i8l zeeland ft] Bouwproject in Ellemeet begonnen Popmuziek versterkt tmw Seizoen trammuseum RTM begint met Pasen PZC Vogels spotten LEEFBAARHEID Tien eengezinswoningen James Last in Holland 3 cd-box pzc.nl/webwinkel dinsdag 12 april 2011 HWSafiBSHM SPORTIEF STIJLVOL MODE PLEIN 1940-MIDDELBURG www.lavooymode.nl SEROOSKERKE - De Jeugd Natuur- en Vogelwacht gaat zaterdag vogels spotten in het natuurgebied Prun- jehil bij Serooskerke. Ze verzamelen om 10.00 uur op de parkeerplaats bij de friettent in de Schelphoek. De tocht duurt twee uur. Inschrijven en informatie op www.nvsd.nl of op het telefoon nummer 0111-761923 door Piet Kleemans ELLEMEET - Met de sloop van veer tien huizen aan de Kuijerdamse- weg en de burgemeester De Bruijn- straat is in Ellemeet een begin ge maakt met een project van wo ningbouwcorporatie Zeeuwland. In de door de sloop gevallen gaten komen tien eengezinswoningen en vier levensloopbestendige hui zen. Zeeuwland rekent met een bouwtijd van maximaal een jaar. Het bouwplan van Zeeuwland sluit aan op het project 'Dromen in Ellemeet'. In die leefbaarheidsvi sie konden de inwoners van het middenschouwse dorp aangeven hoe een ideaal Ellemeet er in hun visie uit moet zien. Een van de wensen die daarbij naar voren kwamen, was die voor de bouw van nieuwe gezinswoningen. Zo hopen de dorpelingen nieuwe ge zinnen te kunnen lokken en zo het voortbestaan van basisschool OBS De Stove veilig te stellen. Het bouwplan van Zeeuwland zaaide echter ook onrust in Elle meet. Bewoners zeiden de nood zaak tot sloop van de bestaande woningen aan Kuijerdamseweg en Burgemeester de Bruijnstraat niet in te zien. Zeeuwland is een ande re mening toegedaan. De inmid dels gesloopte huizen voldeden in de visie van de woningbouwcorpo ratie niet langer aan de eisen van deze tijd. Het is de bedoeling dat aan de Bur gemeester de Bruijnstraat vier zo geheten 'levensloopbestendige' wo ningen verrijzen. Woonkamer, keuken, badkamer en slaapkamer zijn bij die huizen op de begane grond te vinden. De zolder is be reikbaar door middel van een vli- zotrap. Aan de Burgemeester de Bruijnstraat komen ook nog zes eengezinswoningen. Aan de Kuijerdamseweg worden nog eens vier eengezinswoningen gebouwd. De bouw gaat in twee fa ses: eerst de vier huizen aan de Kuijerdamse weg en de vier levens loopbestendige woningen aan de Burgemeester de Bruijnstraat. Daarna volgt de bouw van de reste rende zes woningen. door Piet Kleemans OUDDORP - Het RTM-trammu- seum in Ouddorp beleeft TXveede Paasdag de officiële seizoenstart. Die dag rijdt de eerste stoomtram van het seizoen en wel om 11.45 uur vanaf de remise bij het tram museum aan De Punt-West. Om 13.30 uur is de volgende rit en deze geeft de reizigers aansluiting op rondvaartboot MS Grevelingen aan het (voorlopige) eindstation Middelplaathaven aan de Brou- wersdam bij Scharendijke. Voor de vervoerscombinatie tram-rondvaartboot is een speciaal vervoersbewijs te koop met gezins korting. De rondvaart duurt onge veer twee uur en bij terugkeer in de Middelplaathaven staat de sto omtram klaar om de reizigers te rug te brengen naar het trammu seum. Daar kunnen belangstellenden een kijkje nemen bij de fotoexposi tie 'Uit de verzameling van Bas door Ali Pankow Als Rowwen Hèze of die band van Siep van der Ploeg, ehhh.. De Kast op accordeons spelen dan komt dat het imago van dit in strument enorm ten goede", zegt Harry Schroevers, dirigent van Ac cordeonvereniging Concertina en leraar aan de Zeeuwse Muziek school. Schroevers is een accordeonist in hart en nieren en wil de liefde voor dit instrument op zoveel mo gelijk mensen overbrengen. Hij wordt in dat streven van harte ge steund door het bestuur van Con certina. De vereniging houdt elk jaar een serie promoconcerten want de aanwas van nieuwe leden geldt als voorwaarde voor een ste vige basis. Onder het motto 'wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' richt Concertina haar pijlen deze weken op basisscholieren in de provincie. Vrijdagavond is Schouwen-Duive- land aan de beurt. Specifiek voor kinderen van 7 tot 12 jaar verzorgt dit orkest dan een kennismakings avond in gebouw De Driehoek in Zierikzee. „Overigens mag iedereen die geïn teresseerd is, komen luisteren en kijken. Bovendien kunnen echte belangstellenden in de pauze een accordeon even uitproberen. Naast een gevarieerd optreden geven we ook uitleg over het instrument en over de mogelijkheid om les te krij gen via de Zeeuwse Muziekschool. Het wordt een interactieve avond waarbij het publiek direct vragen kan stellen", vertelt Schroevers en thousiast. Wat hem betreft, kan elk kind dat een accordeon eenmaal vast kan houden, dit instrument ook leren bespelen. Bij hem zelf sloeg de vonk over toen hij een jaar of ne gen was. „Ik reageerde op een ad vertentie over accordeonles. Ik dacht 'ik ga eens kijken of het wat is'. Nou en het was wat. Ik ben ei genlijk nooit meer opgehouden met spelen. Vooral het lesgeven is mijn passie geworden. Ik ben nu al 35 jaar verbonden aan de Zeeuw se Muziekschool." Volgens Schroevers vertolkt accor- deonmuziek de emoties van het volk. Hij haast daaraan toe te voe gen dat die constatering veel meer inhoudt dan het spelen van 'volks deuntjes'. Hij betreurt het dat een Harry Schroevers (op de voorgrond): „Accordeonmuziek vertolkt emoties accordeon volkomen ten onrechte alleen in de hoek van het repertoi re met De Klok van Amemuiden of Het kleine Café aan de Haven wordt geschoven. „Dat repertoire is natuurlijk veel en veel breder. Grootheden als Piazzolla en Carel Kraayenhof bewijzen dat immers overtuigend." Met een twinkeling in zijn ogen voegt Schroevers er aan toe: „Nou moet ik eerlijk be kennen dat we tegenwoordig wel ook een lied van lantje Smit op ons repertoire hebben staan. Dat spreekt de jeugd nou eenmaal zeer aan." Schroevers vertelt met trots over de structuur van Concertina. „De vereniging heeft 80 leden, ver deeld over drie orkesten. De begin ners spelen in orkest Entree. Hoe eerder je daarin meespeelt, des te beter, want je leert er het samen spelen onder de knie te krijgen. Ik schrijf daar een speciale easy partij voor. In het orkest Ensuite spelen leden die het B-examen van de Zeeuwse muziekschool hebben be haald en leden die op dat niveau musiceren. Het repertoire bestaat uit orkestwerken, maar ook uit van der Heiden'. In de remise is een nieuwe museumstraat inge richt. Daar kunnen tien goederen wagons met bijpassende expositie worden bewonderd. In de rij staan onder meer de on langs geheel gerestaureerde onge vallenwagen 783 - de eerste contai nerwagen van het land - en een rij dend postkantoor. Voor de toekomst staat nieuw bouw van een permanent mu seumgebouw op het programma. Dit jaar gaat de lang verbeide ver lenging van de baan naar Scharen dijke van start. De wens bestaat om op termijn de historische tramlijn door te trek ken tot aan het transferium bij Renesse, maar dat is voorlopig nog toekomstmuziek. De Stichting RTM is begin 2008 door het ministerie van Verkeer en Waterstaat erkend als officiële tramlijn. In 2007 kreeg het tram- museum het predikaat Geregis treerd Museum. Over de eeuwwisseling heen en na meer dan 35 jaar carrière, staat de Duitse orkestleider James - Hansi - Last er nog altijd! Hij heeft miljoenen fans in alle continenten, van Europa en de VS tot Azië. James Last verraste steeds en wil ook blijven verrassen. Last heeft meer dan 200 gouden platen in ontvangst mogen nemen. In deze prachtige 3 cd-box vindt u zijn beste Nederlandse hits! Voor een overzicht van alle nummers kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 23,95 Lezersprijs 13,95* exclusief 2,95 verzendkosten categorie /cd's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34