zeeland21 65 inwoners in Graauw zijn' anton damen cóoisc'tevrouw Stichting Red onze Polders verstrekt in Ledeitheater Kamercommissie extra argumenten Tom de Witte geeft advies voor de tuin Twee slechtvalkjes in watertoren geboren KreekRock Mini met internationaal tintje Lezing over autisme en verslaving www.binnenuit.nl 8 ms dinsdag 12 april 2011 kunstenaars werken dit jaar mee aan de Kunstroute Craauw. Hun werk is te bekijken op 25 verschillende adressen in Craauw, Emmadorp, Paal, en Zand berg. De kunstenaars hoeven niets te betalen om mee te mogen doen aan de Kunstroute in Craauw en omgeving. Ook de bezoekers mogen overal gratis een kijkje komen nemen. OOSTBURG - De bioscopen zitten al weken vol met dames, die de film Gooische Vrouwen willen zien. Het Ledeltheater in Oostburg geeft dames (heren ook) de gelegenheid de rolprent op bijpassende 'deca dente' wijze te beleven op zondag 17 en woensdag 20 april. De film begint beide dagen om 20.30 uur. Vooraf kunnen arrangementboe- kers een meergangenmenu genie ten in restaurant het Stadhuis of eethuis De Smickelaer. Voor de film begint is er nog koffie of thee met wat lekkers en na afloop kan een glaasje bubbels (of jus d'oran- ge) worden gesavoureerd. Het Gooische Vrouwen Arrange ment kost 29,50 euro. door Wout Bareman TERNEUZEN - Staatssecretaris Henk Bleker (economie, landbouw en in novatie) heeft in zijn recente brief aan de Tweede Kamer ten onrech te een aantal argumenten tegen de ontpoldering van de Hedwigepol- der onbelicht gelaten. Dat constateert de stichting Red onze Polders in een brief aan de vaste Kamercommissie van EL8d. Op donderdag 28 april overlegt de commissie met de staatssecretaris over het schrappen van de ontpol dering. Het stichtingsbestuur wijst erop dat toenmalig minister Verburg in april 2009 nog aanstipte dat er, bij onvoldoende draagvlak voor ont poldering, gekeken kon worden naar alternatieven op andere loca ties. De zogenoemde habitatricht lijn biedt die mogelijkheid. Het bestuur vindt het 'vreemd' dat Bleker die ruimte in de richtlijn in zijn brief aan de Kamer onbespro ken laat. De brief: „De plannen voor de Grevelingen en het Volkerak/Zoommeer zijn mogelij ke projecten, die als natuurherstel voor de Westerschelde gezien kun nen worden. Bovendien laat de richtlijn de termijn open, waarbin nen compensatie of herstel plaats moet vinden." Terloops verwijst het stichtingsbestuur naar het re cente besluit van de Zeeuwse Mi lieufederatie en het Zeeuwse Land schap vanwege het gebrek aan vol doende draagvlak niet langer te pleiten voor ontpoldering van de 'Hedwige'. Ook de commissie Ca- lon, die onderzoek deed naar de bestuurskracht van de provincie Zeeland, stelt vast dat de grootscha lige invoering van de ecologische hoofdstructuur enb ontpoldering in Zeeland 'omstreden' is. Red on ze Polders noemt dat 'steun uit on verwachte hoek'. De actievoerders reizen op 28 april per bus af naar Den Haag om het overleg in de commissie bij te wonen. ZEEUWS-VLAANDEREN In het kader van de Nationale Tuin ontwerpdag geeft tuin- en land schapsarchitect Tom de Witte gra tis advies over de inrichting en be planting van de (moes) tuin. De inloopspreekuren zijn vrijdag 15 april van 10.00 tot 12.00 uur in de bibliotheek in Hulst, van 13.30 tot 16.00 uur in de bibliotheek in Axel en zaterdag 16 april van 10.00 tot 12.00 uur in de bibliotheek in Oostburg. AXEL In de nestkast boven in de waterto ren van Axel zijn in het weekeinde twee jonge slechtvalken uit het ei gekropen. In december vorig jaar werden twee webcams in en bij de nestkast geplaatst. Daardoor is het mogelijk de slechtvalkfamilie de klok rond te volgen. Er moeten nogt twee eieren uitkomen. Te zien via www.landvanaxel.eu of via www.natuurkanaal.nl WESTDORPE In de Chillsoos aan Kapittelstraat 4a (naast de sportvelden) in West- dorpe wordt vrijdag het internatio nale festival KreekRock Mini ge houden. Naast drie lokale bands - As We Fall Down uit Terneuzen, Dread uit Hulst (beide metal) Sha meless Lies uit Terneuzen (rock) heeft de organisatie rockband Feel About uit Tel Aviv gecontracteerd. De Israëlische band treedt tijdens de Europese tournee twee keer op in Nederland. Aanvang: 19.30 uur. HEINKENSZAND In het kader van de Autismeweek houdt de NVA-regio Zeeland mor gen, woensdag 13 april, vanaf 19.30 de lezing Autisme en Verslaving in De Stenge in Heinkenszand. De le zing wordt gegeven door dr. Bram Sizoo. Aanmelden kan bij Esther Kok van 19.00 tot 20.00 op 0118- 418863 of e-mail esther.nature- child@hetnët.nl. Deelname kost vijf euro per persoon. nieuwe collectie 4.55a k-, feY/i*. §&d.óbtv V-aanderen') Kunstenaars zetten de deur van hun atelier open tijdens de Kunstroute in Graauw, Zandberg, Paal bers gratis terecht. en Emmadorp. Twee dagen lang kunnen kunstliefheb- foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53