2 Je moet even bukken bij het binnengaan, maar achter het deurtje heb je een zee van ruimte. Een yurt is meer dan zomaar een tent. Dit traditionele onderkomen van de Mongolen uit Centraal-Azië is op steeds meer plekken te huur. Op boeren- rustcamping De Kermisrose in Nieuwerkerk staan er vier. Ytirü Ut Ui dinsdag 12 april 2011 Het groen aan dé bomen is nog minnetjes. De akkers zijn nog kaal. Toch wordt er al volop gekampeerd op Schouwen-Duiveland. Middenin de polder vlak bij natuurgebied Het Dijkwater ligt minicam- ping De Kermisrose - Zeeuws voor Pioenroos - van André en Jacqueline Slootmaker. Het is nog vroeg als negen vriendinnen zich klaarmaken voor de rit naar huis. Het weekend zit er op, mórgen begint een nieuwe werk week. „Heerlijk om even helemaal niets te moeten", vindt Willemijn. De dames kennen I SBjj jp ZéÉy- elkaar van de middelbare school in Boxmeer en maken elk jaar een uitstapje. Twee van hen organiseren het uitje. De rest iaat zich Verras - sen. „Dat is goed gelukt. Het is heel bijzonder om in een yurt te slapen. In de tent is geen stroom, water koken doe je op de houtkachel. En vanuit je bed kan je naar de sterren kijken." Ze wilden iets bijzonders voor hun gasten, zegt André die rondom de camping hoofd zakelijk bloemkolen verbouwt. „Stacaravans zie je overal. Na een zoektocht op internet stuitten we op de Mongoolse nomadentent." Nu staat op vier van de acht kampeerplaatsen op de minicamping een yurt. Spreek uit: joert. Deze traditionele nomadentent is rond. Sober aan de buitenkant. Zeer kleurrijk van bin nen. Helblauw doek steekt scherp af tegen het houtwerk dat is geschilderd in de traditionele Mongoolse kleuren oranje, rood en blauw. Naast het schilderwerk op het voordeurtje vallen de fraai beschilderde latten van het houten frame op. Over dit frame zitten verschillende lagen vilt en doek. Een goede bescherming tegen de kou, maar ook tegen de zomerse hitte. „En een hele klus om op te bouwen", vertelt André. „Met vier man zijn we toch zeker ander halve dag bezig. Dan staat alles op zijn plek." Onder het doorzichtige stuk zeil op het hoogste punt van de tent vinden de gasten twee stapel bedden met ruimte voor zes personen. Rechts ervan een houtkachel met oliestel. Buiten staat voor elke tent een apart gebouwtje met douche, toilet en koelkast. „Een pluspunt", vindt kampeerster Willemijn. „Echte bedden, die opgemaakt waren bij aan komst. Eigen sanitair, maar verder even geen luxe. De föhn bleef in de tas. We kwamen op onze naaldhakken en verlaten de camping met laarzen. Lekker back to basic." Elian van't Westeinde Jacqueline Slootmaker (midden) van minicamping De Kermisrose

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58