6| DNeeUjeJam Kasseien/ BioemaUjfcen/ dinsdag 12 april 2011 Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buitengebied@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Vormgeving: Esther Léon Neeltje Jans circa 13.30 uur Voor Neeltje Jans hoefje geen reclame meer te maken. Iedereen kent de charmes voor dit eiland op de grens van Oosterschelde en Noordzee. Zet de auto op de onverharde parkeerplaats aan de Noordzeekant en wandel naar de weg. Je ziet de wielrenners al van heel ver aankomen. Hopelijk staat de wind gunstig, zodat het peloton uit elkaar geblazen wordt. Dan komt er niet één grote groep, maar komen er vele kleine groepjes aangefietst. Als ze bij je zijn, rijden ze bijna over je schoenen. Goed voor vele minuten kijkgenot. Ook hier zorgt een verrekijker voor extra kiikgenot. Als je er al jaren woont, zou je het bijna uit het oog verliezen: Zeeland is prachtig. Ook als er wielrenners over 's Heeren wegen racen. Italiaanse sportjournalisten die vorig jaar verslag deden van het door Zeeland rijdende Giro-peloton, waren lyrisch over het Zeeuwse landschap. „Wat is het hier prachtig. Ik kom hier zeker terug op vakantie", lieten vele paparazzi optekenen in de Middelburgse Nieuwe Kerk, voor de gelegenheid het perscentrum van de Giro. De ZLM tour komt zaterdag ook langs veel van dat Zeeuws schoon. De PZC geeft u wat tips waar u de internationale wielerwedstrijd voor renners tot 23 jaar prachtig kunt aanschouwen. Stoeltje mee, een thermosfles koffie of thee, of iets koelers, en genieten maar. Geersdijksekaai bij Geersdijk circa 13.10 uur Hier kun je prachtig turen over het Veerse Meer en zie je de wielrenners al van verre aankomen. Ze komen van Geersdijk en schieten de kasseistroók van Geersdijksekaai en verderop de Kaaidijk op. Dat is goed voor minimaal vierhonderd meter spectaculair wielrennen: stuiterende fietsen, klepperende kettin gen, glibberende wielen, wegrijdende groepen en soms ook - helaas - valpartijen. Tip: neem een verrekijker mee. foto Kees Korstanje Overige foto's Willem Mieras 's-Heer Hendrikskinderen circa 14.35 uur of later Zuid-Beveland heeft een overdosis aan mooie dijkjes en weeltjes. Op deze foto wurmt het peloton zich over een dijkje bij 's-Heer-Hendrikskinderen. Het prachtige plekje is inwisselbaar voor dijkjes bij Nisse, 's-Gravenpolder, Kapelle, Kloetinge, enzovoort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62