imago van accordeon Sagro belooft meer overleg met buurt zeeland 119 Bouw huizen stagneert Jeugdsoos De Pul steunt de Roparun Zeeuwse Accordeonvereniging Concertina Goedereede mag bouwen van Raad ouddorp - Woningbouwvereni ging Beter Wonen en de gemeente Goedereede mogen 113 woningen bouwen in het plan Gronden van Breen in Ouddorp. De Raad van State heeft het bezwaar van inwo ners hiertegen in hoger beroep af gewezen. De Raad gaf hen wel ge lijk in hun bezwaar tegen nog eens 25 woningen, maar achtte het niet waarschijnlijk dat die binnen tien jaar worden gebouwd. Goed ereede moet tegen die tijd een nieuw bestemmingsplan maken. door Frank van Cooten popnummers als You raise me up van de winnaars van Popstars, kle- zmer en musical medleys." „Tenslotte hebben we nog Encore. Dat is een klein groepje accordeo nisten die nog moeilijker muziek spelen." Schroevers vindt dat het sociale le ven van veel kinderen zich tegen woordig wel erg vaak achter de computer afspeelt. Naast fenome nen als hyves, facebook en twitter heeft muziekbeoefening - en dan vooral de accordeon - volgens hem ook heel veel plezier te bieden. MEEST CELEZEN 1Drie oogartsen verlaten Zierikzee 2. Ondernemers richten fonds op 3. Nieuwe 50-kilovolt-kabel (foto) GREVELINGEN'40 JAAR Alle artikelen uit de serie over de Grevelingen zijn na te lezen op www.pzc.nl/grevelingen TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De Zeeuwse Accordeonvereniging Concertina is in 1990 opgericht. Leerlingen (kinderen en volwasse nen die willen leren spelen, kun nen bij de vereniging voor één jaar een accordeon huren. Concertina heeft 84 leden, ver deeld over drie orkesten: Entree, Ensuite en Encore. Op Schouwen-Duiveland worden deelrepetities gehouden. Leden van Entrée en Ensuite uit deze re gio maken daarvan gebruik, zodat ze niet elke week naar de repetitie in Oost-Souburg hoeven te gaan. Concertina geeft vrijdagavond 15 april een promotieconcert in ge bouw De Driehoek in Zierikzee. Daar wordt ook informatie ver strekt over muziekles en huur van instrumenten. De avond begint om 19.30 uur. 'S-HEERENHOEK - Aannemingsmaat schappij Sagro in 's-Heerenhoek gaat beter communiceren met om wonenden. Het bedrijf geeft hier mee gehoor aan het advies van de commissie bezwaarschriften van de gemeente Borsele. Omwonenden klagen over geluids overlast en stapten naar deze com missie om aan te dringen op maat regelen. Het college van burge meester en wethouders neemt de aanbevelingen van de commissie over. Sagro moet de omwonenden tijdig informeren over eenmalige werkzaamheden die verband hou den met de herinrichting van het bedrijventerrein en bepaalde activi teiten moeten beter controleer baar zijn via het opstellen van maatwerkvoorschriften. Een dergelijk maatwerkvoorschrift kan bijvoorbeeld het bijhouden van een logboek zijn om aan de hand daarvan te zien hoeveel vrachtwagens er 's morgens vroeg vanaf het terrein van Sagro vertrek ken en wat het doel is van deze rit ten. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om de gladheidsbestrijding. Omwonenden zeggen overlast te ondervinden van deze vrachtwa gens. Door het bijhouden van een logboek zijn overlastsituaties con troleerbaar. Voorbeelden zijn ook het inciden teel laden en wegrijden van vracht verkeer 's nachts of het in werking hebben van een kraan in de nach telijke uren. Het college kan voor deze activiteiten maatwerkvoor schriften stellen om overlast te voorkomen dan wel te beperken. Bijvoorbeeld door het stellen van gedragsregels, het bijhouden van een logboek of het beperken van het aantal keren/dagen dat een bij zondere activiteit mag plaatsvin den. Woordvoerder Piet Acda van Sagro zei gisteren dat de communi catie met omwonenden inmiddels al is verbeterd. middelburg - Het aantal wonin gen in de gemeente Middelburg passeerde vorig jaar de grens van 22.000. Op 31 december 2010 wa ren er volgens cijfers van de ge meente 22.052 woningen. Maar wat het opleveren van nieuwe wo ningen betreft was 2010 een diepte punt: 102 woningen. In de uitbrei dingswijk Mortiere werden hele maal geen woningen opgeleverd, terwijl daar in 2009 nog aan 255 eerste eigenaren de sleutel werd overhandigd. BRUINISSE - Jeugdsoos De Pul in Bruinisse heeft besloten steun te verlenen aan Roparun, de estafette loop van ongeveer 520 kilometer van Parijs naar Rotterdam waarbij mensen, in teamverband, een spor tieve prestatie leveren om op die manier geld op te halen voor men sen met kanker. De Pul houdt sa men met het Bru's Running vrij dagavond een benefietconcert in de jeugdsoos in Bruinisse. Tijdens het benefietconcert treden drie lokale Bruse bands geheel be langeloos op: Jeelz, Bostma en The Chimney. Deze bands hebben alle drie een relatie met de Roparun. Jenneke Otte een van de twee zan geressen van Jeelz is getrouwd met Rinie van Opijnen, een loper van het Bru's Runningteam. Erwin Wiebrens is de drummer van Bost ma en tevens al een aantal jaren fervent loper van dit team. Len- nen Jonker heeft als fysiothera peut vier jaar geleden deelgeno men aan de eerste Bruse deelname aan de Roparun. The Chimney is momenteel landelijk aan het door breken. De band heeft live opgetre den bij radio 3FM. Ook is de groep dagwinnaar geweest bij radio 538 en heeft in de top 100 gestaan. Vrijdag 15 april, Jeugdsoos De Pul, Brui nisse, 20 uur. Toegang gratis. De jonge groep The Chimney is momenteel landelijk aan het doorbreken en treedt vrijdagavond op tijdens het benefietconcert in De Pul. van het volk, maar biedt veel meer dan volksdeuntjes. foto Dirk-Jan Gjeltema VERAF OF DICHTBIJ ACTIE vanaf dinsdag 12 april 2011 tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 wivw.tilroe.nl ACTIE MULTIFOCAAL vanaf 195,00 incl. glazen en montuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35