wordt steeds levendiger zeelandl 19 'Korten op budget kunst en cultuur getuigt van kortzichtigheid' Hotelboot voor arbeidsmigrant is tijdelijk weg Kaapse Pracht en Seahorse winnen race Toine Poppelaars over Scheidestromen Een hoorprobleem heb je niet alleen Praten over alle soorten karretjes VERAF OF DICHTBIJ ACTIE vanaf tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl dinsdag 12 april 2011 ACTIE MULTIFOCAAL vanaf i95500 incl. glazen en montuur De Markt in Sint-Maartensdijk is de afgelopen jaren alleen maar mooier en gezelliger geworden. Links, op de kop van de Markt, het voormalige gemeente huis, waarin nu 't Raedthuys zit. Daarnaast, nog net in beeld, het hoekpand waarin de WV en de Oranjekamer zijn gevestigd. foto Willem Mieras vlissingen - Voor wie de Hispa- nia, het hotelschip voor arbeidsmi granten, al miste in de Vlissingse Binnenhaven', het is inderdaad weg, maar komt ook terug. Volgens Gerard van Wijngaarden van eigenaar Scaramouche Hotel- ships was de boot tijdelijk even er gens anders nodig. Hij wil om commerciële redenen niet zeggen waar. „Maar, zodra het schip weer in Vlissingen nodig is, komt het te rug. Of een ander schip. Dat hoeft niet per se een kleinere te zijn. Het kan ook een grotere zijn. Dat is het mooie van dit concept: je kunt steeds van grootte wisselen, naar gelang de vraag." door Frank van Cooten heinkenszand - De Culturele Raad Borsele protesteert tegen de bezuinigingen op het cultuurbud get. „Kunst en cultuur is geen luxe, waarvan je in tijden van economi sche crisis een onsje minder doet. Beschikbare budgetten voor kunst en cultuur zijn al uiterst beschei den terwijl dit naar onze mening een directe bijdrage levert aan de vorming en het uitdragen van on ze eigen identiteit", stelt voorzitter Guus Klaarenbeek-van der Linden in een brief aan het college van burgemeester en wethouders. Het college stelt de raad een reeks van bezuinigingen voor waaron der 2i.ooo euro op het cultuur, re- creatie- en sportbudget. Korten op het cultuurbudget ge tuigt volgens voorzitter Klaaren- beek-van der Linden niet alleen van kortzichtigheid, maar is ook nauwelijks effectief gezien de posi tie die cultuur inneemt in de be groting. „Bezuinigen op cultuur lijkt gemakkelijk, maar levert per saldo weinig op. De gevolgen zul len echter, zeker op de langere ter mijn, groot zijn." De voorzitter ziet cultuur immers als middel in de strijd tegen krimp, vergrijzing en ontgroening. „Wij verwachten zelfs dat de leef baarheid in de gemeente Borsele af zal nemen en daarmee de neer waartse spiraal van krimp niet zal stoppen." Klaarenbeek-van der Linden be veelt daarom aan uit de diverse an- tikrimp maatregelen en daarmee gerelateerde fondsen, gelden aan te vragen of vrij te maken om het Borsels cultuurbudget zo veel mo gelijk op peil te houden. De gemeente Borsele onderschrijft het belang van cultuur voor de sa menleving, stelt het college in een reactie. „Bij .iedere bezuiniging worden de gevolgen op langere ter mijn kritisch bekeken." VLISSINGEN De jaarlijkse Gevangentorenrace, een sloeproeiwedstrijd voor de boulevard van Vlissingen, is afgelo pen zaterdag bij de dames gewon nen door team Kaapse Pracht uit Ritthem en bij de heren door Seahorse uit Kortgene. Tweede werden De Paardekreek uit Kortge ne (dames) en De Schone Waardin uit Vlissingen (heren). In totaal deden dit jaar vijftien teams mee aan de zeven kilometer lange Gevangentorenrace voor de Vlissingse kust. GEERSDIJK Dijkgraaf Toine Poppelaars van wa terschap Scheldestromen geeft don derdag 14 april een lezing in het Drenthehuis in Geersdijk. Poppel aars spreekt over het belang van het waterschap, over zijn vroegere werk als gedeputeerde en over de rest van de Zeeuwse politiek. De dijkgraaf houdt zijn referaat op uit nodiging van het Nut Noord-Beve land. De lezing begint om 20.00 uur en de entree kost 3 euro met in begrip van de koffie. Reserveren bij Ko de Schipper 0113-371672. GOES Auris Goes bouwt donderdag 14 april een kraam in het Admiraal de Ruyterziekenhuis in Goes om de week van het oor onder de aan dacht te brengen. Tijdens de week van het oor wordt een beroep ge daan op slechthorenden om zo mo gelijk iets aan hun hoorprobleem te doen. Een hoorprobleem heb je namelijk niet alleen. Er zijn legio consequenties voor de omgeving. Auris helpt donderdagmiddag bij het in kaart brengen van het pro bleem. THOLEN De stichting Werkgroep Gehandi capten Tholen houdt donderdag 14 april een bijeenkomst voor gebrui kers van alle soorten gehandicap tenvoertuigen. Iedereen met een scootmobiel, Canta of een elektri sche rolstoel is welkom. Het is de bedoeling het gebruik van de voer tuigen gemakkelijker en veiliger te maken en de zelfredzaamheid te bevorderen. De bijeenkomst wordt gehouden in Meulvliet in Tholen en begint om 13.30 uur. Opgave is verplicht bij mevrouw Prins: 0166-602820 of 06-43157031. Enkele stukken die te zien zijn in de gisteren geopende Oranjekamer aan de Markt in Sint-Maartensdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41