zeeland 13 controle regels schietclubs' je niet zomaar; de schietverenigingen zijn strikt 'Besluit voedt verkeerde sentimenten' Politie houdt jongeren aan Vrouw vermist uit Hengstdijk dinsdag 12 april 2011 „De vereniging heeft de 0 m commentaar verantwoordelijkheid onbetrouwbare lieden buiten de deur te houden." wapenvergunningen voor sport- n schutters telt Zeeland. Er mogen (jrUllC PCVCVS viif wnnpns nn ppn vpmnnninn. Rob Koper, secretaris schietvereniging 'De Kloveniers' v'jf wapens op een vergunning. Schutters aan het trainen op de schietbaan. foto Juan Vrijdag/ANP vrij streng", zegt ook Jan Wijk- huijs, voorzitter van de Schietver eniging Meliskerke. Hij vindt niet dat die nog aangescherpt moeten worden naar aanleiding van het drama in Alphen aan de Rijn. Koper legt de toelatingsprocedure uit: „Iemand die lid wil worden meldt zich eerst bij het bestuur. Wij nemen de personalia op en IMAGO SCHIETSPORT 'Het imago van de schietsport heeft door Alphen een deuk opgelopen.' www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto hebben een gesprek over de be weegredenen." Het nieuwe lid moet een verklaring van goed ge drag opvragen bij het gemeente huis. „Verder kom je bij ons op een mededelingenbord te han gen", zegt de secretaris. „Dat is een vorm van ballotage. Als vereniging heb je de verantwoordelijkheid om onbetrouwbare lieden buiten de deur te houden." Wijkhuijs ver telt nieuwe leden dat zij hun aan vraagformulier moeten opsturen naar de politie. Valt die controle negatief uit, dan worden zij geen lid. Als de sporters een eigen wa pen willen, mogen ze pas na een jaar een vergunning aanvragen. „Zij moeten aantonen dat ze er mee om kunnen gaan en het daad werkelijk voor de sport nodig heb ben. Daar draait alles om." De poli tie verlengt de vergunningen elk jaar, ten minste als de leden kun nen aantonen dat ze genoeg heb ben getraind. Beide verenigingen hebben nog nooit iets vervelends met een lid meegemaakt. Koper: „Hoogstens iemand die zijn contri butie niet heeft betaald." door Theo Giele en Maurits Sep MIDDELBURG - De provincie kan be ter geld steken in het onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen dan in reiskos ten van werknemers van het ROC naar Terneuzen. De Middelburgse wethouder Albert de Vries spreekt van 'niet meteen een goede start' van het nieuwe college van Gede puteerde Staten. „Het is weer de Zeeuwse ziekte. Middelburg is het bestuurscen trum van Zeeland. En nu gaat de provincie overheidsgeld inzetten om het bestuurscentrum van het ROC in Terneuzen mogelijk te ma ken. Zeeuws-Vlaanderen verdient alle steun, maar dit besluit voedt de verkeerde sentimenten", aldus De Vries. In Vlissingen, waar het ROC Zee land zijn hoofdkantoor tot voor kort had en eigenlijk wilde terug keren, wordt milder gereageerd op het besluit van de provincie. „Ik zou een slechte wethouder zijn als ik de bestuurszetel van het ROC niet graag hier zou houden. Ik hang de vlag dus niet uit, maar ik snap het idee van het college van GS ook wel", zegt wethouder Rob van Dooren, verantwoordelijk voor de kenniswerf „Men wil voorzieningen evenwichtig sprei den over de provincie, vanuit de krimpsituatie in Zeeuws-Vlaande ren. Maar GS willen ook de oplei dingen goed verspreid houden en dat vind ik belangrijker voor de kenniswerf dan de aanwezigheid van een bestuur. Je denkt toch ook niet dat er één leerling meer naar Terneuzen gaat, omdat daar de di rectie zit?" Zeeuwse overheden en bedrijven trekken de portemonnee om het hoofdkantoor van het regionale opleidingencentrum ROC naar Terneuzen te halen. Ze betalen de extra kosten, zo als reiskosten voor het perso neel. Dat is een mooi gebaar. De gulle gevers tonen begrip voor de kwetsbare positie van Zeeuws-Vlaanderen. De vraag is, of dit wel de slim ste manier is om 3,5 miljoen eu ro in te zetten. Wat gaat dat hoofdkantoor opleveren behal ve forensen? Het spreiden van dit soort functies heeft vooral symbolische waarde. Praktisch heeft Zeeland meer aan een concentratie van het onderwijs- bestuur, waarbij ook de Hoge school Zeeland en de Roosevelt Academy aanhaken. Het idee voor een steuntje in de rug van Terneuzen is goed. Maar de regio én Zeeland heb ben uiteindelijk veel meer aan nieuw werk dan aan verplaat ste banen. Dus die 3,5 miljoen kan beter worden gebruikt om echt nieuwe bedrijvigheid naar Zeeuws-Vlaanderen te lokken. HULST - Een groep jeugdige Hul stenaren is verantwoordelijk voor diverse vernielingen die op 6 en 7 april zijn gepleegd op diverse loca ties in Hulst. Naar aanleiding van een melding van het omgooien van diverse rek ken met bloemen en planten van een bloemenzaak op het Stations plein te Hulst wist de politie woensdagavond omstreeks midder nacht, een 18-jarige en een 19-jari- ge jongen, beiden uit Hulst, aan te houden. Het schadebedrag van de vernielde bloemen en planten be droeg 2000 euro. De aangehouden jongeren hebben inmiddels be kend op het Stationsplein te Hulst diverse vernielingen te hebben aan gericht. Ze bekenden ook in de omgeving van de Oude Polder straat vernielingen te hebben aan gericht aan tuinen en brievenbus sen. De politie roept benadeelden op om hiervan aangifte te doen MIDDELBURG - Sinds gistermiddag 13.00 uur wordt een 54-jarige vrouw uit Hengstdijk vermist. Het betreft een blanke vrouw met een mager postuur. Ze is 1,65 me ter lang en heeft grijzend zwart haar in een zogeheten bobkapsel. Ze maakt gebruik van gehoorappa raten en ze heeft een bril met een relatief groot montuur. Ze gaat ver moedelijk gekleed in een blauwe spijkerbroek, beige vest, een blau we bodywarmer met rode voering. U kunt bellen met 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3