2oI zeeland Hotelboot voor arbeidsmigranten T T i is weg, maar komt 'gewoon' terug Henk DCZCmer Hovenier adopteert rotondes in Tholen Wandelen in Baarland SuperKOEL buiten meubelen ONTWIKKELINGSSAMENWERKING Microkrediet Kauwtjes kraken Katse klokkentoren binnenzonwering www.binnenu it.n I Jubileumconcert Kerkkoor Haamstede Herman wil koken in soldatenkapel Filmtheater heet nu Cinema Middelburg www.binnenuit.nl Protest tegen korten op budget cultuur dinsdag 12 april 2011 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Voor wie de Hispa- nia, het hotelschip voor arbeidsmi granten, al miste in de Vlissingse Binnenhaven: het is inderdaad weg, maar komt ook terug. Volgens Gerard van Wijngaarden van eigenaar Scaramouche Hotel- ships was de boot nu even ergens anders nodig. Hij wil om commer ciële redenen niet zeggen waar. „Maar, zodra het schip weer in Vlissingen nodig is, komt het te rug. Of een ander schip. Dat hoeft niet per se een kleinere te zijn. Het kan ook een grotere zijn. Dat is het mooie van dit concept: je kunt steeds van grootte wisselen, naar gelang de vraag." Tot vorige week zaten de 144 hut ten van de Hispania volgens Van Wijngaarden 'aardig vol'. „Maar va naf vrijdag niet meer en toen had KATS - De inwoners van Kats zullen het even zonder het belletje in de to ren van de protestantse kerk moeten doen. Een koppeltje kauwen heeft de klokkentoren uitgezocht om er het nageslacht groot te brengen. Erg georga niseerd ziet het nest er niet uit, maar kauwen gedijen nu eenmaal in een rommelig bijeenraapsel van takken, twijgen en haren. De jongen zullen niet eerder dan eind mei vliegvlug zijn. foto Iman Ribbens BURGH-HAAMSTEDE Het interkerkelijk kerkkoor Haam stede bestaat 70 jaar. Dat wordt za terdag gevierd met een bijzonder concert. Aan het concert werken het koor van Ons Boerengoed en mezzo-sopraan Nel van den Broeke uit Serooskerke Walcheren mee. Op het programma staan geeste lijke en populair klassieke werken, barock en opera. Het interkerkelijk kerkkoor is opgericht op 2 april 1941. Het koor telde toen 18 leden. Dat aantal groeide tot 50, maar in middels is het ledental weer terug gelopen tot 28 leden. Het concert op 16 april begint om 20.00 uur in de Hervormde kerk in Haamstede, toegang gratis. den we elders weer een opdracht. Dat kwam eigenlijk wel mooi uit. Voor de komende tijd hebben we nog genoeg lopen in Vlissingen, maar er ligt nog niks vast." Scaramouche gooit dat nog steeds op de recessie, 'die in andere delen van het land al voorbij is.' Ook de gemeente Vlissingen zegt er 'gewoon' vanuit te gaan dat het schip terugkomt. „Maar we betreu ren het dat het tijdelijk weg is." THOLEN - De eerste twee rotondes in de gemeente Tholen zijn ge adopteerd. Dat betekent dat ze worden ingericht en onderhouden door een hoveniersbedrijf dat in ruil daarvoor reclame mag maken op de rotonde. Met het initiatief hoopt het college de rotondes, die nu vrij sober zijn ingericht, een beetje mooier te ma ken. Er wordt ook geld mee be spaard, omdat de gemeente het groen op de rotondes niet meer zelf hoeft te onderhouden. De rotonde bij het gemeentehuis in Tholen - is geadopteerd door Erik Maljaars Tuinen. Die aan de Ten Ankerweg/Grindweg, vlakbij de oude brandweerkazerne, zal worden ingericht door hoveniers bedrijf De Passiebloem. De gemeente hoopt dat meer ro tondes worden geadopteerd. De bedrijven die een rotonde wil len adopteren, moeten uit de ge meente Tholen komen, maar het hoeven geen hoveniers te zijn. Het onderhoudswerk moet weer wel door een hovenier worden s door Mieke van der Jagt ANTWERPEN Topkok Sergio Herman wil een res taurant beginnen in de voormalige kapel van het Militair Hospitaal in Antwerpen. Herman is eigenaar van driesterrenrestaurant Oud Sluis in Sluis en Pure C in Cad- zand-Bad. Het terrein van het voor malige hospitaal wordt momenteel aangepakt. Er worden appartemen ten gebouwd. Herman onderhan delt nog over aankoop van de ka pel. MIDDELBURG Filmtheater Schuttershof in Middel burg heet voortaan Cinema Middel burg. Het filmtheater in de Schut tershofstraat wordt al jaren geëx ploiteerd door Stichting Cinema Middelburg. Door de nieuwe naam is de band tussen stichting en film theater duidelijker, zegt directeur Simon Blaas van Cinema Middel burg. Het filmtheater verhuist op termijn naar de Kloveniersdoelen. nieuwe collectie Binnenkort vertrekt Henk Bezemer naar Zambia. Tot voor kort was hij di rectievoorzitter van de Rabobank Oosterschelde. Begin de ze maand nam zijn sabbatical een aanvang. Twee dingen gaat hij doen: hij vervolgt zijn traject op de Europese Comenius Leergang, waarin hij via Europese universitei HEINKENSZAND De Culturele Raad Borsele protes teert tegen de bezuinigingen op het cultuurbudget. „Kunst en cultuur is geen luxe, waarvan je in tijden van economi sche crisis een onsje minder doet. Beschikbare budgetten voor kunst en cultuur zijn al uiterst beschei den terwijl dit naar onze mening een directe bijdrage levert aan de vorming en het uitdragen van onze eigen identiteit", stelt voorzitter Guus Klaarenbeek-van der Linden in een brief aan het college van bur gemeester en wethouders. Het college stelt de raad een reeks van bezuinigingen voor waaronder 21.000 euro op het cultuur, recrea tie- en sportbudget ten schaaft aan zijn leiderschapsca paciteiten en hij gaat naar Zambia. Daar zal hij zich bezighouden met projecten die gefinancierd en on dersteund worden door de Rabo Foundation en de ontwikkelingsor ganisatie Woord en Daad. In Zam bia gaat Bezemer niet veel anders doen dan hij hier in Nederland heeft gedaan gedurende een loop baan van meer dan dertig jaar bij de Rabobank. „Wij zijn een coöpe- BAARLAND - Door de VW Zuid-Beveland en Tholen is een herziene uitgave gemaakt van een wandelroute door Baarland. In de vernieuwde gids staan kinderge dichten. In 2005 was een flessen post wedstrijd tijdens het Schelde Ontdekkingsweekend in Fort Elle- woutsdijk. Kinderen mochten een gedicht in een fles stoppen. De winnende gedichten zijn vervol gens gebundeld en gekoppeld aan de wandelroute. Deze route is her zien en van de gids is een nieuwe uitgave gemaakt. De route start in de Slotstraat, is acht kilometer lang en is voor 1,50 euro te koop bij alle VW's in Zeeland. «■■■in iimwii 1 mum g 111 minium CULTUUR DICHTBIJ Wat maakt 25 jaar Eenakterfestival los bij ZCA-bestuurslid Ali Pankow? www.pzc.nl/cultuurdichtbij MENING GEVRAAGD Schouwse ondernemer telt niet meer mee zonder twitter. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het nieuws van vandaag op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Henk Bezemer brengt zijn expertise als bankdirecteur naar Zambia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36