Het klompenkot is populair Henk Bezemer brengt 201 zeeland SuperKOEL buiten meubelen Goes uit zorg over korten sociale zaken binnenzonwering www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl 'Bureau Belgische Zaken behouden' Open ochtend bij muziekschool in Goes ONTWIKKELINGSSAMENWERKING Microkrediet alleen helpt niet, Herman wil koken in soldatenkapel Het belang van water bij heemkundekring Actie na overval op juwelier in Axel dinsdag 12 april 2011 www.pzc.nl Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video nieuwe collectie door Frank Balkenende DEN HAAG - De Goese wethouders Jan de Pooter en Loes Meeuwisse hebben maandag in een gesprek met staatssecretaris Jan de Krom van Sociale Zaken en Werkgelegen heid hun zorg geuit over aangekon digde zware bezuinigingen op de sociale werkvoorziening (Wsw) en Wajong (arbeidsongeschikte jongeren). Het kabinet wil de Wajong, Wsw en bijstand grotendeels gaan sa menvoegen en zo honderden mil joenen bezuinigen. Daarover voert het overleg met onder meer de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, die fel gekant is tegen verdere kortingen op de sociale werkvoorziening zoals de Betho op de Bevelanden en Tholen. Ge meenten kampen nu al met tekor ten op de Wsw. Voor dit jaar wor den de sociale werkbedrijven met 120 miljoen euro gekort. De Betho vangt die korting onder meer op door meer cliënten te detacheren en niet meer eigen geld de wacht lijst te laten krimpen. Wethouder De Pooter vreest dat de voorgenomende bezuinigingen ook grote gevolgen hebben voor het re-integratiebeleid en de finan ciering daarvan. „Als het UWV moet inkrimpen, heeft dat conse quenties voor het Werkplein Plus in Goes." terneuzen - Het Bureau Belgische Zaken (BBZ) in Breda mag niet worden vervangen door een websi te. BBZ voorziet in een dusdanig grote behoefte dat ieder alternatief ontoereikend is, zeker voor per soonlijke dienstverlening aan de grensarbeiders. De PvdA in Terneuzen heeft de Tweede Kamer-fractie van die par tij opgeroepen te blijven knokken voor behoud van BBZ. Fractievoor zitter Gijs van den Berg roept, in een brief, de overige raadsfracties op hetzelfde te doen. Minister Kamp van Sociale Zaken wil het BBZ wegbezuinigen. Een website is voldoende, oordeelt hij. Van den Berg wijst er in de brief aan de Ka merfractie op dat in Zeeuws- Vlaanderen, vooral in de zorg en chemie veel Belgen werken. In de toekomst geldt dat ook voor de glastuinbouw. Omgekeerd werken veel Zeeuws-Vlamingen in België, onder meer bij Sidmar en Volvo. Henk Bezemer brengt tijdens een sabbatical zijn expertise als bankdirecteur naar Zambia Woningcorporatie RWS laat een groep huurders in Goes-West meepraten over hun woonwen sen. Ze hebben vergaande in vloed op de indeling en eventue le uitbouwtjes van nieuwbouw huizen. Dat gebeurt nog bijna nergens in Nederland. De PZC volgt dat proces. door Frank Balkenende De inspraak die de RWS toekomstige huurders van 24 eengezinswonin gen en 7 patiowonin gen aan J.P. Coenstraat geeft, leidt tot een bonte verzameling aan plat tegronden. De ene huurder wenst graag een serre aan de eensgezins woning, de andere heeft oren naar een dakterras. Iemand wil zelfs een wenteltrap. Die kom je nooit tegen in een standaardhuurwo ning. Waar huurders normaal ge sproken het moeten stellen met eenheidsworst - ze kunnen alleen kiezen uit bestaande door corpora ties ontwikkelde huurhuizen - leidt het proefproject in Goes-West straks tot een bijzonde re straat. Althans waar het de inde ling van de huizen betreft. Na enkele sessies met toekomstige huurders die meepraten over het ontwerpvan hun huis, en dat zijn vooral zittende huurders in Goes-West, zijn de plattegronden zo goed als klaar. Het valt Mariko Rouw, coördina tor vastgoedontwikkeling van wo ningbouwvereniging RWS, op dat huurders enthousiast en intensief meedenken. Ook architect Guido GOES De Zeeuwse muziekschool in Goes houdt zaterdag 16 april een open ochtend. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen belangstellenden bekijken wat de muziekschool allemaal te bieden heeft. ANTWERPEN Topkok Sergio Herman wil een res taurant beginnen in de voormalige kapel van het Militair Hospitaal in Antwerpen. Herman is eigenaar van driesterrenrestaurant Oud Sluis in Sluis en Pure C in Cad- zand-Bad. Het terrein van het voor malige hospitaal wordt momenteel aangepakt. Er worden appartemen ten gebouwd. Herman nderhandelt nog over aankoop van de kapel. GOES door Mieke van der Jagt Binnenkort vertrekt Henk Bezemer naar Zambia. Tot voor kort was hij di rectievoorzitter van de Rabobank Oosterschelde. Begin de ze maand nam zijn sabbatical een aanvang. Twee dingen gaat hij doen: hij vervolgt zijn traject op de Europese Comenius Leergang, waarin hij via Europese universitei ten schaaft aan zijn leiderschaps- capciteiten en hij gaat naar Zam bia. Daar zal hij zich bezighouden met projecten die gefinancierd en ondersteund worden door de Ra- bo Foundation en de ontwikke lingsorganisatie Woord en Daad. In Zambia gaat Bezemer niet veel anders doen dan hij hier in Neder land heeft gedaan gedurende een loopbaan van meer dan dertig jaar bij de Rabobank. „Wij zijn een coöperatieve bank, heel dicht bij de samenleving en het midden- en kleinbedrijf (MKB). In zo'n or ganisatie kom je wel te weten wat de voorwaarden voor een gezonde bedrijfsontwikkeling zijn. Hier werkt het niet wezenlijk anders dan in Afrika, behalve dat het Afri ka (nog) niet werkt. Het interes sante van het Woord en Daad-pro ject waarvoor ik naar Zambia af reis, is dat het het hele scala om- De Heemkundige Kring De Beve landen houdt vrijdag 15 april de jaarvergadering in De Goederen loods in Goes. Na het huishoude lijk deel spreekt professor R. Bae- tens over de relatie tussen Zeeland en Antwerpen en het onschatbare belang van het water daarin. Bae- tens schreef samen met Comelis Dekker het boek Geld in het Water. De lezing begint om 20.15 uur. AXEL Een team van acht rechercheurs on derzoekt de overval, donderdag op een juwelier in de Noordstraat in Axel. Een politiewoordvoerder wil de gisteren niets zeggen over moge lijke vorderingen en evenmin over de mogelijke buit Eén van de over vallers verloor een deel daarvan toen hij op een voorbijganger botste. Donderdagmiddag overvie len drie gewapende mannen juwe lierszaak Maridiam. Twee omstan ders raakten daarbij gewond. Een vrouw liep klappen op toen ze de vluchtende overvallers tegenhield. 1. Voorwerp misschien uit China. 2. Ergernis in raad over veel vragen. 3. Motorrijder levert rijbewijs in. THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl MEEST CELEZEN THOLEN Eigen nest in Goes-West

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42