41 binnenland Werkloosheid daalt langzaam TO©S Nederland helpt Maak een gebaar Japan Marco Kroon blijft drugsgebruik ontkennen Illustrator van serie Kameleon overleden Kom naar de Amsterdam ArenA! ft Aanstaande woensdag 13 april IMF Wereldeconomie groeit dit en volgend jaar 4,5 procent, maar de groei is ongelijk verdeeld Gemoederen in kazernes lopen hoog op Geval van Q-koorts op geitenfokbedrijf Cel geëist tegen kinderpornoverdachte Veel scholen zien af van verkeersexamen dinsdag 12 april 2011 immm/mmmsssssm iwii wi—■iiiniiniiiiw'iini Opkomende economieën groeien in 2011 en 2012 ge middeld 6,5 procent, rijke lan den 2,5 procent. Voor Nederland is de voorspel de economische groei in 2011 en 2012 1,5 procent. Volgens het Internationaal Mo netair Fonds leidt dat vooral in Europa nauwelijks tot minder werklozen. De stokkende huizenmarkt remt de economische groei in Nederland. IMF waarschuwt politici niet op hun lauweren te rusten maar te blijven bezuinigen. DEN HAAG - De wereldeconomie is nog altijd aan de beterende hand. De groei is echter zeer ongelijk ver deeld en is te zwak om een eind te maken aan de hoge werkloosheid. Dat concludeert het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in de World Economie Outlook. Het IMF verwacht dat de wereld economie in 2011 en 2012 met on geveer 4,5 procent groeit. De opko mende economieën scoren gemid deld 6,5 procent en de rijke Tanden moeten het stellen met een plus van zo'n 2,5 procent. De groei slaat volgens het IMF vooral in Europa nauwelijks een deuk in de werkloosheid. Volgend jaar heeft naar verwachting 9,6 procent van de beroepsbevolking van de eurolanden geen betaalde baan. In 2010 was dit 10 procent. In de Verenigde Staten daalt de werk loosheid tot 7,8 procent in 2012, te gen 9,6 procent vorig jaar. Politici mogen ondanks het herstel dan ook niet op hun lauweren rus ten, waarschuwt het IMF. Juist nü moeten maatregelen om de econo mie te versterken worden doorge zet. Rijke landen moeten hun financi ën op orde brengen, terwijl opko mende landen hun wisselkoersen moeten laten stijgen om hoge in flatie te voorkomen. „Nu de piek van de crisis voorbij is, neemt de noodzaak om actie te ondernemen en de wil om samen te werken af', aldus het IMF. Voor Nederland voorspelt het IMF in 2011 en 2012 een groei van 1,5 pro cent. De werkloosheid blijft met 4,4 procent overigens opvallend laag. Het economisch bureau van ING kwam gisteren met een maandbe richt waarin het stelt dat het eco nomisch herstel doorzet maar de banenmotor hapert. De werkloos heid is in een jaar ruim 50.000 ge daald tot 400.000 personen. ING denkt niet dat deze daling doorzet bij de huidige matige economische groei. De stokkende huizenmarkt en on zekerheid over de pensioenen zet ten volgens ING een rem op de economische groei. DEN HAAG - Op enkele kazernes zijn de afgelopen dagen de gemoe deren onder militairen zo hoog op gelopen dat er sprake was van agressie en ongehoorzaamheid. Aanleiding zijn de beoogde bezui nigingen die vrijdag bekendge maakt werden. De militaire vak bonden zijn ongerust over de situa tie, zo meldden ze maandag. De bonden AFMP en Acom kre gen signalen van hun leden dat medewerkers op de kazernes in Oirschot, Havelte en Gilze Rijen zo boos waren dat ze door het lint zijn gegaan. Zo zouden in Havelte, waar het tankbataljon verdwijnt, mensen met spullen hebben ge gooid en vernielingen hebben aan gericht. Volgens Acom-voorzitter Jan Kleian voelen mensen zich afge dankt, machteloos en gefrustreerd. Hij heeft gehoord dat mensen blokkades willen oprichten, maar heeft ze gewaarschuwd dat dit soort acties alleen maar averechts zal werken. AMSTERDAM - In zijn woonplaats Empe (Gelderland) is vorige week woensdag de illustrator Gerard van Straaten overleden. Hij maak te de tekeningen voor de boeken uit de Kameleonserie. Die waren ontsproten aan het brein van schrijver Hotze de Roos (1909-1991). Dit heeft een woord voerder van de Stichting Vrienden van de Kameleon gisteren bekend gemaakt. Van Straaten gaf de tweeling Hiel- ke en Sietse, Gerben Zonderland, Kees, Lou, veldwachter Zwart en andere figuren uit de serie een ge zicht. Het Friese Terhorne wordt het Kameleondorp genoemd. Het zou het meest lijken op hët in de boeken beschreven dorp. Naast kinderboeken illustreerde Gerard van Straaten veel boeken en strips over de zeilvaart. Zijn broer Peter is bekend als car toonist. De neef van de beide tekenaars, Harmen van Straaten, nam de af beeldingen voor de nieuwe Ju nior-reeks van De Kameleon voor zijn rekening. LANDERD Op een geitenfokbedrijf in de Bra bantse gemeente Landerd is Qjkoorts geconstateerd. Het is het vierde bedrijf in Nederland dat dit jaar besmet is verklaard met Q;koorts. Voor het nieuwe besmet te bedrijf, dat 2000 geiten houdt, gelden enkele beperkende maatre gelen om de verspreiding van de C^-koortsbacterie te voorkomen. Al le dieren zijn ingeënt om te voorko men dat er een fok- en melkverbod wordt ingesteld. ROERMOND Het Openbaar Ministerie (OM) in Roermond heeft gisteren 33 maan den celstraf plus een jaar voorwaar delijk geëist tegen een 20-jarige man uit Bergen (Limburg), die ruim dertig minderjarige meisjes zou hebben aangezet tot het verrichten van seksuele handelingen voor de webcam. De verdachte maakte daar van films en foto's die hij uitwissel de met een al eerder veroordeelde medeverdachte in Friesland. AMERSFOORT Steeds meer scholen zien af van het praktische verkeersexamen om dat kinderen steeds minder fiet sen. Dat bleek gisteren uit onder zoek door Veilig Verkeer Neder land onder de ongeveer 7400 basis scholen. Daarvan deed 29 procent mee aan de enquête. Van de scho len die de kinderen wel praktijk examen laten doen, geeft bijna 10 procent aan dat de kinderen geen of te weinig fïetservaring hebben. mmmmmumfmmmsm ARNHEM - Marco Kroon, de van drugsbezit verdachte militair, heeft gisteren bij de rechtbank in Arn- hem nog eens herhaald dat hij on schuldig is. „Ik heb de majesteit in de ogen ge keken en gezegd: ik heb uw ver trouwen niet beschaamd." Kroon, die van koningin Beatrix de Militai re Willemsorde opgespeld kreeg wegens getoonde moed, voerde gis teren als laatste het woord in de rechtszaak tegen hem. Het Openbaar Ministerie is niet overtuigd van zijn onschuld. Het meent dat hij cocaïne in bezit heeft gehad. Ook heeft hij volgens justitie stroomstootwapens in be- zit gehad en doorgegeven aan zijn broer. Wegens drugsbezit en voor de wapens eiste officier van justi tie Mariska Wijnbelt 120 uur werk straf De zes borstharen van Kroon, die vorige week centraal stonden tij dens het verhoor van drie deskun digen, tellen voor het OM niet mee voor het bewijs. Justitie denkt genoeg te hebben aan afge tapte telefoongesprekken, sms'jes, observaties en verklaringen van de verdachte en getuigen. Een veroordeling voor drugsbezit kan voor Kroon tot ontslag leiden, aangezien Defensie een zerotole- rancebeleid heeft voor harddrugs. Het Nederlandse tja Rode Kruis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4