Buurtcentrum welzijn Hulst 'Meer bezoekers dan er 2oI zeeland buiten meubelen SuperKOEL Aanpassing bouwplan Sint Jansteen succesvol www.binnenuit.nl binnenzonwering www.binnenuit.nl PROJECT Om langer zelfstandig te wonen regioagenda BIJZONDERHEID Voor het eerst zijn dit jaar ook in de kerk van Graauw kunst werken te bewonderen tijdens de Kunstroute en wel van de Vlaamse kunstenaar Jan D'Olieslager. RMDO Sluis: subsidie is nooit vanzelfsprekend dinsdag 12 april 2011 nieuwe collectie door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil middelbare scholieren en uitke ringstrekkers in gaan zetten als vrijwilliger, om te bewerkstelli gen dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig thuis kunnen wonen. De gemeente roept de hulp in van een adviseur van het minis terie van Welzijn, Volksgezond heid en Sport om dit project 'wel zijn nieuwe stijl' te helpen opzet ten. „We willen de gemeente opde len in vijf gebieden en daar teams voor formeren met de be doeling kernen en wijken levens loop bestendig te maken", zegt wethouder Frank van Driessche. „Het droombeeld daarbij is ver der, dat de sociale samenhang en de sociale veiligheid worden ver sterkt." Zorgvoorzieningen zoals de thuis zorg en een service als Tafeltje Dekje zijn reeds bestaande voor zieningen die uiteraard hun plek krijgen in het project. Daarnaast gaat het om andere diensten waarbij het de bedoe ling is zoveel mogelijk te voldoen aan vragen van de buurt. In elk van de vijf gebieden komt een centrum voor buurtdiensten. Het is nu nog niet duidelijk of dat buurtcentrum ook een feitelijk kantoor zal zijn. Vast staat wel, dat in het buurtcentrum vraag en aanbod van de burgers bij elkaar komt. Uitgangspunt is daarbij, dat pas professionele hulp wordt ingeschakeld als het echt niet an ders kan. De gemeente werkt in het project welzijn nieuwe stijl samen met de Stichting Welzijn Hulst en Zorgsaam Thuis. Nieuwe diensten die de initiatief nemers in het leven willen roe pen zijn volgens Van Driessche een was- en strijkservice, een boodschappendienst en een klus- sendienst. „Het kan soms om he le simpele dingen gaan, zoals de vuilnisbak klaar zetten aan de straat." Een van de onderliggende rede nen voor het project is het hoofd te bieden aan de terugloop van het voorzieningenniveau als ge volg van bevolkingskrimp en be zuinigingen. Het plan wordt dan ook uitgevoerd met de bestaande middelen die de gemeente van het rijk krijgt voor de uitvoering van de Wet Maatschappelijke On dersteuning. Het streven is vol gend jaar een start te maken met de buurtcentra. Binnenkort zijn er voorlichtingsbijeenkomsten voor de gemeenteraad en de ad viesorganen van de gemeente. Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. ^DINSDAG 12 APRIL AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Joke ren, biljarten, yoga 50+; Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aero bics; 14.45 uur: Koersbal; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, sjoelen; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Koersbal; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO jokeren; HEIKANT - 'tHeike, 14.00 uur: Ouderen- koor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De bovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en joke ren, bridge, cursus kunst; 16.00 uur: Buro Bot;19.30 uur: Stijldansen, Bij de Bron, bij eenkomst SP; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Bingo; Den Dullaert, 13.15 uur: Sportstudio Anne ke Hamelink; 13.30 uur: Bridge; Hulst in Beweging wandelproject; 18.30 uur: Uni hockey; 19.30 uur: Hulster gemengd koor20.00 uur: Volleybal; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Biljar ten, sjoelen, welfare; KOEWACHT - De Lange Akkers, 10.30 uur: H. Misviering; 12.00 uur: Thema maal- tijd;15.00 uur: Gymnastiek; 18.30 uur: Koffie met SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SCHOONDIJKE - Zaal de Maoneblusser, 19.30 uur: Bridge; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Computeren, bloemschikken; 13.00 uur: Biljarten;13.30 uur: Ouderenkoor, sjoelen; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 20.30 uur: Gregorius koor; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Engels; 13.30 uur: KBO kaarten, biljar ten; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.00 uur: Biljarten, bridge; 13.30 uur: Handwerken, soos; 19.00 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Kameleon, 14.00 uur: Vrouwenhobby club; 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Conco rdia, 13.30 uur: KBO koersbal; WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Gymnas tiek; IJZENDIJKE - Café Hofzicht, 19.30 uur: Bij eenkomst videoclub Zeeuws - Vlaande ren; ZUIDDORPE - SOKA PLUS, 14.00 uur: Kof- fiemiddag. door Jeannette Vergouwen Door Graauw en omge ving fietsen en wande len zaterdag en zondag weer honderden men sen langs ateliers om het werk van tientallen kunstenaars te bekijken. De Kunstroute is het eerste kunst evenement van het jaar en dat ziet de organisatie als een troef „Het warme onthaal is belangrijk. Veel mensen vinden het fijn om bij mensen thuis naar schilderijen of beelden te kijken en een indruk te krijgen van hoe er gewerkt wordt. Dit weekend lopen er meer mensen door Graauw dan er inwo ners zijn", vertelt Marleen Wou ters namens de organisatie. De Kunstroute onderscheidt zich van andere manifestaties door zijn lage drempel. Deelname kost kun stenaars en bezoekers niets en de bezoekers kunnen gratis hun ei gen route bepalen. „Er zijn men sen die elke jaar andere ateliers uit zoeken. Ze kunnen hun keuze ma ken aan de hand van de routebe schrijving. Twee dagen van 12.00 tot 17.30 uur is het mogelijk een kijkje te nemen bij 65 deelnemers, verspreid over 25 adressen in Graauw, Emmadorp, Paal, en Zandberg. De routebeschrijving is te vinden bij de horeca en bij het VW Hulst. De lijsten zijn vanaf 15 april verkrijgbaar", laat mede-orga nisator Rita laberg weten. Het thema is, nu de regering op al le fronten snijdt in de cultuursec tor, heel toepasselijk: 'Kunst na de crisis'. Dat er veel nieuwelingen bij zijn, is volgens Rita Jaberg en Marleen Wouters het resultaat van mond tot mond reclame. Marleen zoekt ook elk jaar zelf nieuwe mensen. „We streven ernaar dat alle discipli nes vertegenwoordigd zijn. Ik denk aan schilderijen, grafisch werk, fotografie, beelden, kera miek en literatuur. Het is grappig dat de twijfelaars van voorgaande jaren, nadat ze de kunstroute een keer hebben bekeken en het sfeer- Ed van den Bergen maakte met Joop van Aert een fotoreportage over mensen aan de Belgische kust. „Daar gebeuren wonderlijke dingen. We hebben mensen gefotografeerd, meestal oud en genietend van het leven, de zon, de zee. De serie die we doorlopend op Oude Kaai 42 to nen heet: Met een glimlach naar het leven." door Harmen van der Werf SINT JANSTEEN - Projectontwikke laar AM Zeeland heeft het plan voor nieuwbouwwijk Oversprong in Sint Jansteen onder druk van de moeilijke woningmarkt aange past en dat lijkt resultaat op te leve ren. Het bedrijf is afgestapt van het idee dat er bijna alleen twee onder-twee-kappers moeten ko men. Vrije kavels zijn er nu ook te koop. Zaterdag bleek daarvoor op vallend veel interesse, meldt mar keting manager Lino de Jong van AM Zeeland opgelucht. Het bedrijf hield open dag waarop dertig mensen kwamen. De Jong: tje hebben geproefd, nu wel mee doen. De mensen die al een of meerdere keren hebben meege daan, vertellen het aan collega's en zo wordt de lijst met liefhebbers steeds langer en we larderen de beeldende kunst ook steeds meer met muziek en literatuur. Onze deelnemers vinden gewoon dat ze erbij moeten zijn en hun enthou siasme zorgt voor de meeste ver nieuwing." Bijzonder dit jaar is dat ook de kerk haar deuren opent voor de kunstroute. Jan D'Olieslager, een van de vele Belgen die meedoen aan de route, toont daar een vorm van iconen, die hij zelf My-conen noemt. Rita en Marleen weten op voorhand dat het weer twee dagen feest wordt in Graauw. „Als ook het weer een beetje meewerkt, zit ten we gebeiteld." Meer informatie over de Kunstrou te Graauw is te vinden op inter net: kunstroute-graauw.webklik.nl Gerry Keja woont sinds september 2010 in Hengstdijk. Zij is weg van de rust, de ruimte, de luchten en de natuur van Zeeuws-Vlaanderen. „Ik beoefen twee disciplines: beelden maken en schilderen met acrylverf. Ik neem deel aan de Kunstroute om wat meer bekendheid te krijgen in deze streek. Ik exposeer in Galerie Terra Groda. Kristine Van Nuffel is Belgische en een keramiste in hart en nieren. Zij woont in de polder tussen Hulst en Graauw en volgt het buitenleven. „Ik heb een grote voorkeur voor die ren en nu ben ik bezig met een se rie koeien." Zij maakt kleine kerami sche beelden en vormt, bakt en werkt deze helemaal zelf af. Zij ex poseert op Dorpsstraat 42. „Een aantal van hen had gerichte belangstelling voor vijf kavels van 700 a 800 vierkante meter. De ver wachting is dat ze ook op korte ter mijn toehappen." Dit succes wijst erop, stelt de manager, dat de hui dige markt 'een diverser aanbod van huizen' vraagt. AM Zeeland denkt ook aan de bouw van senio renwoningen in de wijk. De ont wikkelaar moest in actie komen. Van de twaalf twee-onder-één kappers in aanbouw zijn er slechts drie verkocht en twee in optie. En dat ondanks de korting van 10.000 euro die kopers krijgen, waarmee de prijs per huis tot 224.000 euro vrij op naam is gezakt. OOSTBURC - Het Sluise gemeente bestuur moet bij elke subsidieaan vraag goed kijken wat de vragende club of instelling met eerdere subsi dies heeft gedaan, of dat iets heeft opgebracht voor de gemeenschap en of het noodzakelijk is opnieuw subsidie te verlenen. Dat vindt de Raad voor Maatschappelijke en De mografische Ontwikkeling Sluis, die het huidige subsidiebeleid heeft onderzocht. De raad advi seert ook om het subsidiebedrag nooit hoger te maken dan een kwart van de begroting van de aan vrager en wil dat de doorlooptijd tussen aanvraag en verstrekking korter en eenvoudiger wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52