sport 125 Louis zei: 'Als ik jou was, zou ik het gewoon doen' §rijs te gaan fêFJii Sterrenelftal Blauwe doffer bezorg! Buijsse zege Elmont ontbreekt ook op EK 13 2 Dieleman scoort drie keer en krijgt een negen dinsdag 12 april 2011 Cuillaume Elmont (-81 kilo) meldde zich half maart al af voor het EK in Istanbul. Hij blesseerde zijn elleboog in februari, toevallig ook in Diisseldorf. per 11-04-; 1 Lodewijkvan Keeken IJzendijke 2 Timmy Goossens 3 Maarten Griep 4 Peter Dieleman Rachid Bouhoudane 6 Morad Bobouh 7 Niels Kole 8 PieterdeMunnik 9 Mariusz Mosiej 10 Dominique Verlinde Terneuzen Maarten de Groene Philippine 12 Tom Blomaard Frank van der Helm Philippine Heinkenszand Zaamslag Vosmeer Zeel. Middelburg Wemeldinge DFS Kwadendamme Bruse Boys Zierikzee klasse goals factor totaal ;!L 5A zon 31 1 I 31 SA zon 28 1 28 3A zat 18 1,5 27 1C zat 1 2 If 26 4B zat 26 i 1 26 3A zon 17 1,5 25,5 4A zat 23 r mi 23 3 A zat 15 1*1 22,5 5B zon 22 1 ff 22 2E j zon 14 1,5 21 5A zon 21 1 21 ic i zat 10 20 zat 20 1 20 mmmmmmmmimmmmmmmgmmmmmmmffimmmmmmmmmmmmmmmtmmsmmmmmmmmmsmmmegsm door Theo Brinkman MÜNCHEN - Ja, natuurlijk vroeg Andries Jonker zich zaterdag af of hij wel op het verzoek van Bayern in moest gaan. Of het geen 'ver raad' aan Louis van Gaal zou zijn als hij de ontslagen trainer tot het eind van het seizoen zou opvol gen. De 'goedkeuring' van Van Gaal gaf de doorslag. Zodat Jonker, oud-trainer van FC Volendam, MW en Willem II, zich nu voor een paar weken hoofdtrainer van Bayern München mag noemen. Zaterdag, na de 1-1 tegen Nürnberg, besloot Bayern Mün chen Louis van Gaal per direct te ontslaan. Om vervolgens diens trouwe assistent Jonker te vragen of hij het de laatste weken van het seizoen wilde overnemen. „'Laat me er een nacht over nadenken', heb ik tegen het bestuur gezegd", vertelt Jonker vanuit München. „Ik heb daarna overlegd met mijn vrouw, met Louis, nog eens met mijn vrouw en nog eens met Louis. Ik wilde niet dat het onze vriendschap zou schaden. Louis zei letterlijk: 'als ik.in jouw schoe nen zou staan, zou ik het doen'. Hij heeft bij hoog en bij laag verze kerd dat onze vriendschap er niet onder lijdt. Dat was voor mij heel belangrijk." Andries Jonker Jonker - (48) kwam in 2009 met Van Gaal naar Bayern München. Eerder werkten ze samen bij de KNVB (Van Gaal als bondscoach, Jonker in een 'bureaufunctie') en bij Barcelona (als hoofd- en assis tent-trainer). In München teken den de twee een contract tot de zo mer van 2011. Later werd dat open gebroken en verlengd tot de zo mer van 2012. De teleurstellende prestaties in het huidige seizoen zorgden er voor dat Bayern onlangs besloot om toch komende zomer al te breken met Van Gaal. Hij mocht nog wel het seizoen afmaken, maar zou daarna vertrekken. Jupp Heynckes werd inmiddels gestrikt als zijn op volger. Met Jonker wilde Bayern wél door gaan. Niet als assistent-trainer ('Heynckes neemt zijn eigen assis tent mee') maar in andere func ties. „Trainer van het tweede elftal en samen met twee anderen lei ding geven aan de jeugdoplei ding", zegt Jonker. Afgelopen vrij dag gaf hij zijn jawoord aan de club. „Een dag later wordt het 1-1 in Nürnberg en vragen ze me om het seizoen af te maken als hoofd trainer. Het zijn rare dagen." Hoewel hij niet eerder in zijn car rière hoofdverantwoordelijke was bij een internationale topclub, zegt Jonker niet blij te zijn. „Nee, zeker niet. We zijn samen aan een klus begonnen - niet alleen met Louis, maar ook met de andere col lega's in de technische staf - en hebben in het eerste seizoen heel veel succes gehad. Als het dan in het tweede jaar zo afloopt, is dat natuurlijk heel teleurstellend." De komende weken staat Jonker maar één ding te doen: zorgen dat Bayern zich plaatst voor (de voor ronde van) de Champions League. Bayern staat momenteel vierde en moet minimaal derde worden. door Fred Rabout OOSTBURG - In 2002 verkocht Mar cel Buijsse vrijwel al zijn 'materi aal'. In 2008 mocht hij zijn werkza me leven in loondienst beëindigen en werd er weer geïnvesteerd in nieuw, goed materiaal. Éénmaal in de vut openbaarde de duivenmi- crobe zich weer in alle hevigheid. „Het is zaak om dan uit dat gekoch te materiaal weer een eigen stam op te bouwen." Daarmee lijkt hij goed bezig. Vorig seizoen werden al de nodige prij zen gepakt. Buijsse, in het verle den goed voor vijf provinciale ze ges, is echter een routinier in de duivensport en komt ongetwijfeld terug op het niveau van weleer. Een eerste succes in 2011 is er al. Afgelopen zaterdag op het vitesse- concours vanuit Niergnies zorgde een blauwe, driejarige doffer, die een week op weduwschap zat, voor dat eerste succes. Ze kwamen overigens met z'n tweeën van over 't Grote Gat, de plek waar ze van daan moeten komen om 'vroeg' te zijn. Buijsse: „De eerste raakte geen plank, de tweede werd door de felle wind gedwongen een extra landingsrondje te maken. Dat betekende dat mijn eerste 21 seconden eerder in de klok zat dan mijn tweede." Het maakte niet al te veel uit, want in de vereniging (PV de Snel- vliegers) pakt Buijsse de eerste vier, in het Samenspel de eerste drie. Een topuitslag dus voor de man die er 35 in de mand had ge stopt en in zijn vereniging 23 keer in de uitslag staat. De winnende doffer was zijn derde getekende. De vader van de 'blauwe' kwam via het hok van Jan en Peter de Krijger bij Buijsse terecht. Buijsse gaat zich de komende ja ren vooral richten op de mid- en dagfond. De vitesseconcoursen zijn uiteraard noodzakelijk om de renstal voor die langere concour sen voor te bereiden en „het vites- sespel blijft me boeien." Voor het concours vanuit Nierg nies werden 12.882 duiven inge- korfd inclusief 2381 trainingsdui ven. Komend weekend staat het derde vitesseconcours op de rol. MIDDELBURG - De 5-1-zege op Ter- neuzense Boys zaterdag was in drukwekkend. Zaamslag kende in de derby geen genade met de 'buurman'. Het sterke optreden is terug te zien in de cijferwaarderingen. De zaterdag-eersteklasser haalde een ongekend hoog teamgemiddelde: tien spelers scoorden een acht, ter wijl één speler met een negen werd beloond. Die ging naar Peter Dieleman. De spits maakte drie treffers. Bij Kloetinge en VC Vlis- singen waren ook enkele hoge no teringen. Zo kregen Björn Quartel, Michel Maaskant, Sinan Coban en Youssef Ahrouch een acht. lrroon 7o inn Anlzt-or foto Robert Vos/ANP net daarvoor brons had gewonnen tijdens een Grand Prix. Op de maandag na het toernooi sparde ze met de Mongoolse Munkhzaya Tsedevsuren en ging ze na een mis lukte aanval door haar rechteren- kel. Na een mri-scan in Rotterdam kreeg ze van dokter Heijboer te ho ren dat ze haar voorste buiten band had afgescheurd en dat haar binnenband was ingescheurd. Direct nadat de diagnose was steld, had Willeboordse nog hoop op deelname aan het EK. Maar zondag besloot ze, na over leg met bondscoach Marjolein van Unen, om toch niet te gaan. „Ik kan wel weer alles en word niet ge hinderd door die enkel, al doet-ie nog wel zeer als ik tijdens trainin gen een grondgevecht aan ga. Maar ik heb pas afgelopen week weer een volledige trainingsweek gedraaid en moet vaststellen dat ik nog niet helemaal fit ben voor een EK. Het toernooi komt net iets te vroeg." Daarbij komt dat de Europese titel strijd in Turkije van ondergeschikt belang is in het olympische kwalifi catietraject. De ranglijstpunten die op het EK verdiend wordèn, tellen voor plaatsing voor Londen maar half mee. Alle punten die op de toernooien daarna gepakt worden, worden wel volledig meegerekend bij het opmaken van de ranking. „Dus hoe jammer deze afzegging ook is, er zijn belangrijkere wed strijden voor mij. Ik leg mijn prio riteiten nu ergens anders, omdat ik nog één keer naar de Spelen wil." Willeboordse, die in 2008 in Peking olympisch brons won, zal in aanloop naar Londen 2012 al leen nog maar deelnemen aan het WK in Parijs, Grands Prix en Grand Slams. Ze zal op 7 mei haar rentree maken in Bakoe, de hoofd stad van Azerbeidzjan. De Zeeuwse is bij haar kwalificatie voor de Spelen overigens niet al leen afhankelijk van haar eigen prestaties. Als Willeboordse en Van Emden op 30 april 2012 bij de beste veertien judoka's van de we reld horen - nu zijn ze de num mers vier en vijf- heeft Van Unen een luxeprobleem. Ze mag immers maar één judoka per gewichtsklas se naar Londen sturen. En wan neer beiden in de top veertien staan, hoeft ze niet automatisch voor de hoogst geklasseerde te kie zen. ELFTAL VAN DE WEEK (VC Vlissingen) Cijfer: 8 Jorin Missu (Zaamslag) Cijfer: 8 Peter Dieleman (Zaamslag) Cijfer: 9 ,Sinan Coban (VC Vlissingen) Cijfer: 8 4) Arjen Hamelink r (Zaamslag) Cijfer: 8 2Björn Kwartel V (Kloetinge) I Cijfer: 8 3AJeroen van Ommen pCPC) Cijfer: 8 Youssef Ahrouch Jorgvan 1 Nieuwenhuijzen (Hoek) Cijfer: 8 Michel Maaskant (Kloetinge) Cijfer: 8 /^ySMariodeFouwVv®/ s an Oskan Cakir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55