpre teert en oprekt, dat er in feite een heel nieuwe ontslaggrond ('als het veel goedkoper kan, mag dat') dreigt te ontstaan. De kwestie komt vandaag ter spra ke in de Tweede K„We accepteren dat iemand ontslagen wordt als er geen werk meer is voor hem of haar. Maar heb je geen werk meer voor iemand als diens werk vervol gens door een flexkracht of uit zendkracht moet worden ge daan?", vraagt Catelene Passchier, hoofdbestuurder van de FNV Vak centrale. Hoeveel vaste krachten al zijn vervangen door flexwerkers, is onduidelijk. Maar de FNV zegt sinds begin dit jaar al meer dan too meldingen te hebben gekregen van bedrijven waar vaste krachten zijn vervan gen door flexwerkers. Vooral in de bouw zou het fenomeen snel op rukken, maar ook in andere secto ren komt het voor dat vaste krach ten plaats maken voor flexwerkers, die ze soms eerst zelf hebben inge werkt. Kamp ontkent dat er sprake is van nieuwe regels waaraan het UWV ontslagaanvragen moet toetsen. Volgens CDA-Kamerlid Eddy van Hijum breiden bedrijven het aan tal flexwerkers uit mede doordat de vakbonden het ontslagrecht niet willen versoepelen. „Werkge vers zoeken daardoor andere we gen." door Gert van Harskamp HUIZEN - De hypotheekvoorwaar- den worden strenger deze zomer. Volgens makelaars en huiseigena ren is de opeenstapeling van hypo- theekregels funest voor de woning markt. Morgen debatteert de Twee de Kamer er over. Algemeen Directeur Ron Bavelaar van de Hypotheekshop, een van de grootste hypotheekbemidde laars, is veel gematigder in zijn kri tiek. „Ten onrechte hebben consu menten gedacht dat een aflossings- vrije hypotheek niet afgelost hoef de te worden. Daar moet verande ring in komen." Een opmerkelijk geluid voor een hy potheekadviseur, wat is uw belang? „Geen een. Maar ik vind dat je rea listisch moet zijn." Waarom moeten de teugels aange trokken worden? „Zolang iemand zijn baan niet ver liest of niet gaat scheiden is er niks aan de hand. Een op de drie rela ties loopt echter spaak. Als je uit el kaar gaat, moet je de woning ver kopen en de boedel delen. Je zal maar vijfjaar geleden een huis ge kocht hebben met een aflossings- vrije hypotheek en de waarde van de woning is gedaald. Dan zit je met een restschuld. Financieel zijn dit allemaal geen problemen zo lang de huizenprijs stijgt. Dat is nu niet het geval, nu daalt de waar de van woningen al enkele jaren." Dus geen kritiek op de nieuwe maat regel? „Jawel, het is allemaal te snel. Waarom op dit moment alle nieu we hypotheken maximaal 50 pro cent aflossingsvrij maken? Met de ze maatregel wordt verhuizen na 1 augustus erg onaantrekkelijk. Men sen met een - grotendeels - aflos- singsvrije hypotheek die willen verhuizen en hun oude hypotheek willen meenemen, moeten ook in eens tot de helft van de waarde van de nieuwe woning aflossen. En deze maatregel komt precies op een moment dat er al geen huis wordt verkocht en de doorstro ming heel slecht is." Het kabinet laat de woningmarkt toch met rust? „Er worden maatregelen genomen die ervoor zorgen dat er steeds minder geleend mag worden, maar door de overdrachtsbelasting moeten mensen meer lenen dan de waarde van het huis. Een star ter heeft natuurlijk nooit voldoen de vermogen om die 6 procent ver- huisbelasting te betalen. Schaf die overdrachtsbelasting voor starters af Dat verdient zichzelf terug, om dat bestaande woningbezitters hun huis gemakkelijker kunnen verkopen. Je zou zelfs de hypotheekrenteaftrek geleidelijk kunnen afschaffen. Ik denk niet dat het veel problemen oplevert." Aardappelen (droog, uit de schuurfrites geschikt, 40 mm opw: €18,50 - €22,50 rustig; export: 40 mm opw: 20,00 - 23,50 rustig, 35/40 mm opw: geen over eenstemming. Zaaiuien klasse II, uit de schuur30%: €17,00 - 18,00 flauw; 60%: 18,00 - 20,00 flauw. TarWe maal: 222,50, voer: 215,00 Bruine Bonen 600,00 - 650,00 Blauw maanzaad geen notering Kapucijners 225,00 Karwijzaad 1400,00 Brouwgerst Geen handel Voergerst 180,00 Fourage (uit de schuur, per ton) weidehooi kleine balen: 120,00, dijkhooi, grote ba len: 110,00, Engels raaigras, grote ba len: €155,00, tarwestro, grote balen blank: €92,50 - 100,00, Tarwestro, gro te balen, donker: €82,50 - €90,00. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van de ZLTO www.zlto.nl Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om een ontheffing te verlenen van de Wegen-verkeerswet en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens voor het houden van de wielerwedstrijd Delta Tour op 10, 11 en 12 juni 2011. Toelichting De wedstrijd op vrijdag 10 juni wordt verreden binnen de bebouwde kom van Vlissingen, De wedstrijd op zaterdag 11 juni wordt verreden tussen 12.30 uur en 17.30 uur en omvat de volgende wegen in Midden- en Noord-Zeeland:" N663 (Middelburg-Veere), N255 (Kats-Kamperland), N256 (Goes-Zierikzee), N257 (grens Noord-Brabant-Grevelingendam], N656 (Tholen-St. Philipsland], N658 [Nieuw Vossemeer- St. Annaland), N659 (Rilland-Tholen), N286 (grens Noord-Brabant- Stavenisse), N289 (grens Noord-Brabant-Goes], N670 (Goes-Yerseke), A256 (A58- Goes). De wedstrijd op zondag 12 juni wordt verreden tussen 12.00 uur en 17.00 uur en omvat de volgende wegen in Zeeuws-Vlaanderen: N675 (Breskens-Zuidzande). N674 (Oostburg-Cadzand), N251 (Draaibrug-Eede), N252 (Sas van Gent-Terneuzen), N253 (Slüis-Schoondijke), N682 (Hoek-Terneuzen), N686 (Sluiskil-Axel) en N62 (Zetzate-A58). Inzien besluit Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 14. april 2011 tot en met 26 mei 2011 ter inza ge in het Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 6, te Middelburg, öp werkdagen van 09.30 - 16.30 uur. Voor het inzien buiten kantooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van fèr inza ge gelegde stukken, kunt u zich wenden tot dhr. W.W. van de Kreke, telefoonnummer 0118-631065. En/of Infrabeheer, telefoonnummer 0118-631080. Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot en met 26 mei 2011 tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit. Voorlopige voorziening Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de voorzienin- genrechter van de Rechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13