Leegloop bij De Poort van Sluis is Steinerschool 181 zeeland DAGvandeCARDIOLOGIE --isSssssss- Lonken SLUITING Vrije school gaat vrijwel zeker dicht CONCEPT Woonaccessoires diverse winkels op één plek afrekenen -*SSSSSöS3-t almanak pzc.nl/webwinkel James Last in Holland dinsdag 12 april 2011 Bruggelingen Emily (links bovenaan de roltrap) en Louise zijn beiden 16 en doorgewinterde shopaholics. „We zijn Brugge af en toe beu en dan is het plezant om naar Sluis te komen. Dit is een mooie winkelpassage." door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Rudolf Steiner school in Terneuzen gaat vrijwel zeker dicht. Van de 26 leerlingen verlaten er nog tijdens dit school jaar én na de zomervakantie zeker twintig de enige vrije school in Zeeuws-Vlaanderen. Dat blijkt uit de enquête, die de overkoepelende Stichting De Vrije School Den Haag onder de ouders hield. „Het vinden van een fusie partner is vanwege de zorgwekken de situatie nagenoeg uitgesloten. En als je dan ziet dat alleen de ouders van de jongste leerlingen aangeven dat zij hun kinderen op onze school willen houden, wordt de speelruimte wel heel erg klein", zegt directeur-bestuurder Artho Jansen van De Vrije School Den Haag. „Ik ga er niet alleen over, maar het ziet er naar uit dat het einde verhaal is. Woensdagavond besluit het bestuur." De school wijt de situatie aan 'krimp', maar volgens een aantal ouders laat ook de kwaliteit van onderwijs veel te wensen over. Een flink aantal leerlingen verlaat de Rudolf Steinerschool (voor heen de Zonneschool) nog voor het einde van dit schooljaar. Zo ook de twee zoons van Marjolein van Opdorp. „Mijn kinderen gaan na de paasvakantie al naar een an dere school", vertelt ze. „Samen met nog zeven leerlingen doen ze daar nu allerlei tests. We kregen meteen de bevestiging van wat wij al vermoedden: onze kinderen lo pen achter ten opzichte van leef tijdsgenoten. Ik hoorde kinderen van andere scholen sommen op- reutelen, die ik uit de mond van mijn zoon (ro) nog niet hoor. Er is gewoon een gebrek aan middelen om nog kwalitatief goed onder wijs te geven." Het bestuur van de Steinerschool erkent dat laatste. In een brief aan de ouders stelde het eind maart dat er 'een zekere omvang nodig is om serieuze verbeteringen door te kunnen voeren'. De school zou mi nimaal 55 leerlingen moeten heb ben om (financieel) weer gezond te worden. De Onderwijsinspectie bestempelde de school in 2009 als 'zwak'. Ook het voornemen om de groepen drie tot en met acht vol gend jaar in één klaslokaal onder te brengen, zag Van Opdorp niet zitten. „Hoe gaan de kinderen zich dan op de middelbare school we ren, als ze nu geen leeftijdgenoot jes in hun klas hebben?" INFORMATIEDAG OVER HET HART #1 ZPVTER°*G mm&sssssa&BSXisgmm Tip? redactie@pzc.nl De auto van de Middelburgse was aan vervanging toe. Zij wilde graag weer een klein en zuinig maar ook een blits wagentje. Haar man ging voor haar op zoek naar iets wat aan al die eisen voldeed. Daarnaast wil de hij ook een auto die niet snel zou worden gestolen. Hij had onlangs ge lezen dat de kleur van een auto daar invloed op heeft. Het werd een roze Fiat 500. Zij vond het een geweldige auto. Hij ook. Onlangs moest zijn ei gen donkere bak naar de garage voor een mankement en reed hij een aantal dagen in haar auto naar zijn werk in de Randstad. Hij was blij dat zijn eigen auto weer klaar was. De Fiat reed best lekker. Maar waar hij maar niet aan kon wennen, was het gelonk van sommige mannen. categorie/cd's 3 cd-box Over de eeuwwisseling heen en na meer dan 35 jaar carrière, staat de Duitse orkestleider James - Hansi - Last er nog altijd! Hij heeft miljoenen fans in alle continenten, van Europa en de VS tot Azië. James Last verraste steeds en wil ook blijven verrassen. Last heeft meer dan 200 gouden platen in ontvangst mogen nemen. In deze prachtige 3 cd-box vindt u zijn beste Nederlandse hits! Voor een overzicht van alle nummers kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 23,95 Lezersprijs 13,95* exclusief 2,95 verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50