Zeeland PZC 1x7 Sagro belooft beter overleg met de buurt PRIJSPLUKKER intratuin Lonken BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 BEGRIP Advies commissie bezwaarschriften Kauwtjes kraken Katse klokkentoren Stichting Oosterschelde in hoger beroep tegen storten staalslakken Kunstbanken almanak Tip? redactie@pzc.nl Markt Sint-Maartensdijk wordt steeds levendiger Dinsdag 12 april 2011 Henk Bezemer brengt expertise naar Zambia Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - Aannemingsmaat schappij Sagro in 's-Heerenhoek gaat beter communiceren met om wonenden. Het bedrijf geeft hiermee gehoor aan het advies van de commissie bezwaarschriften van de gemeente Borsele. Omwonenden klagen over geluids overlast en stapten naar deze com missie om aan te dringen op maat regelen. Het college van burge meester en wethouders neemt de aanbevelingen van de commissie over. Sagro moet de omwonenden tijdig informeren over eenmalige werkzaamheden die verband hou den met de herinrichting van het bedrijventerrein en bepaalde activi teiten moeten beter controleer baar zijn via het opstellen van maatwerkvoorschriften. Een dergelijk maatwerkvoorschrift kan bijvoorbeeld het bijhouden van een logboek zijn om aan de hand daarvan te zien hoeveel vrachtwagens er 's morgens vroeg vanaf het terrein van Sagro vertrek ken en wat het doel is van deze rit ten. Het kan dan bijvoorbeeld ZIERIKZEE - Stichting de Ooster schelde onderneemt een nieuwe poging om de overheid op te laten treden tegen het-storten van staal slakken voor de versterking van vooroevers. De stichting hamert met name op het feit dat er geen onderzoek is ge daan naar lange termijneffecten dat het materiaal heeft op het on derwaterleven. GOES - In het Hollandsche Hoeve- gebied in Goes worden donderdag en vrijdag we&r drie kunstbanken geplaatst. Daarmee komt het eind van het project in zicht. Vorig jaar zijn de eerste acht banken ge plaatst. In totaal zullen twaalf verschillen de ontwerpen verspreid langs de wandelpaden en nabij de speelvij ver worden neergezet. De deze week te plaatsen banken zijn een ontwerp van Wim Bakker Johan nes Milhous en Denz de Kroon. Als laatste wordt nog een ontwerp van Ineke Otte geplaatst. gaan om de gladheidsbestrijding. Omwonenden zeggen overlast te ondervinden van deze vrachtwa gens. Door het bijhouden van een logboek zijn overlastsituaties con troleerbaar. Voorbeelden zijn ook het inciden teel laden en wegrijden van vracht verkeer 's nachts of het in werking hebben van een kraan in de nach telijke uren. Het college kan voor deze activiteiten maatwerkvoor schriften stellen om overlast te voorkomen dan wel te beperken. Bijvoorbeeld door het stellen van gedragsregels, het bijhouden van een logboek of het beperken van het aantal keren/dagen dat een bij zondere activiteit mag plaatsvin den. Woordvoerder Piet Acda van Sag ro zei gisteren dat de communica tie met omwonenden al is verbe terd. Zo is onlangs bij omwonen den een brief bezorgd om ze te in formeren over de voortgang van de herinrichting van het bedrijf sterrein aan de Heinkenszandse- weg. Zo wordt de geluidswal bin nenkort voorzien van randbeplan- ting, over enkele weken wordt ge start met het bouwrijp maken van de plek van de nieuwe garage. De auto van de Middelburgse was aan vervanging toe. Zij wilde graag weer een klein en zuinig maar ook een blits wagentje. Niet een die geas socieerd wordt met stramme 75 -plus sers maar een die ook bij jonge en trendvolle mensen past. Haar man ging voor-haar op zoek naar iets wat aan al die eisen vol deed. Daarnaast wilde hij ook een auto die niet snel zou worden gesto len. Hij had onlangs gelezen dat de kleur van een auto daar invloed op heeft. Het werd een roze Fiat 500. Zij vond het een geweldig auto. Hij ook. Onlangs moest zijn eigen auto, een grote donkere bak, naar de garage voor een mankement en reed hij een aantal dagen in haar auto naar zijn werk in de Randstad. Hij was zeer blij toen de garage belde dat zijn ei gen auto weer klaar was, zo vertelde hij de buren. Nee, de Fiat reed best lekker. Maar waar hij maar niet aan kon wennen,'was het gelonk van sommige mannen. Begin maart kwam de Middelburg se rechtbank tot de conclusie dat Rijkswaterstaat terecht een vergun ning heeft gekregen om de brok ken afval van staalfabrieken te ge bruiken voor kustversterking. Stichting de Oosterschelde gaat echter in hoger beroep en vindt dat de staatssecretaris van Infra structuur en Milieu alsnog moet optreden. KATS - De inwoners van Kats zullen het even zonder het belletje in de toren van de protestantse kerk moe ten doen. Een koppeltje kauwen heeft de klokkentoren uitgezocht om er het nageslacht groot te brengen Erg georganiseerd ziet het nest er niet uit, maar kauwen ge dijen nu eenmaal in een rommelig bijeenraapsel van tak ken, twijgen en haren. De jongen zullen niet eerder dan eind mei vliegvlug zijn. foto Iman Ribbens Deze week: Fuchsia, potmaat 10 cm, rijkbloeiend. Van €1,99 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig t/m zondag 17 april 2011. Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerke - Galgewecj 5 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39